Co to jest filtr TikTok? Definicja?

Filtr TikTok umożliwia dodanie treści podczas nagrywania wideo z elementami 2D i 3D dzięki rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki temu możesz zintegrować elementy w twoim rzeczywistym środowisku nawet przed nagraniem wideo lub zdjęcia, ponieważ są one dodawane bezpośrednio w interfejsie kamery w aplikacji TikTok.

Co to jest rzeczywistość rozszerzona?

Rozszerzona rzeczywistość to nowa technologia, która umożliwia integrację wirtualnych elementów (2D i 3D) w realnym świecie poprzez różne nośniki. W TikToku jako nośnik wykorzystywana jest sama aplikacja mobilna TikTok, która umożliwia korzystanie z wielu filtrów i efektów.

Kontakt

Les Types de Filtres TikTok

Filtry animacji twarzy to filtry TikTok, które opierają się na ruchach lub działaniach twarzy i głowy, aby aktywować animacje. Efekt TikTok wykorzystujący animację twarzy pozwala na zastosowanie wielu różnych filtrów.

Filtry ruletki na TikTok pozwalają na przewijanie wielu odpowiedzi i wyświetlanie jednej losowo. Jest to bardzo popularny efekt TikTok i szeroko stosowany przez twórców, ponieważ pozwala na zabawne sytuacje.

Wizualizacja 3D daje wiele możliwości dla marek, które prowadzą sprzedaż online. Dzięki niej użytkownicy mogą wypróbować produkt wirtualnie bezpośrednio w aplikacji TikTok poprzez efekt TikTok.

Immersive packaging to efekt TikTok, który animuje opakowanie lub produkty poprzez rozpoznawanie obrazu lub skanowanie kodu QR. Immersive packaging pozwala użytkownikowi na podróż do określonego wszechświata.

Filtry gier AR są bardzo popularne i zapraszają użytkowników na TikTok do zabawy z rozszerzoną rzeczywistością. Ten efekt TikTok jest szeroko stosowany do wyzwań i wyzwania i oferuje możliwość interakcji z uniwersum marki.

Wirtualna przymiarka butów i zegarków jest dostępna? Nowość?

Tracking to technologia, która rozpoznaje i śledzi części ciała użytkowników. Funkcja ta pozwoli więc na przymierzanie produktów na stopach i nadgarstkach. Śledzenie stóp jest już dostępne na Instagramie i Snapchacie i sprawdziło się dla marek, które chcą zwiększyć współczynnik konwersji poprzez przymierzanie produktów na portalach społecznościowych. Przykładowo, marka będzie mogła zaproponować użytkownikom przymierzenie swojej kolekcji butów bezpośrednio w aplikacji dzięki efektowi TikTok. Podobnie w przypadku nadgarstków, będzie można przymierzyć bransoletki czy zegarki bezpośrednio na sobie. Na razie Effect House nie ogłosił jeszcze oficjalnej daty premiery, ale może to nastąpić już wkrótce.

Gdzie znajdę filtry TikTok? Szukać?

Aby zaproponować użytkownikom aplikacji oryginalne treści, TikTok posiada bardzo dużą bibliotekę filtrów TikTok. Czasami trudno jest znaleźć konkretny filtr lub przejrzeć wszystkie efekty, które mogą Ci się podobać. Dlatego gigant TikTok postanowił pomóc twórcom treści w nawigacji. Oto różne sposoby na znalezienie filtra TikTok.

trouver un filtre tiktok premiere façon

1. Znajdź filtry TikTok, tworząc wideo TikTok

Pierwszym sposobem na znalezienie filtra TikTok jest po prostu w narzędziach do tworzenia filmów. Faktycznie, gdy naciśniesz przycisk do tworzenia filmu, na dole po lewej stronie znajduje się galeria filtrów TikTok.

Po wejściu do katalogu efektów, możesz po prostu przeglądać filtry, które są pogrupowane według kategorii i odkrywać wszystkie możliwości. Istnieje 12 różnych kategorii, a mianowicie: 

 • Filtry TikTok w trendach
 • Nowe filtry TikTok
 • Śmieszne filtry TikTok
 • Interaktywne filtry TikTok
 • Filtry nastrój TikTok
 • Filtry piękna na TikToka
 • Filtry rzeczywistości rozszerzonej na TikToka
 • Filtry TikTok z ekranem zielonym
 • Filtry TikTok z akcesoriami
 • Filtry TikTok z zwierzętami
 • Filtry edycyjne TikToka
 • Filtry TikTok dla wydarzeń

 

