W jaki sposób gry wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną zwiększają zaangażowanie w sieciach społecznościowych?

Czym są gry AR w sieciach społecznościowych?

Wszyscy znają filtry rozświetlające lub zniekształcające na Instagramie i Snapchacie, ale dziś opowiemy o grach w rzeczywistości rozszerzonej, które są jeszcze bardziej korzystne i skuteczne. 

Gry AR to filtry rzeczywistości rozszerzonej, które wchodzą w interakcję z użytkownikiem. Zwykły ruch głowy, mrugnięcie okiem, uniesienie brwi może wywołać działanie na filtrze. W ten sposób działają gry na Instagram i Snapchat, więc możesz jeść jabłka, sprawić, że postać przeskoczy przez kłodę lub przekroić owoc na pół. Możliwości są więc ogromne, a na portalach społecznościowych codziennie pojawiają się setki gier.

Kontakt

Dlaczego warto zaoferować grę swojej społeczności?

Dla marki, zaoferowanie gry AR może zwiększyć zaangażowanie jej społeczności. W rzeczywistości gra może stać się wyzwaniem, a użytkownicy łatwiej udostępnią swój film z wynikiem, aby rzucić wyzwanie znajomym. Co więcej, ze względu na zabawowy aspekt filtra marka może zbliżyć się do swojej społeczności, która będzie znacznie bardziej obecna i zaangażowana na koncie, aby polubić lub skomentować publikacje.

Ta nowa forma interaktywnych treści pozwala użytkownikowi nawet 20-krotnie bardziej zaangażować się na koncie marki, która oferuje grę.

Gry można dostosować do potrzeb 100%Dlatego bardzo łatwo jest stworzyć grę z własnym wizerunkiem, a użytkownicy mogą rozpoznać markę, nie widząc jej logo na ekranie.

Kilka przykładów gier wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną