Jak korzystać z filtru Auto-Tune na TikToku?

Filtr TikTok Auto-Tune to filtr głosowy, który pozwala na transformację głosu użytkownika poprzez dodanie Auto-Tune. Umożliwia to użytkownikom śpiewanie bez wyraźnego słyszenia ich prawdziwego głosu. Wiele artystów wykorzystuje Auto-Tune w swojej muzyce, dlatego filtr TikTok umożliwia również śpiewanie piosenek ich ulubionych artystów.

Krok 1: Stwórz filmik na TikToku

Po otwarciu aplikacji TikTok, podobnie jak przy tworzeniu każdego filmiku na TikToku, musisz kliknąć na plus na dole po środku ekranu. Możesz wybrać między Tekstem/Zdjęciem/15 s/60 s/10 m. Aby używać filtra TikTok Auto-Tune, musisz stworzyć filmik, więc wybierz « 15 s » (jeśli chcesz, aby Twój filmik trwał 15 sekund), 60 s (na 1 minutę) lub 10 m (na 10 minut).

Wystarczy kliknąć czerwony przycisk (nagrywanie) na dole ekranu, aby stworzyć swój filmik. Bądź kreatywny! Wszystkie kroki tworzenia filmiku na TikToku znajdziesz w naszym dedykowanym artykule.

Krok 2: Zatwierdź filmik

Gdy już stworzysz swój filmik, wystarczy kliknąć czerwony przycisk zatwierdzenia na dole ekranu po prawej stronie. Nie martw się, Twój filmik jeszcze nie został opublikowany i będziesz mógł go edytować.

Krok 3: Kliknij na ikonę 'Voice'

Aby dodać filtr Auto-Tune TikTok, musisz kliknąć na białą strzałkę po prawej stronie ekranu. Pozwoli to na rozwinięcie różnych ikon. Zobaczysz ikonę 'Voice’, która jest symbolizowana przez mikrofon i małą gwiazdkę.

Krok 4: Kliknij na ikonę Auto-Tune

Na dole Twojego ekranu pojawi się 12 filtrów głosowych stworzonych przez TikTok, masz do wyboru filtr Bariton, Vibrato, itd. Ale przede wszystkim Auto-Tune. Teraz wystarczy, że klikniesz na ikonę Auto-Tune, którą symbolizuje procesor. Twoje wideo teraz zawiera efekt Auto-Tune, wystarczy tylko kliknąć w prawym górnym rogu ekranu na przycisk nagrywania, a Twoje wideo TikTok może być opublikowane z filtrem Auto-Tune.

Porady dotyczące korzystania z Auto-Tune w filtrze TikTok:

Śpiewaj blisko swojego mikrofonu

Filtr TikTok jest bardzo precyzyjny, ale śpiewając blisko mikrofonu, jakość dźwięku będzie znacznie lepsza. Nie wahaj się używać zewnętrznego mikrofonu lub nawet słuchawek z mikrofonem.

Nie bój się fałszować podczas śpiewania

Według naszych testów, im bardziej fałszujesz, tym mocniej działa filtr Auto-Tune, więc nie należy bać się śpiewania fałszu. To sprawi, że Twoje wideo na TikToku będzie jeszcze bardziej efektowne.