W tej bibliotece filtrów istnieje również kategoria “Ulubione”, która grupuje wszystkie filtry, które lubisz. Aby to zrobić, gdy znajdziesz filtr TikTok, który cię interesuje, wystarczy kliknąć przycisk “Zapisz w ulubionych”. W ten sposób łatwo znajdziesz wcześniej zapisane filtry, gdy nagrywasz wideo. 

chercher un filtre tiktok deuxième façon

2. Odkryj filtry TikToka

Aby znaleźć filtr TikTok, istnieje strona “explorer”, na której znajdują się wszystkie filtry TikTok. Wystarczy przejść do zakładki “Efekt” obok przycisku nagrywania wideo. Kliknij ikonę wyszukiwania i wpisz słowo kluczowe, które może reprezentować filtr, którego chcesz szukać. Aby wypróbować filtry TikTok, wystarczy kliknąć na nazwę lub miniaturkę filtru.

trouver un filtre tiktok troisième façon

3. Na filmach w Twoim feedzie

Drugi sposób na znalezienie filtrów TikTok to przeglądanie swojego “Dla Ciebie” lub “Obserwowanego” feedu. Gdy znajdziesz filtr, który Ci się podoba, wystarczy kliknąć żółty przycisk na filmie, a następnie nazwę filtru. Pojawi się strona z wszystkimi filmami wykonanymi z tym filtrem, co pozwoli Ci się zainspirować. W tym momencie możesz od razu go wypróbować i stworzyć swój film TikTok, lub zapisać go w swoich filtrach TikTok na później. Aby to zrobić, kliknij małą ikonę “Zapisz w ulubionych”, a następnie znajdziesz go w opcji “Filtry”, gdy chcesz utworzyć film!

trouver filtre tiktok quatrième façon

4. Na profilu twórcy filtru TikTok

Kiedy twórca publikuje nowy filtr na TikToku, na jego profilu tworzy się galeria. Ta galeria jest symbolizowana przez małą magiczną różdżkę, która daje Ci dostęp do karty galerii. Na przykład, jeśli podoba Ci się styl danego twórcy, możesz go obserwować i otrzymywać powiadomienia, gdy opublikuje nowy filtr.

Istnieją więc 4 sposoby na znalezienie filtrów TikTok w aplikacji. Daje to twórcom łatwe narzędzie do tworzenia treści z filtrami TikTok, które odpowiadają ich potrzebom. W ten sposób TikTok promuje swoje filtry w całej aplikacji, aby zachęcić użytkowników do tworzenia treści z ich wykorzystaniem.

Używać filtra TikTok? Jak?

Przede wszystkim musisz wybrać swój filtr TikTok. Aby to zrobić, musisz go znaleźć. Gdy już jesteś na filtrze, aplikacja TikTok otwiera ci albo przednią, albo tylną kamerę, w zależności od doświadczenia z rzeczywistością rozszerzoną w Twoim filtrze TikTok. Na przykład, jeśli zasada filtru polega na wyświetlaniu elementów w 3D w środowisku użytkownika, zazwyczaj domyślnie wybraną kamerą w telefonie będzie tylna kamera. W przypadku, gdy doświadczenie jest filtrem ruletki, zostanie wybrana przednia kamera telefonu.

Zazwyczaj filtry TikTok można uruchomić za pomocą wyzwalaczy. W aplikacji TikTok istnieją różne rodzaje wyzwalaczy:

 • Palec użytkownika dotyka konkretnego punktu na ekranie.
 • Palec pozostaje przyciśnięty do ekranu
 • Palec dotyka ekranu w dowolnym miejscu
 • Użytkownik rozpoczyna nagrywanie filmu

Te różne rodzaje wyzwalaczy umożliwiają wywołanie doświadczenia w rzeczywistości rozszerzonej. Na przykład filtr TikTok może zmienić kolor włosów użytkownika.

Zwykle twórcy filtrów TikTok na początku doświadczenia rzeczywistości rozszerzonej integrują instrukcję, która pomaga użytkownikowi zrozumieć, jaką akcję należy wykonać, aby uruchomić filtr.

Co to jest wyzwanie/trend TikTok? Definicja?

TikTok to sieć społecznościowa, która umożliwia tworzenie treści, które mogą szybko stać się wirusowe. Wyzwania i trendy TikTok są formatami, które są często powtarzane przez użytkowników i generują najwięcej zaangażowania. Mogą to być wyzwania związane z muzyką, wyzwania sportowe, taneczne lub playbackowe. Ponieważ trendy TikTok są powtarzane przez wielu użytkowników, łatwo dla nich zobaczyć filmy wyzwaniowe na ich “Dla Ciebie”.

