Twórz własne filtry za pomocą Spark AR GO

Podczas konferencji Connect 2021, która odbyła się 28 października, firma Meta ogłosiła wprowadzenie uproszczonej i intuicyjnej aplikacji mobilnej rzeczywistości rozszerzonej dla systemu IOS. Nazwa aplikacji, która pierwotnie miała nosić nazwę Polar, została ostatnio zmieniona, aby dostosować ją do już wypracowanego wizerunku marki Meta związanego z rzeczywistością rozszerzoną.

Uproszczona platforma

Application Spark AR Go - Meta - Facebook - Instagram - Filtre - Réalité augmentée

To nowe narzędzie do tworzenia rzeczywistości rozszerzonej będzie intuicyjną platformą, bardziej dostępną dla ogółu społeczeństwa, o ułatwionej i usprawnionej funkcjonalności. W szczególności aplikacja będzie oferować szablony, które zostały już wcześniej utworzone. Na przykład, będzie można aby umieścić różne tła, quizy lub nałożyć makijaż na twarz. 

Możesz więc stworzyć własny filtr, aby promować swój talent, kreatywność i wiele więcej! 

Po utworzeniu i udostępnieniu filtra będzie on widoczny bezpośrednio na profilu jego twórcy.

Kontakt

Aplikacja na razie tylko w wersji beta

Choć aplikacja nie jest jeszcze dostępna do pobrania, w zeszłym tygodniu Mark Zuckerberg ogłosił na swoim Instagram uruchomienie wersji beta, prezentując film, na którym używa własnego filtra – losowego quizu, który stworzyłby w aplikacji. Zatem już teraz można zarejestruj się, aby uzyskać wczesny dostęp do wersji beta aplikacji.

Celem jest nawiązanie kontaktu z młodą publicznością i pobudzenie kreatywności.

Aplikacja stanowi nową możliwość dla użytkowników aplikacji Meta (Facebook, Instagram), aby zaprezentować swoją kreatywność i wyrazić swój punkt widzenia za pomocą rzeczywistości rozszerzonej. 

Wraz z wprowadzeniem na rynek to nowe narzędzieMeta ma nadzieję zaangażować jak największą liczbę osób i w ten sposób umożliwić organizowanie kolejnych wielkich trendów oraz nawiązać kontakt z młodszą publicznością. 

Meta pokazuje w ten sposób swoją gotowość do dostosowania się do nowej publiczności w sieciach społecznościowych i stworzenia silnego związku z młodą publicznością.

Fajne narzędzie, ale nie tak dobre jak Spark AR STUDIO

Chociaż ta nowa aplikacja oferuje nowe możliwości w zakresie tworzenia, jej funkcje pozostają ograniczone i nie są przystosowane do użytku profesjonalnego, w przeciwieństwie do Spark AR studio która oferuje bardziej precyzyjne i dogłębne funkcje. 

Możliwości pozostają ograniczone, a korzystanie z aplikacji będzie przede wszystkim zabawnym sposobem na zaprezentowanie własnej kreatywności, a nie kreatywności marki czy firmy. 

W tym drugim przypadku zaleca się skorzystanie z usług agencji zajmującej się tworzeniem filtrów. Jeśli masz w planach projekt lub chcesz rozpocząć kampanię komunikacyjną z użyciem filtra, skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów !