Co to jest Lens Studio?

Snapchat jest liderem wśród serwisów społecznościowych oferujących filtry rzeczywistości rozszerzonej, a to dzięki Lens Studio ich oprogramowanie do tworzenia Filtr Snapchat.

Darmowe oprogramowanie do tworzenia filtrów Snapchat

lens studio filtre snapchat

Aby zachęcić twórców do angażowania się w Snapchat, duch postanowił udostępnić oprogramowanie do kreatywnej pracy za darmo. Wystarczy pobrać oprogramowanie z witryny Lens Studio, aby rozpocząć tworzenie efektu rzeczywistości rozszerzonej.

Dzięki rozpoznawaniu twarzy oraz wielu części ciała, takich jak dłonie czy stopy, za pomocą tego oprogramowania można tworzyć wiele rodzajów efektów. Instagram udostępnił także swoje oprogramowanie do tworzenia filtrów, czyli Spark AR, ale nie jest ono tak rozbudowane jak Lens Studio.

Kontakt

Lens Studio: bardzo rozbudowane oprogramowanie

Rzeczywistość rozszerzona staje się ważną częścią tej sieci społecznościowej, a Snapchat musi zaoferować doskonałe oprogramowanie z najnowszą technologią, aby twórcy nie byli sfrustrowani i ograniczeni. Lens Studio oferuje więc wiele funkcji, ale konieczne jest także zrozumienie stosowanych terminów i leksykonu.

  • Scena: Można wyświetlić scenę obiektywu w przestrzeni 3D. Scena to miejsce, w którym można manipulować położeniem, skalą i obrotem obiektów 3D.
  • Obiekty: Wyświetla listę wszystkich obiektów tworzących bieżącą scenę. Obiekty można łączyć ze sobą poprzez przeciąganie i upuszczanie.
  • Przegląd : Prezentuje wrażenia z użytkowania Lens w czasie rzeczywistym. Lens Studio zawiera serię filmów podglądowych, które zawierają dane śledzenia. Dzięki tym filmom można uzyskać wyobrażenie o tym, jak soczewki wyglądałyby w świecie lub zastosowane na twarzy.
lens studio

Uczenie maszynowe jest jedną z najbardziej rozbudowanych funkcji Lens Studio. Snapchat oferuje tę funkcję, aby filtry były bardziej rzeczywiste i dokładne w użyciu. Dzięki algorytmowi można sprawić, że program będzie rozumiał różne rzeczy, na przykład pokoloruje niebo na określony kolor.

Jak być może już wiesz, Snapchat oferuje połączone Soczewki, które pozwalają na interakcję z wieloma użytkownikami jednocześnie. Ta funkcja jest nadal w wersji Beta, ale zaczyna się sprawdzać i jest coraz lepiej zoptymalizowana.

Wgląd w analizę wykorzystania filtra

Lens Studio to nie tylko oprogramowanie do tworzenia filtrów, ale także platforma do analizy działania efektów. Można znaleźć statystyki dotyczące stosowania filtra, a także charakterystykę osób, które go używają.