Top 3 najlepszych wyzwań TikTok 2023

You're It Challenge

You’re It-challenge jest oferowany przez markę Nike. Kampania ma na celu wyróżnienie młodych dziewczyn, które uprawiają sport. Wyzwanie polega na wykonaniu akcji sportowej na filmie z filtrem TikTok i udostępnieniu go z hasztagiem #YoureIt.

Wyzwanie związane z makijażem

Max Factor to wyzwanie dotyczące makijażu. Celem jest odtworzenie takiego samego makijażu oczu, który pojawia się nad głową. Ten filtr TikTok jest filtrem ruletki, więc umożliwia wyświetlanie makijażu losowo.

Wyzwanie Kulosa

Aby promować swój nowy album, Kulosa wprowadziła na rynek filtr TikTok, który odwołuje się do kodów znanej serii na YouTube o nazwie “Colors”. Efekt ten został później wykorzystany przez wielu użytkowników w trendzie.

Filtry TikToka pozwalają markom i użytkownikom łatwo wchodzić w trendy i wyzwania. Są to narzędzia, które mogą inspirować twórców i pozwalać na swobodne oddawanie się ich wyobraźni. Podczas tworzenia filtra TikToka należy więc upewnić się, że jego efekt może być szeroko wykorzystany i nie ogranicza użytkowników.

Dlaczego efekty TikTok są korzyścią dla marek? Zalety?

TikTok stał się najbardziej popularną platformą społecznościową wśród młodych ludzi, a kreatywność jest kluczowa dla tej aplikacji. Aby się wyróżnić i promować swoją markę, trzeba być bardziej pomysłowym niż inni i znaleźć nowe sposoby na prezentację treści. Istnieją setki filtrów TikTok, które pozwalają na personalizację filmów i nadanie im unikalnego charakteru. Filtry te są sposobem na przekazywanie wartości marek i promowanie produktów, jednocześnie rozwijając obecność na platformie i nieintruzyjnie wchodząc w życie użytkowników. Filtry TikTok są niezbędne dla każdego, kto chce tworzyć swoją własną tożsamość i komunikować się w sposób zabawny.

Dlaczego warto pracować z naszą agencją specjalizującą się w filtrach TikTok?

Nasza agencja specjalizująca się w tworzeniu filtrów TikTok towarzyszy ci przez cały projekt! Nasze zespoły techniczne stworzyły już setki filtrów dla mediów społecznościowych i zdobyły silną ekspertyzę. Z ponad 700 wykonanymi filtrami od założenia Filter Maker nasi deweloperzy nie mają już tajemnic dla filtrów TikTok.

Obecnie marki muszą tworzyć prawdziwe połączenie ze swoją społecznością. Dlatego integracja filtrów TikTok jest niezbędna, ponieważ oferują one treści, z którymi można się komunikować. Korzystanie z naszej agencji to rozwiązanie, które upraszcza i przyspiesza proces tworzenia filtra TikTok. Nasza wiedza i doświadczenie pozwolą Ci zaproponować filtr, który odpowiada Twojej społeczności i potrzebom.

Ile kosztuje filtr TikTok? Cena?

Cena efektu TikTok różni się w zależności od kilku parametrów określonych wcześniej, jak również rozmówców. Tutaj będziemy mówić tylko o cenach ustalonych przez naszą agencję Filter Maker. Cena minimalna to 4481 złoty. w naszej agencji. Oto lista parametrów, które należy wziąć pod uwagę.

Wyobraźnia i tworzenie elementów do włączenia w filtr TikTok

Zawartość filtra TikTok musi być dostosowana do potrzeb przedsiębiorstwa. Niektórzy klienci dostarczają nam bezpośrednio (2D i 3D) elementy do zintegrowania z filtrem. Innym firmom zdarza się skontaktować z nami, aby otrzymać pomoc w tworzeniu filtra bez dostarczania nam grafiki. Cena filtra TikTok zależy zatem od koncepcji i projektowania graficznego elementów do zintegrowania w efekcie. Ten parametr może się różnić od 448 złoty do 4 4811 złoty w zależności od tworzonych elementów.

Integracja i optymalizacja elementów graficznych w AR

Drugim parametrem, który należy wziąć pod uwagę, jest integracja i optymalizacja elementów graficznych w filtrze w celu uzyskania wysokiej jakości renderowania. W zależności od wyboru sceny (przedniej lub tylnej kamery), optymalizacji tekstury i renderowania, zarządzania światłami i specyfikacji filtru (śledzenie ręki, segmentacja itp.), cena filtra TikTok może się różnić. Ten parametr może wpłynąć na cenę między 896 złoty a 31 368 złoty.

