Obecnie Instagram przeprowadza liczne testy i informuje o swoich najnowszych osiągnięciach.

Instagram pozwoli Ci wybrać, czy chcesz ukrywać, czy nie ukrywać polubień

instagram

Od pewnego czasu pojawiało się wiele doniesień, że polubienia znikną z Instagrama. W rzeczywistości od 2019 r. prowadzone są testy sprawdzające jego skuteczność. Od kilku dni tysiące użytkowników mają możliwość przetestowania tej funkcji. Jeśli test wypadnie pomyślnie, stanie się on opcją dostępną dla wszystkich użytkowników.

Zmiana ta zmniejszy presję społeczną związaną z liczbą polubień i zaangażowaniem wszystkich osób pod ich postami i wprowadzi do sieci zdrowszy rozsądek.

Kontakt

Rozpoczęcie projektu "Remix

Wprowadzono nową funkcję dla bębnów, tj. Remix umożliwiając tworzenie duetów z innym Reelem lub udzielanie odpowiedzi w formie wideo. Specyfika ta jest w szczególności inspirowana platformą TikTok, na której tego typu narzędzia są powszechnie używane do interakcji.

Należy pamiętać, że ta funkcja będzie dostępna tylko dla kont publicznych. Ponadto ustawienia audio i wideo będą miały takie same właściwości jak w serwisie TikTok.

Ogłoszenie funkcji umożliwiającej planowanie historii

15 kwietnia br. Facebook i Instagram wyróżniły projekt rozwoju pakietu Business Suite. Rzeczywiście, będzie można planować historie z wyprzedzeniem! Znacząca oszczędność czasu dla twórców treści w sieciach społecznościowych.

Testowanie automatycznych napisów pod opowiadaniami

15 kwietnia br. Facebook i Instagram wyróżniły projekt rozwoju pakietu Business Suite. Rzeczywiście, będzie można planować historie z wyprzedzeniem! Znacząca oszczędność czasu dla twórców treści w sieciach społecznościowych.

Nowa naklejka "Dobre pomysły zasługują na to, by je znaleźć

Instagram ogłosił zbliżającą się premierę naklejki o nazwie “Good Ideas Deserve To Be Found” (Dobre pomysły zasługują na znalezienie). Naklejka ta będzie wykorzystywana do promowania wartości spersonalizowanych ogłoszeń dla kont profesjonalnych, przydatnych dla wszystkich firm.

Planowanie życia w celu ułatwienia organizacji twórców

instagram

Według Alessandro Paluzzi, sieć społecznościowa chce dodać do aplikacji nową funkcję, jaką jest programowanie życia. Rzeczywiście, życie stało się często wykorzystywane przez marki i influencerów. Często użytkownicy byli ostrzegani za pomocą historii z opcją odliczania. Technika ta jest bardzo często stosowana, ale wiele osób nie dotrzymuje terminu spotkania. Pojawienie się tej nowej funkcji zwiększy liczbę widzów, a także widoczność twórców i marek.

Dodatkowo można uruchomić nową naklejkę, aby łatwo wstawiać łącza

Niedawno niektórzy odkryli, że Instagram testuje możliwość łatwego wstawiania linków za pomocą naklejki identycznej z obecną naklejką “linki” dla kont z liczbą obserwujących > 10 000.

Dzięki temu linki będą mogły być uporządkowane i prowadzić do innych treści w znacznie bardziej płynny sposób.

Dzięki tym wszystkim nowym zapowiedziom Instagram udowadnia swoją dynamikę i ciągłe doskonalenie. Z ciekawością będziemy obserwować dalszy rozwój tych zmian i testować je!

Istnieje wiele sposobów tworzenia filtrów, które w wyjątkowy sposób zwiększą Twoją widoczność na Instagramie.