Możesz teraz utworzyć filtr TikTok z Effect House

12 kwietnia TikTok opublikował komunikat prasowy, w którym ogłosił zakończenie bety Effect House.

Effect House nie jest już w wersji beta

Logo - effecthouse - tik tok - réalité augmentée

Aby konkurować z innymi sieciami społecznościowymi, TikTok uruchomił aplikację Tworzenie filtrów TikTok mniej niż rok temu. Do tej pory oprogramowanie było w wersji Beta i dostępne dla bardzo ograniczonej liczby twórców w celu przetestowania wydajności narzędzia. Użytkownicy mogli tworzyć filtry i publikować je we własnym imieniu na TikTok, ale nie mogli tworzyć filtrów dla marek.

Kontakt

Effect House jest teraz otwarty dla wszystkich

Kilka dni temu oprogramowanie do tworzenia filtrów TikTok zostało upublicznione. Oznacza to, że każdy użytkownik może Pobierz Effect House i używać ich do tworzenia efektów. Nadal jednak zabronione jest tworzenie markowych filtrów z obrazami marki. Marka nie może stworzyć filtra ze swoim logo lub elementem reprezentującym markę. Na razie Effect House jest dostępny tylko na macOS, ale oprogramowanie z pewnością będzie wkrótce dostępne na innych komputerach.

Kompletne oprogramowanie do samodzielnego tworzenia filtrów

Aby uczynić to doświadczenie tak prostym i przyjemnym, jak to tylko możliwe, TikTok stworzył stronę internetową z bogactwem zasobów, aby pomóc projektantom w tworzeniu własnych kreacji. Filtry dla TikTok. Można na przykład postępować zgodnie z samouczkiem, aby oddzielić ciało od tła lub zmienić wygląd twarzy.

Kreatywne oprogramowanie, takie jak Spark AR, Lens Studio i Effect House, jest nadal skomplikowane w nauce i wymaga wielu godzin praktyki, aby opanować oprogramowanie jak profesjonalista.

Wytyczne dotyczące efektów

TikTok wprowadził przewodnik po zasadach, których twórcy muszą przestrzegać podczas tworzenia filtrów TikTok. 

Na przykład nie można : 

  • stworzyć efekt czarnej twarzy
  • odnosić się do negatywnego stereotypu
  • symulacja chirurgii kosmetycznej
  • promowanie alkoholu, narkotyków i tytoniu