Tworzenie i organizacja interakcji w celu ożywienia filtru

Aby filtr był bardziej dynamiczny, istnieje wiele możliwych interakcji. Interakcje te pozwolą użytkownikowi na inicjować działania. Na przykład, gdy użytkownik się uśmiechnie, pojawi się element lub animacja. Interakcje w filtrze mogą sprawić, że cena filtra TikTok będzie się wahać i zależy od ich złożoności i liczby interakcji do integracji. Na przykład niektóre filtry zawierają wiele animacji, aby stworzyć cały proces w ramach filtra. Można to zilustrować filtrem gry AR, który wymaga wielu interakcji.

Inne parametry, które mogą wpłynąć na cenę filtru TikTok

Przy ocenie ceny filtra TikTok należy wziąć pod uwagę inne parametry

 • Termin: Nasza agencja określa harmonogram produkcji w celu optymalizacji zarządzania projektem. Tak więc, jeśli termin jest wystarczająco krótki, będziemy musieli zmodyfikować harmonogram, a tym samym zmodyfikować program naszych zespołów kreatywnych i deweloperów.
 • Zarządzanie projektem: dla każdego projektu filtru TikTok sporządzamy backlog, aby zarządzać tam i z powrotem. Definiujemy szczegółowe specyfikacje, aby zapewnić, że konkretne elementy są na miejscu od samego początku, aby nie zwiększać kosztów podczas tworzenia filtra TikTok.

Zrobić filtr TikTok? Jak?

Od 2022 r. TikTok udostępnił twórcom oprogramowanie do tworzenia filtrów TikTok. Oprogramowanie to nosi nazwę Effect House i jest oprogramowaniem open source. Działa ono z łatami i JavaScript react i wymaga pewnej wiedzy na temat rzeczywistości rozszerzonej. Przed rozpoczęciem należy utworzyć kreatywne elementy (obrazy, filmy, 3D) za pomocą innych narzędzi. Effect house pozwala tylko na tworzenie montażu i funkcjonowania filtru, ale nie jest to oprogramowanie do tworzenia elementów (zwanych również zasobami). Dla swoich elementów 2D można użyć programów takich jak Photoshop, Canva lub Illustrator, a dla obiektów 3D Blender. Po utworzeniu wszystkich zasobów możesz skorzystać z tego samouczka, aby pomóc Ci w tworzeniu filtra TikTok.

Jak zrobić filtr TikTok na Effect House:

Krok 1:

Pobierz Effect House i zainstaluj go na swoim komputerze, postępując zgodnie z instrukcjami programu. Upewnij się, że to właściwe oprogramowanie, przechodząc bezpośrednio na stronę Effect House. Po zainstalowaniu zaloguj się na swoje konto TikTok w programie.

Krok 2:

Wybierz szablon z galerii odpowiedni dla rodzaju filtru, który chcesz stworzyć. Szablony te są bardzo pomocne, jeśli dopiero zaczynasz korzystać z Effect House, ponieważ oferują one podstawową strukturę filtra TikTok. Oto różne szablony:

 • Hand Gesture: pozwala na stworzenie filtru, który umożliwia śledzenie ruchów dłoni i palców.
 • Cloth Try On: Dzięki tej szablonowi będziesz mógł zaproponować wirtualną przymiarkę ubrań dzięki rozpoznawaniu części ciała.
 • 3D Face Mask: Ten szablon wykorzystuje rozpoznawanie twarzy i umożliwia nałożenie aktywów 2D na twarz.
 • Head Tracker: Jeśli chcesz stworzyć filtr z akcesoriami 3D (czapka, kapelusz…), ta szablon pomoże Ci śledzić głowę użytkownika.
 • Face Morph: Ten szablon umożliwia zmianę morfologii twarzy (oczy, nos, usta…).
 • Character Drive: Ten rodzaj filtru umożliwia nałożenie postaci 3D i nadać jej dynamizm dzięki rozpoznawaniu ruchów użytkownika.
 • Face Inset: Ten szablon umożliwia wstawienie twarzy użytkownika w element 2D lub 3D.
 • Music Band: Ten szablon umożliwia stworzenie filtra, w którym użytkownik może tworzyć muzykę za pomocą interaktywnych elementów.

Jednak jeśli chcesz zacząć od zera, możesz wybrać utworzenie nowego projektu i rozpocząć od zera.

