Instagram uruchamia prywatne polubienia na stories!

Po ogłoszeniu przyszłej modyfikacji kanału Instagram przyszła kolej na historie, które mają ewoluować dzięki polubieniom na historiach. Przez kilka miesięcy niektórzy twórcy byli zapraszani do testowania funkcji w historiach, aby poprawić wrażenia użytkowników.

Teraz możemy polubić historię bez wysyłania wiadomości DM

Przed tą aktualizacją, aby zareagować na historię, należało wysłać emoji lub komentarz w formie wiadomości DM do osoby, która opublikowała historię. Mogłoby to być bardzo uciążliwe dla twórców treści, którzy otrzymywaliby wiele wiadomości w swoich DM, gdy ludzie reagowaliby na ich historię. Jeśli chciałeś uporządkować swoje komunikaty, odseparowanie prawdziwych komunikatów od reakcji, które zanieczyszczały przestrzeń, było bardzo czasochłonne.

likes-stories-instagram

Aby to zmienić, Instagram wprowadził niedawno polubienia na historiach, które przekładają się na małe serduszko obok ikony „wyślij wiadomość” w prawym dolnym rogu. Polubienia nie są wysyłane jako wiadomości DM, ale twórca może sprawdzić w statystykach swojej historii, kto na nie zareagował. Oprócz informacji o tym, kto widział Twoją historię, na zdjęciach profilowych użytkowników, którzy dodają polubienia, pojawiają się małe serduszka. 

Jednak polubienia nie są wyświetlane innym użytkownikom, ponieważ są to dane prywatne.

Chodzi o to, by użytkownicy mogli się wzajemnie wspierać, ale także by nieco złagodzić komunikację. Komunikacja jest dla nas priorytetem, dlatego ważne jest, abyś mógł skupić się na wiadomościach, które wymieniasz z osobami, które są dla Ciebie ważne” – mówi Adam Mosseri, dyrektor generalny Instagrama, w filmie opublikowanym na Twitterze.

Oprócz poprawy komfortu korzystania z serwisu, nowa funkcja pozwoli twórcom i markom na bardziej szczegółową analizę wpływu ich historii, a w szczególności na dokładniejsze poznanie wskaźnika zaangażowania. Wcześniej bardzo trudno było znaleźć tego typu statystyki, ponieważ nie można było policzyć liczby reakcji w DM, jeśli nie liczyło się po kolei reakcji otrzymanych przez wiadomość prywatną.

Funkcja ta jest już wprowadzana na całym świecie i może nie być jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników.

Kontakt

Instagram staje się bardziej osobisty i mniej inwazyjny dla wszystkich

Wszystkie te zmiany w aplikacji mają na celu poprawę komfortu użytkowania i umożliwienie użytkownikom odzyskania kontroli nad tym, co lubią i widzą na Instagramie. W artykule szczegółowo opisano wszystkie funkcje, które wkrótce będą dostępne na Instagramie. Na przykład, dzięki polubieniom opowiadań, autorzy nie będą już musieli przejmować się prywatnymi wiadomościami, które mnożyły się zaraz po opublikowaniu opowiadania. Ponadto, ponieważ liczba polubień nie jest wyświetlana publicznie, użytkownicy nie będą czuli się uciskani przez liczbę polubień. 

Jest to kontynuacja innej funkcji wprowadzonej przez Instagram od pewnego czasu, która umożliwia ukrywanie liczby polubień pod zdjęciami dla tych, którzy sobie tego życzą.