Co to jest Spark AR?

Od 2019 roku grupa na Facebooku postanowiła otworzyć tworzenie filtry rzeczywistości rozszerzonej na Instagram i Facebook. Dzięki Spark AR Studio każdy może tworzyć efekty.

creer-filtre-instagram-spark-ar

Spark AR Studio: oprogramowanie do tworzenia filtrów na Instagram i Facebook

To oprogramowanie, do pobrania bezpłatnie na Spark AR to oprogramowanie umożliwia tworzenie od podstaw filtrów do serwisów Instagram i Facebook. Możliwe jest uzyskanie kilku rodzajów efektów, takich jak animacja twarzy, gra AR, produkty 3D i opakowania immersyjne.

Na początku jest to program skomplikowany ze względu na wiele różnych funkcji, ale po opanowaniu podstaw tworzenie dobrej jakości filtrów staje się łatwe.

Kontakt

Aby w pełni zrozumieć sposób działania Spark AR Studio, należy najpierw zapoznać się z leksykonem i używanymi terminami technicznymi. Należy pamiętać, że oprogramowanie nie zostało przetłumaczone na język francuski i jest dostępne tylko w języku angielskim.

Tekstura

Jest to plik graficzny używany do określenia wyglądu obiektu w scenie. Można na przykład importować pliki PNG lub JPG.

Materiały

Użycie materiałów służy do określenia wyglądu powierzchni obiektu w Twoim efekcie. Na przykład jego stopień nieprzezroczystości lub reakcję na światło. Możesz dodać tekstury do materiałów, aby dodać szczegóły i zainteresowanie.

Scena

To właśnie ona pojawi się na ekranie smartfona. Składa się on z urządzenia, aparatu i ogniskowej. To tutaj możesz dodać obiekty, które mogą być np. materiałami.

Jedną z funkcji aplikacji Spark AR jest możliwość wyświetlenia filtru bezpośrednio na swoim koncie na Instagramie lub Facebooku, co pozwala sprawdzić, jak dobry jest filtr przed jego opublikowaniem. Istnieje również aplikacja Spark AR Player, która umożliwia takie same działania.

Ze względów dostępności rozmiar pliku filtra nie powinien przekraczać 4 MB, ponieważ nie wszystkie smartfony mają taką samą pojemność. Z tego względu zaleca się maksymalne skompresowanie tekstury, aby ograniczyć jej ciężar.

Spark AR Hub: publikuj swoje filtry i analizuj ich działanie

Po utworzeniu filtra na Instagram lub Facebooku można go łatwo opublikować, korzystając z funkcji Hub Spark AR które jest rozszerzeniem Spark AR Studio. Aby opublikować efekt, należy najpierw wypełnić różne informacje, takie jak nazwa filtra, motyw i pasujące kategorie.

Po wykonaniu wszystkich tych czynności moderator przeanalizuje zawartość Twojego filtra, aby upewnić się, że jest ona zgodna z zasadami Facebook i Instagram. Zatwierdzanie trwa od 3 do 5 dni i zależy od zawartości filtra.

Spark AR Hub służy nie tylko do publikowania filtrów rozszerzonej rzeczywistości, ale także do zarządzania nimi. Rzeczywiście, na tej platformie można aktywować lub dezaktywować filtr, a także analizować jego działanie.

Można zatem znaleźć :

Użyj

  • Wrażenia: ilość razy, kiedy filtr był widziany w historii lub prywatnej wiadomości.
  • Otwarcia : ilość razy, kiedy efekt został otwarty.
  • Wychwytuje Ilość razy ktoś zrobił zdjęcie z filtrem.
  • Udostępnianie : ilość razy, kiedy filtr został użyty i wysłany do użytkowników na Instagramie i Facebooku

Dane demograficzne

  • Strona gatunek
  • Wiek
  • Strona kraj w których filtr jest najczęściej używany
  •  

Spark AR jest więc bardzo skomplikowany do zrozumienia, ale mimo to jest kompletny i ogólnodostępny. Czy masz w planach jakiś projekt lub chciałbyś dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie daje rzeczywistość rozszerzona? Skontaktuj się z naszymi ekspertami !