Krok 3:

Dodaj wszystkie elementy graficzne, które chcesz dodać do swojego filtra. Jak już wspomniano, te elementy muszą być wykonane poza Effect House. Ponadto należy zwrócić uwagę na wagę i format plików, ponieważ łączna waga pliku filtru TikTok nie powinna przekraczać 5 MB.

Krok 4:

Twórz animacje i interakcje w swoim filtrze TikTok. Możesz zdecydować się nie animować swoich elementów, ale to nie sprawi, że twój filtr będzie dynamiczny. Istnieje wiele węzłów i łat, dzięki którym możesz stworzyć unikalny filtr TikTok. Węzły umożliwiają tworzenie filtrów TikTok z wyzwalanymi scenariuszami za pomocą działań, których użytkownik może dokonać. Oto lista wszystkich dostępnych węzłów:

Audio
 • Audio Ressource
 • Audio Ressource Controller
 • Audio Player Controller
 • Beats Detection
 • Detection Output
 • Mixer
 • Onset Detection
 • Pitch Detection
 • Speaker
 • Spectrum Detection
 • Volume
 • TikTok Sound
 • Volume Detection
Ciało
 • Body Detection
Kontrola
 • Do N
 • Do Once
 • Flip-Flop
 • Gate
 • If
 • Sequence
 • Switch
Wydarzenie
 • Finger Touch 1-Point
 • Screen Hold
 • Screen Pan
 • Screen Tap
 • Start
 • Update
 • Video Record
Ręka
 • Gesture Detection
 • Hand Gesture examples
 • Hand Detection
Twarz
 • Face Info
 • Pet Face Info
 • Head Movement Detection
 • Face Avatar Result
 • Face Detection
 • Facial Movement Detection
 • Face Avatar Drive
 • Facial expression detection
 • Pet Face Detection
Logika
 • And
 • Equal
 • Greater or equal
 • Greater than
 • Loss or equal
 • Less than
 • Logic select
 • Or
Matematyka
 • Cross
 • Dot
 • Lerp
 • Normalize
 • Normalize to Range
 • Remap
Czas
 • Get system time
 • Get time
 • Timer
 • Wait for seconds
Transformacja
 • Set Transform
 • Reflect
 • Angle Between
 • Local Transform Info
 • Look At 
 • Rotate Around
 • Screen to World
 • World to Screen
 • World Transform Info
Użyteczność 1/2
 • 3D Animation Controller
 • Animation Sequence Controller 
 • Color Space Converter
 • Combine
 • Continuous Snapshot
 • Counter
 • Data Convert
 • Effect Rosolution Info
 • Get Enabled
 • Get Item from Array
 • Get Visibility
 • Image Tap
Użyteczność 2/2
 • Make Array
 • Peek
 • Point in Rect
 • Rect Overlap
 • Set Enabled
 • Set Visibility
 • Select
 • Snapshot
 • Spin
 • Split
 • Transit by Time
 • Vertex to Rect

Węzły wymagają pewnej logiki w ich połączeniu (wejście, wyjście). Na przykład, jeśli chcesz uruchomić animację, gdy użytkownik zaczyna nagrywać wideo, musisz połączyć “Recording Exec” z akcją “Video Record”, aby uruchomić animację z węzła “Sequence Controller”.

Krok 5:

Gdy jesteś zadowolony z swojego filtra TikTok, wystarczy go opublikować na Effect House tutaj. Należy jednak upewnić się, że plik nie jest zbyt duży i nie przekracza 5 MB.

Publikacja filtra na TikTok? Jak?

Aby opublikować filtr TikTok, musisz użyć komputera, oprogramowania Effect House i postępować zgodnie z tym samouczkiem.

Krok 1: Pobierz Effect House

Aby rozpocząć, przejdź na stronę Effect House i pobierz oprogramowanie umożliwiające tworzenie i publikowanie efektów TikTok. Kliknij “Pobierz” i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Krok 2: Stwórz swoją winietę

Kiedy publikujesz filtr na TikToku, musisz mieć miniaturę, która wizualnie przedstawia twój efekt. Możesz go stworzyć od podstaw lub użyć klatki z wideo demo. Jeśli chcesz stworzyć miniaturę, możesz zacząć od zera lub skorzystać z dostępnych szablonów w Effect House.

