Instagram: nazwy efektów pojawiają się w postach

Instagram zaktualizował swoją aplikację i wprowadził dość ciekawą funkcję. Gdy dana osoba użyje filtra, na zdjęciu pojawi się mały tekst z informacją „utworzony z efektem”, dzięki czemu wszyscy będą wiedzieć, jaki filtr został użyty.

Cele nowej aktualizacji Instagrama

Rzeczywiście, pokazy na żywo były często wykorzystywane przez influencerów, zwłaszcza podczas konferencji. Subskrybenci mogli korzystać z rozrywki na żywo lub po prostu zadawać pytania influencerom. Podczas transmisji na żywo dana osoba mogła zaprosić do współpracy tylko jednego użytkownika. Stanowiło to ograniczenie tej funkcji, ponieważ dyskusje mogły być krótkie.

Jedną z korzyści wynikających z tej funkcji jest lepsza dostępność różnych filtrów dostępnych na Instagramie. Jeśli użytkownik chce poznać nazwę użytego filtra, wystarczy, że kliknie tekst „created with an effect”, co spowoduje wyświetlenie okna z nazwą filtra i zaproszeniem do wypróbowania go. Ułatwia to znalezienie filtra, co może być bardzo czasochłonne, jeśli nie znamy jego nazwy.

Kontakt

Ograniczenia nowej funkcji Instagrama

Funkcja ta ma jednak zastosowanie tylko do filtrów zastosowanych bezpośrednio do Instagram. Jeśli więc ktoś retuszuje lub używa filtrów poza Instagramem, aplikacja nie jest w stanie go zidentyfikować. Jak wiemy, narzędzia oferowane przez Instagram do retuszowania lub edycji zdjęć są ograniczone, a większość użytkowników retuszuje swoje zdjęcia za pomocą narzędzia spoza aplikacji, takiego jak Snapseed Adobe Lightroom lub Canva. Nowa aktualizacja Instagrama pozwala jedynie dowiedzieć się, jakie filtry są dostępne w aplikacji.

Wniosek

Nowa aktualizacja jest więc krokiem naprzód, jeśli chodzi o dostępność filtrów Instagrama, ale ponieważ nie wydano oficjalnego komunikatu, nie możemy być pewni, jaki jest cel tej zmiany. Należy również zauważyć, że opcja ta nie jest dostępna dla wszystkich użytkowników, ale powinna być wkrótce dostępna.