Integracja w Web AR : Ożyw swoje produkty

Dzięki Web AR zaoferuj swoim klientom możliwość integracji produktów z ich środowiskiem bez tarcia.

Konfigurator 3D: Daj swoim klientom możliwość dostosowania produktów do ich potrzeb.

Dodaj konfigurator do swojej witryny e-commerce. Pozwoli to przyszłym nabywcom obejrzeć produkty pod każdym kątem. Konfigurator 3D zawiera narzędzie do dostosowywania, które umożliwia użytkownikom zmianę kolorów, określenie rozmiaru, dodawanie lub usuwanie elementów itp.

Kompleksowa wiedza specjalistyczna

Za pomocą niewielkiego skryptu integrujemy konfigurator 3D bezpośrednio z Twoją stroną internetową. Użytkownik może następnie dostosować swój produkt do własnych potrzeb i wyświetlić go w rzeczywistości rozszerzonej za pomocą Web AR (bez konieczności pobierania aplikacji).

Pliki 3D (USDZ I GLB) są umieszczane na naszych serwerach, aby nie wpływały na SEO Twojej witryny.

Kontakt

Web AR: Zintegruj swoje produkty w świecie rzeczywistym

Web AR umożliwia wyświetlanie dowolnego produktu w otoczeniu użytkownika, to nowy sposób konsumpcji, od teraz użytkownicy mogą testować produkt bezpośrednio w swoim otoczeniu i nie są już zmuszeni do odwiedzania salonów sprzedaży.

Zwiększenie konwersji do 30%

W mobilnej wersji konfiguratora 3D. Wystarczy kliknąć przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu produktu „AR”, aby produkt został wyświetlony w rzeczywistości rozszerzonej bez konieczności pobierania jakiejkolwiek aplikacji. 

Nasza technologia do wyświetlania produktu wykorzystuje AR Kit (Apple) i AR Core (Android). Na stronie internetowej klienta integrujemy skrypt z krótkim kodem, który umożliwia korzystanie z tej technologii.

FAQ

Web AR odnosi się do wstawiania wygenerowanych komputerowo obrazów 2D lub 3D na obrazy rzeczywiste w czasie rzeczywistym bezpośrednio na stronie internetowej. Dostęp do tego typu doświadczeń uzyskuje się bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, a nie przez aplikację. Można więc uzyskać do niej dostęp z Google Chrome, Safari lub Mozilla Firefox. Technologia ta umożliwia ładowanie na żywo bez konieczności korzystania z aplikacji na urządzeniach mobilnych lub tabletach. Tego typu doświadczenia, dostępne dla największej liczby osób, są realizowane dzięki dwóm systemom AR Kit (iOS) i AR Core (Android). Wykorzystuje technologie WebGL, WebVR i WebRTC. Dzięki temu użytkownik może zanurzyć się w scenach zawierających animacje, wideo, modele 3D, a wszystko to w sposób interaktywny. WebAR obsługuje również wykrywanie obrazów. Krótko mówiąc, przełamuje ona bariery i sprawia, że rzeczywistość rozszerzona staje się dostępna za pomocą kodu QR lub łącza.

AR otworzyło pole możliwości i jest już obecne w codziennym życiu wielu z nas. Korzysta z niego wiele aplikacji, a my korzystamy z niego, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Dzieje się tak na Instagramie i Snapchacie dzięki filtrom i efektom, ale także w aplikacjach takich jak IKEA Place czy LEGO. Aplikacje te są jednak bardzo ciężkie do załadowania i wymagają wykonania wielu czynności. Web AR przeciwdziała temu zjawisku, oferując proste i dostępne doświadczenia przy jak najmniejszych przeszkodach. Ponadto już teraz możemy wyszukać w Google hasło (na przykład lew) i uzyskać bezpośredni dostęp do animowanego modelu 3D, który znajduje się przed nami. Zakres zastosowań jest szeroki: handel elektroniczny, badania naukowe, zdrowie, edukacja, biznes i rozrywka. Na przykład można teraz przymierzyć parę okularów i bezpośrednio zmienić ich kolor, aby sprawdzić, co najbardziej odpowiada użytkownikowi. Możesz także umieścić samochód przed sobą, jeśli nie ma go na stanie w Twoim salonie. Możliwe jest bezpośrednie przedstawianie części ciała i pokazywanie ich funkcji w formie nakładki dla studentów medycyny. Innym przykładem, nie mniej ważnym, są gry. Dzięki sieciowemu AR będziesz mógł grać, wchodząc w interakcję z rzeczywistymi elementami bezpośrednio ze swojego smartfona.