Zalecenia:

Format: PNG

Bezpieczny obszar: 144 x 144 px

Rozmiar eksportu: 162 x 162 px

Korzystanie z szablonu :

Kliknij tutaj, aby przejść do strony z szablonami. Szablony są dostępne za pomocą programów Photoshop lub Illustrator. Pobierz plik i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Krok 3: Stwórz swoje demo video

Wideo demo jest niezbędne do opublikowania filtru TikTok. Faktycznie, jest to plik, który zostanie przeanalizowany przez moderatorów TikToka, aby sprawdzić, czy twój filtr jest zgodny z zasadami i polityką TikToka. Wideo powinno pokazywać wszystkie cechy twojego filtra, aby zespoły TikToka mogły ocenić jego zgodność.

Zalecenia:

Proporcje: Pionowe (9:16)
Format: MOV lub MP4
Rozmiar pliku: Maks. 32 MB
Czas trwania wideo: Maks. 15 sekund

Masz dwie możliwości wykonania filmu demonstracyjnego.

Z komputerem

Jak wyjaśniono powyżej, film demonstracyjny nie będzie publiczny. Możesz po prostu wykonać swój film za pomocą szablonów wideo z Effect House. Masz do wyboru różne profile, które odtwarzają określone ruchy lub czynności, aby zasymulować animacje obecne w Twoim filtrze TikTok. Na przykład, jeśli w Twoim efekcie osoba musi przechylić głowę, aby uruchomić animację, możesz wybrać szablon wideo, w którym osoba przechyla głowę.

 • Otwórz Effect House i kliknij “Otwórz projekt”
 • Otwórz swój plik filtra TikTok
 • Nagrywanie ekranu”, a następnie pobierz swoje wideo

Za pomocą smartfona

Tworzenie własnego filmu demo za pomocą smartfona pozwala na pokazanie animacji, które są trudne do przedstawienia za pomocą gotowych szablonów w programie. Dzięki temu możesz naprawdę pokazać całą logikę efektu, aby moderatorzy mogli zrozumieć mechanikę.

tiktok filter publish on effect house
 • Otwórz Effect House i kliknij “Otwórz projekt”
 • Otwórz swój plik filtra TikTok
 • Kliknij na “Podgląd w TikTok” u góry po prawej stronie
 • Następnie otwórz aplikację TikTok i zeskanuj kod QR
 • Nagraj film demonstracyjny

Krok 4: Opublikuj swój filtr TikTok

Po przygotowaniu wszystkich zasobów możesz teraz opublikować swój filtr. Tworzenie elementów publikacji z wyprzedzeniem pozwala zaoszczędzić czas podczas publikacji filtru TikTok. Oto szczegółowe kroki.

Wróć do swojego projektu w Effect House i kliknij w prawym górnym rogu “Prześlij“.

15-1

Prześlij swoją miniaturkę i nadaj nazwę swojemu filtrowi.

Wybierz nazwę filtra, która opisuje temat Twojego filtra TikTok, aby pomóc użytkownikom zrozumieć mechanizm. Nazwa będzie wyświetlana wszędzie tam, gdzie jest obecny Twój filtr, i może być zmieniana po opublikowaniu.

Nazwa Twojego filtra TikTok może składać się maksymalnie z 20 znaków, wliczając w to spacje, i nie może być identyczna z innym filtrem w Twoim koncie TikTok. 

16-1

Wybierz odpowiedni “Wskazówkę efektu” dla swojego filtra, a następnie kliknij “Prześlij”

Effect Hint to krótkie wskazówki, które pojawiają się, gdy użytkownik próbuje filtra TikTok. Pomaga to zrozumieć, jak można wchodzić w interakcję z efektem i ułatwia jego użytkowanie. Na przykład, jeśli animacje filtra są uruchamiane poprzez dotknięcie ekranu, wybierz Effect Hint “Dotknij ekranu”. Jeśli filtr nie wymaga żadnej akcji, wybierz “Brak”.

How-to-publish-my-TikTok-filter-6-1
 • Wybierz kategorię
 • Wybierz “None” w “Challenge”.
 • Wybierz tagi, które opisują Twój filtr
 • W razie potrzeby dodaj komentarze
 • Zaimportuj swój film demonstracyjny i kliknij “Prześlij”.

Krok 5: Weryfikacja przez moderatorów

Po opublikowaniu efektu moderatorzy przeanalizują zawartość Twojego filtra. Podobnie jak w przypadku wszystkich mediów społecznościowych, twórcy i użytkownicy muszą przestrzegać zasad i regulaminu platformy. Czas oczekiwania na zatwierdzenie wniosku o publikację może wynosić kilka dni. Następnie otrzymasz powiadomienie, które wyjaśni, czy filtr został zatwierdzony i opublikowany, czy nie. Jeśli odpowiedź jest negatywna, zostaną podane szczegóły odmowy, abyś mógł zmodyfikować swój filtr i złożyć ponownie wniosek o publikację.

