Dubaj chce się stać stolica metaverse ze swoją nową strategią

Dubaj rozpoczął swoją strategię rozwoju metaverse i stania się centralną gospodarką tej nowej technologii. Wraz z utworzeniem 40 000 miejsc pracy i planowanym tworzeniem infrastruktury, Dubaj wyraźnie pokazuje swoje pragnienie stania się stolicą metaverse!

Obecność Dubaju w sieć 3

dubai-metaverse

Książę Koronny Dubaju chce zainwestować w web 3, a w szczególności metaverse ze swoim nowym projektem deweloperskim. Cel jest jasny: kraj musi stać się jedną z 10 najlepszych gospodarek metaverse na świecie, a nawet stać się jej stolicą. Aby zrealizować ten ambitny projekt, kraj planuje stworzyć 40 000 wirtualnych miejsc pracy wokół metaverse i jego działalności. Aby uczestniczyć w aktywnym rozwoju tej nowej gospodarki, Dubaj planuje zbudować infrastrukturę i sprowadzić ponad 1000 firm założonych w blockchaine. Ta nowa strategia, oparta na metaverse, może przynieść krajowi ponad 4 miliardy dolarów i tym samym aktywnie uczestniczyć w rozwoju jego gospodarki do 2030 roku.

Kontakt

Rozwój gospodarki kraju

Aby uczestniczyć w rozwoju kraju, jego gospodarki i światowej reputacji, Dubaj inwestuje w nowe technologie. Jej cel jest jasny: stać się jednym ze światowych gigantów w dziedzinie nowych technologii poprzez sieć 3 Metaverse do sztucznej inteligencji. Minister stanu ZEA ds. sztucznej inteligencji i gospodarki cyfrowej mówi. „dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, wywieranie pozytywnego wpływu na życie ludzi i przekształcanie miasta w jeden z najinteligentniejszych ośrodków na świecie, oferujący nowe możliwości gospodarcze”. Ich ambicje są więc jasne: chcą stać się liderami projektów w metaverse, aby zająć swoje miejsce w tym nowym świecie Web 3, a jednocześnie zasilić swoją gospodarkę ambitnymi projektami. Z już ponad tysiącem firm pracujących w metaverse i blockchain, te nowe technologie stanowią już 500 milionów dolarów lokalnej gospodarki, liczba ta powinna nadal wzrastać dzięki tej strategii metaverse.

Technologia w centrum

Strategia Dubai Metaverse ma na celu pobudzenie gospodarki cyfrowej kraju i zajęcie pozycji lidera w tej nowej sferze cyfrowej. Poza tym aspektem gospodarczym, strategia ta ma również na celu inwestowanie w różne sektory, takie jak handel detaliczny, turystyka, zdrowie, telepraca i edukacja. Umieszczając te nowe technologie w centrum swojej strategii, kraj ten chce wspierać ich przyjęcie. Od rzeczywistości rozszerzonej, rzeczywistości wirtualnej i wykorzystania maszyn ze sztuczną inteligencją, Dubaj stawia na nowe technologie, aby kontynuować swój rozwój cyfrowy i być wśród liderów. Świadkiem tej cyfrowej transformacji są firmy już obecne w metaverse, takie jak Emirates Airline czy deweloper. DAMAC która chce stworzyć cyfrowe miasto. 

Dlatego Dubaj wciąż się rozwija i inwestuje w nowe technologie. Z chęcią stania się stolicą metaverse, kraj ten rozwija swoją strategię stopniowo dzięki tworzeniu miejsc pracy i infrastruktury. Już teraz czekamy na kolejne zapowiedzi Dubaju w ramach jego strategii metaverse.