ARCore odnosi się do frameworka AR dla systemu Android, natomiast ARKit to ten sam framework dla systemu iOS firmy Apple. Te ramy pozwalają programistom na wykorzystanie najbardziej zaawansowanych narzędzi AR w celu zapewnienia jak najbardziej wciągających i realistycznych doświadczeń. To właśnie dzięki tym narzędziom programiści mogą dodawać takie rzeczy, jak śledzenie ruchu i tym podobne. Dzięki temu urządzenia mogą lepiej zrozumieć swoje relacje ze środowiskiem. Podobnie narzędzia takie jak ARCore i ARKit umożliwiają telefonom rozpoznawanie wielkości i położenia przedmiotów, takich jak stoły i krzesła, co pozwala uzyskać bardziej realistyczne wrażenia w każdym otoczeniu. Aby to osiągnąć, ARCore i ARkit wykorzystują różne czujniki smartfonu do wykrywania powierzchni poziomych, ale także do uwzględniania ruchów telefonu i szacowania światła wpadającego do pomieszczenia, dzięki czemu wirtualne obiekty mogą być realistycznie oświetlone zgodnie z otoczeniem.

Obie technologie wykorzystują następujące cechy w celu zintegrowania treści wirtualnych ze światem rzeczywistym:

 • Śledzenie ruchu – śledzenie pozycji w świecie rzeczywistym.
 • Rozumienie otoczenia (wielkości, położenia, kąty, kształty, punkty i plany)
 • Szacowanie światła – wykrywanie informacji o oświetleniu.

Istnieją jednak różnice między ARKit i ARCore :

SDK Google śledzi więcej punktów i cech, ale ARKit wykrywa poziome i pionowe powierzchnie dokładniej niż ARCore. Ponadto najnowsze aktualizacje zapewniły ARKitowi kilka korzyści (People Occlusion, Motion Capture, jednoczesne działanie przedniej i tylnej kamery, śledzenie wielu twarzy, sesje współpracy).

8th Wall jest jednym z wiodących rozwiązań AR na rynku. 8th Wall oferuje narzędzia programistyczne do tworzenia i wdrażania internetowych aplikacji rzeczywistości rozszerzonej dla agencji, marek i twórców treści. Edytor 8th Wall oferuje zaawansowane funkcje, takie jak śledzenie świata, efekty twarzy i rozpoznawanie obrazu. Są one wdrażane w sieci, bez konieczności pobierania aplikacji przez użytkowników. Framework 8th Wall wykorzystuje biblioteki JavaScript i WebGL oraz obsługuje najpopularniejsze frameworki 3D, w tym A-Frame, three.js, babylon.js, Amazon Sumerian i Play Canvas. Liczba możliwości 8. Ściany jest nieskończona i pozwala na tworzenie złożonych i dogłębnych doświadczeń, takich jak gry czy dzieła sztuki AR. Firma 8th Wall wprowadziła również niedawno technologię Curved Image Target, która daje programistom nowe narzędzia do ożywiania zakrzywionych powierzchni, takich jak kubki, puszki i wiele innych obiektów za pomocą internetowej rzeczywistości rozszerzonej.