Jakie są zasady dotyczące filtrów do przestrzegania na TikToku? Regulacje?

Filtry na Instagramie są treściami tak samo jak inne na tej platformie społecznościowej i dlatego muszą przestrzegać tych samych zasad. Oto przegląd aspektów, które należy uwzględnić, aby Twój filtr został opublikowany na Instagramie.

Wymagania dotyczące zawartości filtrów :

Filtry TikTok powinny mieć różne nazwy, aby odróżnić je od siebie. Miniatury filtrów powinny być zgodne z przewodnik tworzenia miniatur takich jak zaokrąglone rogi i przezroczysty obszar przepełnienia.

Limit wielkości filtra TikTok :

Filtry nie powinny przekraczać 5 MB przy pełnym załadowaniu, tj. assets (elementy 2D i 3D) oraz nakładki na rzeczywistość rozszerzoną.

Szacunek dla innych :

Filtrowanie na TikToku nie może w żadnym przypadku promować treści zawierających sceny nagiego ciała, nadużyć seksualnych lub organizacji złowrogich, które podżegają do jakiejkolwiek formy przemocy na platformie. Zachęcanie do spożywania nielegalnych i niebezpiecznych substancji (narkotyki, alkohol i tytoń), nienawiści wobec mniejszości lub nękania jest całkowicie zakazane przez aplikację.

Jak promować swój filtr na TikTok? Strategia?

Promowanie swojego filtru TikTok jest konieczne, aby osiągnąć cele kampanii. Masz do wyboru dwa rodzaje aktywacji: organiczne lub płatne.

Promowanie swojego filtru TikTok w sposób organiczny

 • Regularnie publikuj treści promujące Twój filtr TikTok, aby zapewnić mu widoczność.
  • Filmy objaśniające mechanizm działania filtra.
  • Publikuj filmy z przykładami, aby inspirować użytkowników.
 • Stwórz trend lub wyzwanie wokół swojego efektu, aby zwiększyć jego wykorzystanie.
  • Stwórz hashtagi i wyzwanie wokół swojego filtra.
 • Stwórz treści dla innych cyfrowych punktów kontaktowych, aby rozpromować premierę filtru (inne media społecznościowe, strona internetowa).
  • Udostępniaj treści, które podkreślają zastosowanie Twojego filtra TikTok. Nie zapomnij zamieścić wezwania do działania, aby ułatwić dostęp do filtra TikTok.
 • Wydrukuj kod QR swojego filtra TikTok, aby go promować w sklepach lub na ulotkach.
  • Użyj specjalnie zaprojektowanych wyświetlaczy, aby zachęcić odwiedzających do korzystania z filtra.

Promowanie swojego filtru TikTok za pomocą płatnych narzędzi reklamowych

 • Przeprowadź kampanię influencerów dotyczącą swojego filtra, aby poszerzyć swoją publiczność.
  •  Influencerzy korzystają z filtra TikTok i zapraszają użytkowników do tego samego.
  • Kampanię influencerską można przeprowadzić na TikTok i na Instagram, aby zwiększyć liczbę odbiorców.
 • Stwórz reklamy TikTok, aby ogłosić premierę Twojego nowego filtra.
  • Zamieszczaj filmy i tutoriale, aby zaprosić użytkowników do wypróbowania filtra.
  • Jeśli zrobiłeś kampanię influencera, wykorzystaj ponownie jego filmy.

Promocja Twojego filtra TikTok jest bardzo ważna i nie można jej lekceważyć. Należy zatem wykorzystać wszystkie dostępne narzędzia organiczne i płatne, aby osiągnąć najlepsze cele. Płatna promocja nie jest obowiązkiem, ale może okazać się bardzo skuteczna w krótkim okresie.

Jakie są statystyki filtra TikTok? Zaangażowanie?

Statystyki dotyczące opublikowanych treści w mediach społecznościowych są bardzo ważne do mierzenia skutków kampanii. Dzięki nim można analizować i rozumieć elementy, które zadziałały i te, które nie zadziałały.

