Capgemini i Unity łączą siły, aby stworzyć nowe interaktywne rozwiązania w metawersji

metaverse-capgemini

Grupa usług cyfrowych Capgemini, która specjalizuje się w doradztwie, transformacji cyfrowej i wszystkich powiązanych technologiach, połączyła siły z Unity, globalną platformą specjalizującą się w tworzeniu i dostarczaniu treści 3D w czasie rzeczywistym. Celem jest stworzenie cyfrowego ekosystemu, który umożliwi m.in.jest unikalny i przydatny dla największej liczby osób w metaverse

Ustawienie w metaverse

Główna grupa francuska Capgemini pragnie zaistnieć w metaverse i rozwijać swoją obecność w tym wirtualnym świecie poprzez innowacyjne i porywające rozwiązania. Aby to osiągnąć, grupa nawiązała globalne partnerstwo ze słynną platformą Unity przede wszystkim specjalizował się w 3D. Rzeczywiście, “Unity dysponuje kluczowymi technologiami, popartymi latami badań i rozwoju, które sprawdziły się w masowym użyciu w środowiskach 3D i immersyjnych w czasie rzeczywistym.” wyjaśnia Alexandre Embry, dyrektor ds. technologii i innowacji w Capgemini, który znajduje się w centrum tego zorientowanego na metaverse projektu. 

Ten projekt nie jest bez znaczenia dla grupy. Aby odpowiedzieć na nowe potrzeby klientów, a przede wszystkim nadążyć za rozwojem technologii, Capgemini chce wprowadzić optymalne doświadczenie cyfrowe dla swoich klientów, a do tego nie ma nic lepszego niż metawersja! Rzeczywiście, ten wszechświat jest wyjątkowym wirtualnym światem, w którym wszystko jest możliwe. Metaverse oferuje wyjątkową okazję dla marek do zaoferowania unikalnego doświadczenia immersyjnego, a tym samym do zaznaczenia swojej obecności. Co więcej, młode pokolenie jest coraz bardziej obecne w tym wirtualnym świecie. Poprzez digitalizację swojej obecności, zwłaszcza w metaverse, grupa Capgemini zyskuje również widoczność i sławę wśród tego młodego pokolenia.

Rozwiń swój sektor biznesowy

Powołaniem Capgemini jest zachęcanie do współpracy, a zwłaszcza do pracy zespołowej poprzez proste i łatwe w użyciu rozwiązania cyfrowe. W ten sposób, poprzez ugruntowanie swojej pozycji w metaverse, firma przede wszystkim rozwija “bardziej humanitarne rozwiązania w zakresie współpracy”. pozwalając jednocześnie każdemu członkowi pracować w dowolnym miejscu i nadal wypełniać swoje zobowiązania zawodowe. 

Ponadto grupa chce rozwijać cyfrowe bliźniaki, te wirtualne modele zaprojektowane na podobieństwo fizycznych obiektów. Opracowane w celu zwiększenia produktywności i wydajności firm, Capegemini integruje więc rozwój cyfrowych bliźniaków również z metaverse. 

Równolegle do tej współpracy w celu opracowania wspólnych rozwiązań idealnych dla pracyCapgemini wprowadza na rynek Metaverse-Lab aby wspierać swoich klientów, szczególnie w realizacji strategii w świecie cyfrowym. Pozostaje więc tylko dać się poprowadzić i odkryć metaverse z Capgemini!

Kontakt