Podczas tworzenia efektu rzeczywistości rozszerzonej w sieci na oszacowanie ceny składa się kilka elementów. Na przykład ważne jest, aby wiedzieć, czy doświadczenie będzie zawierać projekty 3D lub 2D, animacje, cząsteczki, selektor, akcje specjalne lub inne elementy. Dzięki temu można podać dokładną wycenę. Niemniej jednak możliwe jest podanie kilku cen i przedziałów w zależności od rodzaju efektu:

 • Prosta integracja produktu 3D -> od 2 215 do 22 137 zł.
 • Animacja twarzy (8. ściana) -> od 8 854 do 132 824 zł.
 • Gry AR (8. ściana) -> od 22137 do 221 373 zł.
 • Rozpoznawanie obrazów -> od 17 709 do 221 373 zł.
 • Dopasowywanie okularów lub akcesoriów w czasie rzeczywistym -> od 6 640 do 154 960 zł.
 • Efekty kolorystyczne/artystyczne/oświetleniowe -> od 6 640 do 88 550 zł.
 • Makijaż -> od 11 070  do 132 825 zł.

Oprócz tej części produkcyjnej na 8. ścianie obowiązuje opłata abonamentowa w wysokości od 5534 do 22137 zł, zależnie od liczby wyświetleń. Mogą być również naliczane opłaty eksploatacyjne. Podane liczby są przybliżone i mogą się różnić w zależności od projektu, terminu realizacji i dostarczonych zasobów. Więcej informacji można znaleźć na stronie Ceny i stawki !

Mimo że oferuje użytkownikom smartfonów więcej możliwości, doświadczenia WebAR mają raczej ograniczone funkcje. Wydajność AR jest po prostu lepsza w przypadku aplikacji. Niemniej jednak ograniczenie pamięci strony internetowej wyświetlającej obraz AR jest jedną z przeszkód w poprawie wydajności AR opartego na sieci. Ponadto funkcjonalność jest również bardziej ograniczona niż w przypadku AR opartego na aplikacji. Na przykład trudniejsze będzie umieszczanie przedmiotów na ścianie lub dokonywanie pomiarów. W porównaniu z procesem tworzenia aplikacji AR, podczas tworzenia doświadczenia WebAR programiści nie mają dostępu do wszystkich możliwości i funkcji urządzeń, dla których je projektują. Dlatego mogą one działać tylko w zakresie podstawowych funkcji. Kolejnym czynnikiem, który może wpłynąć na jakość doświadczenia, jest szybkość Internetu: musi on być jak najszybszy i działać bez zakłóceń, ponieważ AR w przeglądarce wymaga stałego połączenia z Internetem. Wygląda jednak na to, że wraz z pojawieniem się sieci 5G problem ten przestanie być aktualny.

Web AR umożliwia prezentację i sprzedaż produktów z wykorzystaniem rzeczywistości trójwymiarowej i rozszerzonej. Dzięki tego typu środkom przekazu można zaoferować klientom zupełnie nowe doświadczenia. Mogą oni spersonalizować produkty, obejrzeć je pod każdym możliwym kątem i jednym kliknięciem zwizualizować produkt w swoim otoczeniu, z zapierającym dech w piersiach realizmem, który wywołuje efekt „wow”! Daje im to możliwość udzielenia odpowiedzi na ich pytania:

„Czy te meble zmieszczą się w naszym salonie?”.

„Czy ten kolor będzie odpowiedni do wnętrza naszego pokoju?

„Jak wygląda wnętrze tego nowego samochodu?”.

Są to pytania, na które klienci mogą odpowiedzieć, aby podjąć lepszą decyzję o zakupie, zwiększając sprzedaż o co najmniej 50 %. Działania te pomagają także środowisku, ponieważ zmniejszają liczbę zwrotów i ograniczają logistykę procesu.

Filtermaker automatycznie generuje skrypty (małe fragmenty kodu), które zawierają informacje i zmienne dotyczące Twoich produktów. Pliki są wyświetlane w formatach USDZ i GLB, które są kompatybilne ze wszystkimi przeglądarkami. Są one widoczne na stronie użytkownika jako konfigurator/przeglądarka WebAR i 3D. Te funkcje można dodać do strony produktu w ciągu kilku sekund. Niezależnie od tego, czy produkty mają być prezentowane w systemie AR na ścianie, podłodze czy w otwartej przestrzeni, zapewniamy odpowiedni kod.

Aby wyświetlić modele 3D na stronie internetowej, najczęściej używaną technologią jest ramka iFrame. Jest to ramka, w której strona jest ładowana wewnątrz innej strony. 