Filtrom TikToka przysługują statystyki odrębne od innych treści, ponieważ ich użytkowanie jest inne. Dlatego ważne jest, aby umieć je zrozumieć i nie mylić ich z innymi statystykami. 

image des statistiques disponibles pour les filtres TikTok sur Effect House
insight of tiktok filter on effect house

Dashboard dostępny w Effect House pokazuje statystyki dla każdego filtra TikTok, ale także jako całość. Dostępne dane są dość ograniczone na TikTok i nie pokazują statystyk demograficznych. Poniżej przedstawiamy 5 tematów dostępnych w Effect House:

 • Widoki : Liczba wyświetleń filmów na TikTok, które wykorzystują efekt
 • Publikacje: Liczba filmików na TikTok, które wykorzystują filtr.
 • Odczyt: Ilość razy, kiedy filtr został otwarty (czyli kliknięty) w galerii efektów.
 • Like: Liczba polubień filmów z efektem na TikTok.
 • Shares: Liczba udostępnień filmów z tym filtrem na TikTok..

Często Zadawane Pytania

Filtrowanie na TikToku pozwala na przekształcanie i ożywianie rzeczywistości. Dlatego też tworzenie oryginalnych i unikalnych filmów TikTok jest bardzo łatwe. Ponadto, efekty TikTok mogą służyć do tworzenia trendów i wyzwań, co pozwala na tworzenie wirusowych treści.

Na aplikacji TikTok jest wiele filtrów, dlatego czasami trudno jest odnaleźć filtr, który widziałeś w filmie. Możesz to zrobić, wpisując słowa kluczowe opisujące dany efekt TikTok. Innym sposobem jest odwiedzenie profilu twórcy, który zawiera galerię wszystkich jego efektów.

Każdy może tworzyć filtry na TikTok. Twórcy, agencje komunikacyjne i marki mogą publikować swoje filtry za pomocą Effect House, który jest oprogramowaniem do tworzenia efektów na TikTok. Jednak ta aplikacja wymaga pewnej wiedzy technicznej (rozszerzona rzeczywistość, 3D, modelowanie, kodowanie…).

Tworzenie filtra TikTok wymaga wiedzy i doświadczenia z zakresu rzeczywistości rozszerzonej. Terminologia używana w tym obszarze jest bardzo różnorodna i wymaga dokładnej znajomości dostępnych modułów w programie Effect House. Na przykład, aby stworzyć filtr TikTok, musisz być zaznajomiony z różnymi śledzicielami, teksturami, materiałami i płaszczyznami. Jeśli chcesz włączyć elementy 3D, musisz również znać zasady modelowania 3D oraz teksturyzacji. Jeśli chcesz nadać swojemu efektowi animację i uczynić go dynamicznym, istnieje wiele różnych opcji patchowania (Pulse, Switch, Loop itp.), które należy umiejętnie wykorzystać, aby osiągnąć udaną animację.

Kiedy przechodzisz do galerii filtrów TikTok lub gdy oglądasz filmy, być może zauważyłeś, że niektóre efekty są wyróżnione bardziej niż inne. Są dwa powody takiego stanu rzeczy:

 • Aplikacja TikTok podkreśla popularne filtry lub te, które są częścią trendu lub wyzwania. Wybór popularnych filtrów opiera się na liczbie użyć danego filtra i liczbie odsłon, które generuje.
 • Drugim powodem jest fakt, że firmy mogą zdecydować się na zainwestowanie w reklamy TikTok, aby szybko pokazać swój filtr TikTok.

Korzystanie z filtrów TikTok jest bezpłatne. Sieć społecznościowa podjęła tę decyzję, aby umożliwić twórcom tworzenie unikalnych i oryginalnych treści. Efekty TikTok są narzędziami, które dostarczają pomysłów na filmy, aby kontynuować wzbogacanie aplikacji o zabawne treści.

Wyzwania TikTok są najczęściej związane z filtrami. Istnieją jednak wyzwania, które nie wymagają użycia efektu, aby wziąć w nich udział. Oto 3 przykłady wyzwań, które zawierają filtr TikTok:

 • You’re it challenge by Nike
 • Max Factor Make up Challenge
 • Kulosa Challenge of Kulosa

Przeczytaj więcej o tych wyzwaniach, kliknij tutaj.

Kiedy użytkownik/twórca tworzy filtr, na jego profilu pojawia się karta z wszystkimi stworzonymi filtrami. Jeśli chcesz być na bieżąco, gdy Twój ulubiony twórca opublikuje filtr TikTok, możesz się do niego zapisać i otrzymywać filmy z jego efektami bezpośrednio w swoim feedzie “Dla Ciebie”.

Po wykonaniu zdjęcia lub nagrania wideo z filtrem TikTok, nie można go już usunąć. Efekty TikTok są generowane w rzeczywistości rozszerzonej i są dodawane bezpośrednio do otoczenia, dlatego nie można ich później usunąć. Jedynym sposobem na usunięcie filtra TikTok z nagrania jest ponowne wykonanie tego samego nagrania bez użycia filtra TikTok.