Coinbase wchodzi w biznes NFT z rynkiem w stylu Web3 do odsprzedaży NFT

Coinbase zapowiedziało w 2021 roku uruchomienie m.in rynek dla NFT a od kwietnia 2022 roku Coinbase NFT jest w wersji Beta.

Coinbase: platforma, która ma być prekursorem rynków Web3

Coinbase to wiodąca giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych i jedna z największych na świecie. Aby rozszerzyć swoją ofertę i pozyskać nowych użytkowników, postanowiła stworzyć rynek dla NFT.

W tej chwili platforma jest dostępna tylko dla niewielkiej liczby osób, ponieważ jest jeszcze w wersji beta, ale Coinbase wyjaśnia, że stopniowo będzie otwierana dla większej liczby osób. Beta testerzy mają dostęp do swoich profili i mogą sprzedawać i kupować NFT poprzez dowolny portfel depozytowy, a także własny.

Kontakt

coinbase marketplace nft exemple

Ten nowy rynek jest strategicznym wyborem dla Coinbase, pozwalając mu pozycjonować się bardzo wcześnie w erze Web3. Rzeczywiście Web3 to nowa wersja Internetu, która zaczyna się rozwijać i zastąpi stare wersje. Obejmuje ona wszystkie nowe technologie, takie jak np metawersum NFT, kryptowaluty i sztuczna inteligencja. Wiele firm już szuka pozycji w tych obszarach, ale Coinbase już poczynił spore postępy i zapowiada się na lidera na wielu rynkach.

Targowisko NFT, ale nie tylko

Oprócz oferowania rynku, Coinbase chce również rozwijać sieć społecznościową na platformie, aby dodać wartość. Rzeczywiście, będzie można zamieszczać komentarze i stawiać downvotes i upvotes przy kreacjach. 

Chcemy, aby Coinbase NFT było miejscem, które pomaga twórcom i kolekcjonerom budować i angażować swoje społeczności“mówi Coinbase. Na potwierdzenie tego platforma postanowiła nie pobierać na razie prowizji od transakcji. Coinbase wyjaśnia jednak, że będzie to tylko krótkotrwałe i obiecuje, że dostosuje się do standardowych prowizji Web3.

coinbase nft reseau social

Początek Coinbase NFT

Jak wiadomo, marketplace jest jeszcze w wersji Beta i już planowane są usprawnienia. Rzeczywiście, chęć umożliwienia zakupu NFT za pomocą konta Coinbase lub nawet karty bankowej jest udoskonaleniem, nad którym trwają prace. 

Oprócz tego rozwijane będą inne funkcje, aby platforma była w pełni zgodna z wizją rynku społecznego Web3.

Trwa wyścig o rynek NFT

Chociaż Coinbase jest jednym z pierwszych, którzy uruchomili rynek NFT, inne podmioty chcą mieć kawałek tortu. Rzeczywiście, Instagram niedawno wszedł do gry, ogłaszając integrację NFT w sieci społecznej. Twórcy i kolekcjonerzy będą mogli publikować swoje NFT jako post, a także można tworzyć filtry, aby rzutować NFT w rzeczywistości rozszerzonej. Ponadto Instagram zapowiedział, że zintegruje rynek, aby kupować i sprzedawać NFT bezpośrednio w sieci społecznej.

Jak widać, dla marek ważne jest więc pozycjonowanie się na rynku Web3, gdyż stanie się to punktem strategicznym.