Amazon i rzeczywistość rozszerzona: projekt w fazie rozwoju

Apple, Meta, Google… Wszystkie największe firmy zajęły się rozszerzoną rzeczywistością. Jeden po drugim pracują nad stworzeniem nowych produktów związanych z rzeczywistością rozszerzoną i wirtualną. W szczególności opracowali oni zestawy słuchawkowe AR/VR, będące bezpośrednią bramą do równoległego świata wirtualnego.

Gigant e-commerce

amazon-vignette

Z 470 mld dolarów sprzedaży do 2021 r, Amazon to jeden z gigantów sieci, tzw. GAFAM. Specjalizująca się w e-commerce firma dominuje w branży dzięki swojemu doświadczeniu i nieomylnemu działaniu. Dzięki różnorodności ofert, reaktywności usług i pomocy dla klientów, w szczególności w zakresie śledzenia, zwrotów i wymiany paczek, grupa kontynuuje innowacje i odnawianie się, pozostając przy tym uważną na swoich klientów. 

Grupa ma już wiele produktów na czele technologii, asystent głosowy, podłączone przedmioty, ekrany do interakcji … Zawsze szuka nowości, wdrożenie Amazon w tej nowej technologii nie jest zaskoczeniem.

Kontakt

Dedykowany zespół

Amazon jest w trakcie tworzenia zespołu całkowicie poświęconego rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej. Rzeczywiście, według strony internetowej Protokół w kontekście projektu „Virtual Reality” w sieci pojawiło się kilka ogłoszeń o pracę, zwłaszcza dla specjalistów od wizji komputerowej, kierowników projektów, projektantów, badaczy… kompletnego i kompetentnego zespołu, podobno według mediów „pokaźnego”. Te oferty pracy dotyczą całego procesu tworzenia urządzenia rozszerzonej/wirtualnej rzeczywistości. 

Wyszczególniają one również główne zadania stanowisk, które mają być obsadzone. Wspólnym celem jest przyczynienie się do zaprojektowania „europejskiegonowy magiczny i użyteczny produkt konsumencki„. Projekt ten wymaga m.in. opracowania kodu dla prototypów, które następnie zostaną sprzedane szerokiej publiczności. Ta nowa koncepcja powinna być „unikalny system połączonego domu„To świetny projekt, który warto przyjechać! Wciąż w budowie, ten projekt prawdopodobnie stanie się rzeczywistością w najbliższych miesiącach/latach: wspaniały projekt do zrealizowania! 

Rzeczywistość rozszerzona w Amazonie

Gigant e-commerce już wcześniej postawił stopę w świecie rzeczywistości rozszerzonej. Rzeczywiście, w 2017 roku grupa uruchomiła swoją aplikację rozszerzonej rzeczywistości, Amazon AR View. Celem jest przeglądanie produktów opublikowanych online na stronie w rzeczywistości rozszerzonej. Technologia ta polega na nakładaniu elementów 2D/3D na rzeczywistość. Jest to bardzo przydatna funkcja dla użytkowników sieci, umożliwiająca im samodzielne sprawdzenie, czy produkt odpowiada ich oczekiwaniom. Aplikacja ta jest więc prawdziwą pomocą podczas zakupów.

W szczególności w 2018 roku nawiązano współpracę z firmą L’Oréal. Użytkownicy mogą następnie bezpośrednio wypróbować makijaż na sobie dzięki funkcji Try-On. Celem jest oczywiście poprawa doświadczenia klienta poprzez optymalizację i pomoc użytkownikom w projektowaniu. Opcja ta jest ciekawa w przypadku makijażu, szczególnie po to, aby zobaczyć jak wyglądają poszczególne odcienie i mieć pewność przy zakupie. Rzeczywistość rozszerzona stała się więc pełnoprawnym elementem procesu zakupowego w handlu detalicznym.

amazon-colis-ar

W 2020 roku Amazon kontynuuje swój sukces, wydając aplikację do integracji rzeczywistości rozszerzonej w swoich pakietach. Funkcja ta umożliwia wyświetlenie animacji AR w momencie otrzymania przez klienta paczki. Mogą pojawić się postacie lub logo Amazon z uśmiechem na przykład. Ta aplikacja Amazon Augmented Reality została stworzona głównie w celach rozrywkowych, ale już teraz zapowiada chęć rozwoju tej technologii.

Przydatność rozszerzonej rzeczywistości dla przedsiębiorstw

Wszystkie największe firmy przechodzą więc do rzeczywistości rozszerzonej. Od Google przez Apple po Metę – wszyscy włączyli tę oś rozwoju do swojej strategii. Jako technologia przyszłości, pozwala markom wyróżnić się dzięki propozycji immersyjnych, interaktywnych treści, całkowicie dostosowanych do oczekiwań konsumentów. Rzeczywiście, wszystko można teraz znaleźć w internecie, dlatego konieczne jest wyróżnienie się dzięki bardziej angażującej treści. Rzeczywistość rozszerzona pozwala na rzeczywistą projekcję siebie dzięki filtrom przymierzanym, na wizualizację obiektu za pomocą wizualizacji 3D lub na zabawne treści np. dzięki grom AR.