Obecnie roboty Google, które sprawdzają witryny, są na tyle inteligentne, że rozumieją, iż to, co znajduje się w ramce, nie jest związane z daną witryną i jest własnością innej witryny. W związku z tym uważają oni, że treść należy do właściciela konfiguratora i/lub przeglądarki, a nie do webmastera. Modele 3D nie mają zatem negatywnego wpływu na ładowanie i SEO strony internetowej, a wręcz przeciwnie. 

Wizualizacja 3D produktów pozwala użytkownikom poznać je z każdej strony. Istnieje możliwość przybliżenia obrazu, aby zobaczyć każdy szczegół. Przyszli klienci wchodzą w interakcję z konfiguratorem 3D średnio przez ponad 20 sekund, a ponad 30 % z nich robi to przez ponad 30 sekund. Tak wysoki poziom interaktywności nie tylko wydłuża czas spędzony z modelem, ale także czas spędzony na stronie internetowej, nawet do 200%.

Podsumowując, każda dodatkowa sekunda spędzona na stronie witryny zmniejsza współczynnik odrzuceń, czyli odsetek osób, które opuszczają witrynę bez przechodzenia na inne strony. W oczach Google tego typu dane oznaczają, że treść jest bardzo istotna, a zatem oznacza lepsze odsyłanie.

Wdrożenie konfiguratora prowadzi do lepszych wyników sprzedaży i stanowi niezaprzeczalny argument dla konsumentów poszukujących produktu, który najbardziej im odpowiada. Aby spełnić ich oczekiwania i doprowadzić do jeszcze bardziej precyzyjnego wyboru, w konfiguratorach opracowano szereg funkcji. Należą do nich w szczególności

 • Wybór koloru
 • Wybór modelu 3D (i jego wariantów)
 • Dodawanie opcji dostosowywanych do potrzeb użytkownika
 • Dodawanie tekstu i funkcji związanych z określoną częścią gry
 • Łącza do strony zewnętrznej
 • Eksport wybranych opcji (kolory, model) w formacie PDF
 • Zapisywanie konfiguracji w galerii
 • Moduł prowadzący do interfejsu płatności (np. Apple pay)

Ponadto modele mogą reagować na działania wykonywane za pomocą gestów, takich jak kliknięcia i stuknięcia w ekran. Działania te mogą wywoływać animacje wizualne (cząsteczki, wyglądy itp.), ale także fizyczne (otwieranie drzwi pojazdu). Każde z tych działań można dostosować do własnych potrzeb i zależy ono od modelu i samego doświadczenia.

Quick Look to innowacyjna funkcja, którą firma Apple wprowadziła w 2018 roku. Narzędzie to pozwala sprzedawcom internetowym wyświetlać podgląd swoich produktów w rzeczywistości rozszerzonej. W międzyczasie firma Apple wprowadziła nową funkcję narzędzia rzeczywistości rozszerzonej (AR) Quick Look na początku 2020 roku. Teraz każdy użytkownik iPhone’a i iPada może robić zakupy w Internecie i oglądać w rzeczywistości rozszerzonej podgląd swoich przyszłych zakupów, aby sprawdzić, czy dobrze pasują do otoczenia. Po zakończeniu tego procesu użytkownicy są proszeni o kliknięcie przycisku u dołu ekranu. Przycisk ten, jeśli metoda płatności została zarejestrowana, umożliwia zatwierdzenie zakupu i zapłacenie wskazanej kwoty. Ułatwia to proces zakupu i zmniejsza liczbę czynności wymaganych od momentu odkrycia produktu do jego zakupu. Przycisk jest konfigurowalny i może być używany do różnych celów. Można go również użyć do dodania czatu na żywo, aby klienci mogli zadawać pytania dotyczące produktu bezpośrednio sprzedawcom.

Logo-subway-client
yves-saint-laurent-logo
WIX
logo de l'ufc
Ford-logo-client
subway-logo-client
logo-pizza-hut-min
logo mac do
Logo-starbuckes-client
logo haagen dazs
logo-client-filtre-reseau-sociaux-nespresso
logo toyota client
logo kleenex couleur
logo dkny
logo de netflix - client de Filter Maker
logo des galeries lafayette