Stwórz swój własny awatar w metaverse z Kinetix

Strona metaverse to wspólna wirtualna przestrzeń, w której użytkownicy mogą doświadczać czego tylko chcą, chodzić po niej, rozmawiać ze sobą, a nawet budować własne środowisko. Firma Kinetix umożliwia stworzenie własnego awatara na podstawie prostego filmu. Awatary to cyfrowe reprezentacje, dzięki którym użytkownicy poruszają się w metaverse. Ale czym jest awatar? Jak go stworzyć? I na jakiej platformie powinien być używany? Powiemy Ci więcej!

Avatary

exemples-de-metavers-mesh-microsoft

Coraz więcej firm inwestuje w metaverse. Meta, Microsoft, marki luksusowe, odzież sportowa… Wszystkie dziedziny mogą być zainteresowane. Aby rozwijać się w tym równoległym wszechświecie i tych wirtualnych światach, użytkownicy Internetu są reprezentowani przez awatary. Te postacie pozwalają im rozwijać się w tej wirtualnej przestrzeni, aby wchodzić w interakcje z innymi bohaterami, bawić się, socjalizować, a nawet pracować, wszystko jest możliwe! Awatary są więc bardzo ważne w metaverse, gdyż stanowią unikalną i właściwą tożsamość internautów. Stworzenie swojego awatara jest więc jednym z kroków przy wchodzeniu do metawersu np. DecentralandPiaskownicaAxie Infinity lub nawet Token Efinity.

Kontakt

Użytkownicy mogą zdecydować się na stworzenie awatara zgodnego z ich wyglądem lub zupełnie innego, mogą zrobić co tylko zechcą. Według badań przeprowadzonych przez Webedia, francuską firmę specjalizującą się w cyfrowych mediach online, awatary odpowiadają “rozdwojeniu jaźni”, poprzez które gracze mogą wyrażać swoje pragnienia, kreatywność i wyobraźnię. Rzeczywiście, istnieje możliwość wyboru ubrania, fryzury, dodatków… Wszystko można spersonalizować!

À W przeciwieństwie do innych internetowych awatarów, ci w metaverse mogą przechodzić przez różne doświadczenia w całym metaverse, co jest bardzo wygodne. Dodatkowo są one bardzo realistyczne. Rzeczywiście, używają ogólnych ruchów ciała, aby być jak najbliżej rzeczywistości i aby awatary były jak najbardziej ludzkie. Zastosowanie sztucznej inteligencji pozwala na większą precyzję i tworzenie bardziej intuicyjnych ruchów.

Awatary autorstwa Kinetix

Kinetix to francuski start-up, który pozwala na stworzenie własnego awatara bez ani jednego pojęcia kodu. W pełnym rozwoju, właśnie pozyskał 11 milionów dolarów! Jego cel? Podbić metaverse dzięki dostępnemu dla wszystkich tworzeniu awatarów w 3D. Ale jak to działa? Konkretnie wystarczy krótki filmik, z którego można automatycznie wyodrębnić ruchy. Następnie awatar będzie naśladował sfilmowaną sekwencję. Filmowa choreografia jest przekształcana bezpośrednio w ruch 3D z zadziwiającą wiernością. Poza ruchem, awatar może zostać spersonalizowany za pomocą istniejących wcześniej w bibliotece skórek. Kinetix chce następnie połączyć platformę NFT do swojego interfejsu, aby użytkownicy mogli przesyłać i monetyzować swoje prace 3D. Wygląd awatarów również powinien stać się bardziej realistyczny. 

Metaverse wciąż się rozwija i pojawiają się nowe platformy. Pomagają twórcom w tworzeniu treści, np. awatarów z francuskim start-upem Kinetix. Projekty są w fazie rozwoju i należy wprowadzić nowe opcje.