Twitch - nowy kanał komunikacji dla marek?

Twitch zadebiutował zaledwie 10 lat temu i stał się punktem odniesienia w dziedzinie transmisji online dla młodych ludzi. Pierwszym celem platformy były transmisje na żywo z gier wideo i e-sportu, ale od kilku lat platforma rozwinęła się, oferując wszystkie rodzaje tematów (gotowanie, podróże, polityka…).

Dlaczego Twitch tak dobrze sprawdza się w przypadku młodych ludzi?

W przypadku transmisji na żywo osoby je przeprowadzające nie mogą ukryć się za scenariuszem czy rolą, dlatego są całkowicie prawdziwe i szczere w swoich reakcjach i wypowiedziach.

Ponadto dostępny jest czat i obszar komentarzy, dzięki którym widzowie mogą wchodzić w interakcję z prowadzącym transmisję, co zwiększa dynamikę przekazu na żywo.

Sukces Twitcha wśród młodych ludzi wynika również z ich chęci ucieczki od tradycyjnych kanałów komunikacji, które nie oferują już oryginalnych treści, ale są bardzo skoncentrowane na masowej reklamie.

Kontakt

Dlaczego marki powinny być na Twitchu?

Jak można się domyślić, społeczność Twitcha jest bardzo młoda. Marka, która chce dotrzeć do tej grupy wiekowej, powinna zacząć od Twitcha, aby dotrzeć do jak największej liczby młodych ludzi.

twitch-marques

Ale uważaj, Twitch ma wiele kodeksów i norm, które sprawiają, że społeczność jest silna i solidna. Nie można proponować tych samych treści, co w innych kanałach komunikacji. Rzeczywiście, społeczność Twitcha poszukuje kreatywnych i autentycznych treści, które różnią się od innych treści, które można znaleźć wszędzie. Dlatego trzeba będzie raczej dzielić się swoimi wartościami niż produktami z osobami, których życie różni się od zwykłego. Ryzyko powielania dokładnie tych samych treści, co w tradycyjnych kanałach komunikacji, może być sprzeczne z wartościami i oczekiwaniami tej platformy. Ryzykujesz, że osoby, do których próbujesz dotrzeć, zostaną odtrącone, a widzowie zbojkotowani.

Jakie firmy mogą inwestować na Twitchu?

Aby zapewnić sobie dobrą integrację na Twitchu, musisz mieć pewność, że udostępniasz oryginalne i kreatywne treści. Firmom, które chcą wprowadzać innowacje i/lub dzielić się innymi rzeczami, łatwiej będzie wystartować na Twitchu bez większego wysiłku. Odpowiednią treścią są na przykład transmisje na żywo dotyczące ciekawych informacji, aktualnych tematów lub dzielenia się nowymi doświadczeniami. Jak więc rozumiesz, Twitch to wielka szansa dla marek, ale musisz uważać, aby nie powielać tego samego schematu, co w przypadku tradycyjnych kanałów komunikacji.

Dzielenie się swoimi wartościami i wizerunkiem marki jest zatem bardzo ważne. Aby to ułatwić, możemy stworzyć filtry, które zostaną zintegrowane z Twoim przekazem na żywo. Odkryj wszystkie możliwości rozszerzonej rzeczywistości na Twitchu na naszej stronie!