Filtr Instagram do walki z marnowaniem żywności w zabawny sposób

W maju 2023 r. SuperMax uruchomił program Filtr na Instagramie aby walczyć z marnowaniem żywności w zabawny sposób. SuperMax to sieć supermarketów w Puerto Rico, która chciała podnieść świadomość na temat marnowania żywności na masową skalę za pośrednictwem sieci społecznościowych, oferując alternatywy dla przeterminowanych produktów. Wytyczną kampanii jest zastąpienie zwrotu “zużyć przed” zwrotem “zużyć do” na produktach łatwo psujących się.

Opis filtra SuperMax Instagram

Ten rodzaj filtra Instagram jest jednym z wciągających efektów opakowania, które są możliwe dzięki rozpoznawaniu obrazu. Rozpoznawanie obrazu umożliwia rzeczywistości rozszerzonej nakładanie wirtualnych elementów na opakowania za pomocą śledzenia obrazu. Tak więc, gdy Instagram wykryje obraz, który rozpoznaje, animacje są uruchamiane na opakowaniu i wokół niego, aby ożywić je.

filtre instagram de SuperMax pour lutter contre le gaspillage alimentaire

W tym przypadku, gdy konsument umieści produkt przed kamerą, aplikacja wykryje etykietę produktu, a następnie uruchomi dedykowaną animację. Następnie na produkcie zostanie umieszczona wirtualna etykieta z alternatywnymi wskazówkami, jak go używać po upływie terminu ważności.

Jednak ten filtr Instagrama do walki z marnowaniem żywności nie skanuje wszystkich produktów SuperMax. Aplikacja Instagram ma ograniczony rozmiar pliku (mniej niż 5 MB), co oznacza, że nie jest możliwe wyświetlenie wszystkich produktów na półkach.

Kontakt

Korzyści z używania filtra Instagram w kampanii na rzecz walki z marnotrawstwem

Tworząc filtr na Instagramie w celu zwalczania marnowania żywności, możesz dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i zaoferować treści, które są zabawne i dostępne dla wszystkich. Filtry na Instagramie to treści, które należą do kategorii wciągających doświadczeń. Innymi słowy, ten rodzaj treści jest skuteczny i bardzo istotny dla użytkowników, którzy łatwiej zapamiętają to doświadczenie.

Co więcej, filtr na Instagramie pozwala dotrzeć do odbiorców, do których nie byłbyś w stanie dotrzeć bez opublikowania efektu. Gdy użytkownik opublikuje historię z filtrem Instagram, cała jego publiczność również zobaczy Twoje treści. Jest to znane jako UGC, co oznacza, że użytkownicy stają się ambasadorami Twojej marki, niekoniecznie zdając sobie z tego sprawę. Tak więc w przypadku SuperMax, oprócz tego, że filtr jest zabawny, pomaga również poszerzyć grono odbiorców sieci supermarketów i dotrzeć do użytkowników, do których nie byłby w stanie dotrzeć bez filtra.

Chcesz stworzyć filtr Instagram dla swojej marki? Filter Maker to agencja specjalizująca się w tworzeniu filtrów rzeczywistości rozszerzonej na Instagram. Wypełnij ten formularz, aby jeden z naszych ekspertów mógł się z Tobą szybko skontaktować.

Wspaniałą rzeczą w tym filtrze jest to, że można go używać wszędzie. Niezależnie od tego, czy konsumenci są w domu, w sklepie czy na wakacjach, zawsze będą mieli dostęp do tego filtra, który pomoże im znaleźć alternatywę dla marnowania żywności.

Co więcej, wraz z filtrem SuperMax na Instagramie dostępny jest filtr strona internetowa poświęconą tej kampanii. Strona ta daje konsumentom, którzy nie mają Instagrama, dostęp do pomysłów i wskazówek, jak walczyć z marnowaniem żywności. Na tej stronie użytkownicy mogą również znaleźć liczby ostrzegające przed marnowaniem żywności oraz listę alternatyw dla różnych produktów.