Digital Collectibles : NFT na Instagram!

Od 10 maja 2022 roku CEO Instagrama zapowiada uruchomienie pewnej funkcji, Cyfrowy przedmiot kolekcjonerskico umożliwiopublikuj swoje NFT na Instagramie. Oto wszystkie informacje, które musisz znać na ten temat!

Co to jest Digital Collectible?

To już oficjalne, NFTs trafiają na Instagram! Do tego służy zakładka na profil projektantów i kolekcjonerów będą obecne i w których wszystkie NFT osoby będą zgrupowane razem z wizualizacja NFT

Oto 4 cechy charakterystyczne cyfrowego Digital Collectible:

digital-collectibles
nft-sur-instagram-tag

Kontakt

Połączenie z portfelem cyfrowym

Jest to najważniejsza rzecz, która pozwoli Ci zintegrować Twoje NFT na Instagram. Rzeczywiście, jest to przez podłączając swój portfel że możesz zaimportować NFT, które chcesz do Portfolio na Instagram.

Udostępnianie cyfrowych Digital Collectible

Celem tej nowej funkcjonalności jest możliwość podzielić się swoimi NFT aby były bardziej widoczne. W ten sposób na wizualu pojawi się błyszczący efekt, a właściciel będzie mógł dodać opis o NFT.

Oznaczanie twórcy i kolekcjonera

Aby NFT stały się bardziej widoczne, należy najpierw zapewnić widoczność tym, którzy w nie inwestują. W ten sposób na każdym NFT, kolekcjoner i twórca zostaną automatycznie oznaczeni. Ułatwi to na przykład twórcom ujawnienie się zainteresowanym.

Udostępnianie filtra Instagrama za pomocą wbudowanego NFT

Jedną z najważniejszych funkcji jest. filtr Instagram, który pozwoli posiadaczom NFT pokazać go w stories w bardziej realistyczny sposóbl.

nft-sur-instagram-tag

Filtry NFT

Ta funkcja Kolekcji Cyfrowych nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich, ale wersja jest testowana na Spark AROpcja ta będzie możliwa dzięki pojawieniu się niewielkiego przycisku po lewej stronie ekranu. Opcja ta będzie możliwa dzięki pojawieniu się małego przycisku na wizualizacji NFT z napisem “See in AR”. Początkowo filtr NFT pozwoli na projekcję jedynie tylko w 2D, ale 3D jest w trakcie realizacji rozwój. Dzięki temu Instagram chce sprawić, że NFT (a więc m.in. metaverse) bardziej dostępne i widoczne dla wszystkich w celu ich demokratyzacji.
Filtry Instagram dla NFT będą. dostępne tego lata według Instagram i Spark AR.

Korzyści płynące z Digital Collectible

Pierwszą zaletą tej funkcji jest. dostępność NFT. Rzeczywiście, dzięki temu każdy będzie miał możliwość odkrycia świata Web3 który jest obecny tylko w niektórych miejscach w internecie i mało widoczny na portalach społecznościowych. Wynika to głównie z faktu, że. Meta Group intensywnie inwestuje w metawersji i tym samym przygotowuje grunt dla użytkowników, aby mogli dostosować się do świata jutra.

Druga zaleta to. zwiększenie widoczności twórców. Dzięki tagowi twórcy na jego NFT, pozwala to użytkownikom zobaczyć jego konto na Instagramie, a tym samym zainteresować się jego dziełami. Na przykład, influencer, który kupuje NFT od artysty i umieszcza go na Instagramie, może to dać twórcy dużo ekspozycji po prostu poprzez portfolio.

Jedną z zalet Cyfrowego Kolekcjonera jest skierowana do marek. Rzeczywiście, wiele marek zaczęło oferować NFT, sposób na oferowanie oryginalnych treści dla swojej społeczności i zrobić swoje miejsce w Web3. Dzięki tej nowej funkcji na Instagramie, marki będą mogły wtedy łatwiej udostępnić swoją kreację swoim followersom, a tym samym poprawić widoczność swoich treści. Ponadto, jak wyjaśniono powyżej, twórca jest automatycznie oznaczany na NFT, co umożliwia kreatywnej marki, aby jeszcze łatwiej zaistnieć i szeroko na Instagramie bez konieczności większych inwestycji.

Ostatnią zaletą Kolekcji Cyfrowych jest. integracja rzeczywistości rozszerzonej. Technologia ta jest powszechnie stosowanym i znanym narzędziem i staje się centralny element strategii marki. Poprzez stworzenie Filtr na Instagram dla NFTW ten sposób marki będą mogły jeszcze skuteczniej rozpowszechniać swoje treści i zadbać o oryginalny przekaz.

Chcesz wiedzieć więcej o cyfrowych filtrach kolekcjonerskich? Masz projekt lub chcesz stworzyć filtr na Instagram dla swojego NFT? Skontaktuj się z nami!