A interaktywna mapa na Instagram jest dostępna poprzez jej lokalizacja

Mark Zuckerberg zapowiedział wdrożenie nowej funkcji w aplikacji Instagram 20 lipca 2022 roku. Ta interaktywna mapa pozwala użytkownikowi odkryć miejsca odwiedzane przez innych użytkowników wokół niego poprzez ich geolokalizację. Dotyczy to barów, kawiarni, restauracji i innych miejsc rozrywki.

Jak interaktywna mapa platformy Instagram ?

Jak wyjaśniono powyżej, mapa pokazuje popularne miejsca w pobliżu użytkownika z możliwością zobaczenia miejsc, które są często oznaczane i przywoływane przez innych użytkowników. Funkcja ta zastępuje inną funkcję, która pozwala użytkownikom eksplorować zdjęcia i filmy na podstawie lokalizacji. Dzięki interaktywnej mapie, osoba będzie mogła zobaczyć wiele miejsc wyświetlanych na mapie i kliknąć na nie, aby dowiedzieć się więcej. Pojawiają się historie, zdjęcia i filmy, które identyfikują to miejsce, a także praktyczne informacje na jego temat (rozkłady jazdy, odległość, przedział cenowy itp…). W skrócie jest to mieszanka Google Maps i mapy Snapchata.

Aby uprościć korzystanie z mapy, wprowadzono kilka filtrów, które mają pomóc użytkownikom w poszukiwaniach. W ten sposób będą mogli filtrować według tego, co chcą wyszukać (bary, hotele, restauracje, parki…), a nawet zaznaczyć hashtagi w pasku wyszukiwania, aby doprecyzować swoje zapytanie. Dodatkowo użytkownicy mogą oznaczać miejsca jako ulubione lub zapisywać je tak, jak możemy to zrobić w przypadku zwykłych publikacji.

Aby znaleźć interaktywną mapę, należy wejść w funkcję „Explore” i wpisać nazwę miasta.

Kontakt

Funkcja zachęcająca firmy do pozostania/przystąpienia na Instagram

Choć interaktywna mapa jest zaletą dla użytkowników, to jest też zaletą dla firm, zwłaszcza małych sklepów.

Rzeczywiście, karta ta zwiększy widoczność lokali rozrywkowych bez konieczności podejmowania większych działań przez merchantów. Jest to możliwe dzięki UGC, które oznacza, że klienci stają się ambasadorami i za darmo tworzą treści dla marki. Na przykład w tym przypadku to użytkownicy, którzy wspominają o danym miejscu w swoich publikacjach, sprawiają, że jest ono widoczne na interaktywnej mapie. Przedsiębiorstwa mają więc interes w tym, by zachęcać klientów do wskazywania ich w poście, by pojawić się na interaktywnej mapie.

Interaktywna mapa to jedna z nowych funkcji, która ma odróżniać się od innych sieci społecznościowych

Jak wiadomo, konkurencja między serwisami społecznościowymi jest spora. TikTok jest jednym z tych, które mają dobry przyrost subskrybentów i gdzie użytkownicy pozostają najdłużej. 

Dlatego też Instagram upycha w swoim news feedzie filmy, próbując skopiować sposób działania TikTok. Wszystkie jego nowe funkcje które pojawiają się na Instagramie mają na celu zaoferowanie różnorodnych treści, aby zatrzymać użytkownika w aplikacji jak najdłużej i jak najczęściej.

Na przykład w przyszłości Instagram planuje umożliwić użytkownikom bezpośrednie płacenie za produkty po prostu poprzez DMing odpowiedniej marki.