Instagram: nowe funkcje umożliwiające personalizację Instagram

Inżynier i programista mobilny Alessandro Paluzzi ogłosił, że na Instagram testowane są nowe funkcje.

Nowa funkcja Instagram: zmiana układu zdjęć na profilu

reorganiser-instagram-profil

Instagram pracuje obecnie nad nową funkcją, która umożliwi użytkownikom reorganizację ich profilu. Opcja ta będzie możliwa dzięki przyciskowi dostępnemu w ustawieniach „Edytuj siatkę”. Ta nowa funkcja Instagrama będzie jednak dostępna tylko dla kont profesjonalnych i pozwoli twórcom i markom wyróżniać niektóre ze swoich zdjęć bez uwzględniania daty publikacji.

Na razie dostęp do tej opcji mają tylko beta-testerzy, którzy mogą zgłaszać problemy i wskazówki dotyczące przyszłych zmian.

Kontakt

Kilka opcji zarządzania kanałami informacyjnymi

fil-actualite-instagram-fonctionnalite

Na początku stycznia Adam Mosseri ogłosił, że Instagram pracuje nad 3 opcjami news feedu. Pierwszy z nich to „Strona główna”, czyli typ kanału, który wszyscy znamy, ponieważ jest on używany od roku 20216. Druga opcja, „Śledzenie”, to stary typ kanału, który pokazywał posty w porządku chronologicznym z kont, które użytkownik tylko śledził. Ostatnia możliwa opcja nosi nazwę „Ulubione” i gromadzi wszystkie posty z wybranych wcześniej kont. 

Aplikacja będzie jednak domyślnie pokazywać kanał informacyjny „Strona główna” i nie będzie można wybrać kanału „Śledzone” lub „Ulubione” jako domyślnego kanału informacyjnego.

Przypinanie postów do swojego profilu na Instagram

Aby zaoferować takie same opcje jak TikTok i Twitter, Instagram planuje udostępnić nową funkcję przypinania postów do profilu na Instagram. Opcja ta nie została jeszcze ujawniona, ponieważ jest nadal w fazie testów.

Nowe naklejki na Instagram już wkrótce

stickers-instagram-fonctionnalite

Tworzenie naklejek do historii na Instagramie jest ważnym elementem dla sieci społecznościowej, ponieważ pozwala na dostosowywanie historii i tworzenie zaangażowania ze społecznością. 

Alessandro Paluzzi podzielił się zapowiedzią jednej z naklejek, które wkrótce pojawią się w aplikacji, przedstawiającej nowy emoji do wywoływania reakcji.

W kierunku sieci społecznościowej z możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb

Wszystkie te nowe funkcje Instagrama mają na celu przywrócenie kontroli użytkownikom, tak aby mogli oni w pełni dostosować swoje doświadczenia na Instagramie. To jest właśnie to, co Instagram zasugerował w swoich celach na 2022 rok, którymi podzielił się pod koniec grudnia. Data udostępnienia wszystkich tych nowych funkcji nie jest jeszcze znana, ale z pewnością będą one wprowadzane stopniowo w poszczególnych regionach świata, jak to ma w zwyczaju Instagram za każdym razem, gdy udostępniana jest nowa funkcja.