Pokoje na żywo: nowa funkcja Instagrama

Wojna między sieciami społecznościowymi o pozostanie ulubionymi sieciami użytkowników tylko się nasila. Wraz z pojawieniem się nowych sieci społecznościowych i nowych funkcji, takich jak pokoje na żywo, użytkownicy mają teraz wybór.

Aby nadążyć za duchem czasu, Instagram udoskonalił swój moduł "Live".

Rzeczywiście, pokazy na żywo były często wykorzystywane przez influencerów, zwłaszcza podczas konferencji. Subskrybenci mogli korzystać z rozrywki na żywo lub po prostu zadawać pytania influencerom. Podczas transmisji na żywo dana osoba mogła zaprosić do współpracy tylko jednego użytkownika. Stanowiło to ograniczenie tej funkcji, ponieważ dyskusje mogły być krótkie.

live-rooms-filtermaker

Jednak Instagram szybko zareagował i oferuje możliwość tworzenia pokój mieszkalny dla 3 osób. Influencerzy będą mogli wchodzić w interakcje z większą liczbą osób w tym samym czasie i oferować bardziej ożywione treści. Dzięki pomieszczeniom na żywo możliwe będzie na przykład zorganizowanie talk show lub podcastu. Ponadto, integracja filtry rzeczywistości rozszerzonej będzie w stanie sprawić, że pokoje na żywo będą bardziej wciągające.

Kontakt

Pokoje na żywo: korzyść dla wszystkich

Ta funkcja przybliży influencerów i twórców do ich społeczności, a także zapewni im większą widoczność, ponieważ subskrybenci gości będą otrzymywać powiadomienia. Dzięki temu powiadomienie zwiększy liczbę widzów w pokojach na żywo, a subskrybenci będą mogli odkryć influencerów lub twórców, którzy odpowiadają ich zainteresowaniom.

Jak urządzić pokój dzienny?

Wystarczy, że : 

  • kliknij opcję “na żywo”
  • wprowadź tytuł i naciśnij przycisk “Pokoje”.

W trakcie trwania programu na żywo można z łatwością dodawać i usuwać gości. Instagram nie udostępnił jeszcze pokoi na żywo wszystkim użytkownikom. Na razie jest ona dostępna tylko w niektórych krajach, ale wkrótce powinna być dostępna na całym świecie.