Jak internauci na całym świecie będą korzystać z sieci społecznościowych w 2022 roku?

Strona sieci społecznościowe stały się platformami używanymi codziennie przez bardzo dużą liczbę użytkowników Internetu. Miejsca dzielenia się, wymiany i inspiracji, sieci społecznościowe stały się przestrzenią uprzywilejowaną. Ale jak ludzie korzystają z tych platform? A przede wszystkim, ile czasu na nich spędzają?

social-media-news

Format wideo w centrum uwagi

Wideo stało się formatem coraz bardziej docenianym przez internautów, a co za tym idzie promowanym w wielu sieciach. Na szczycie listy znajdziemy oczywiście m.in.t TikTok która opiera samą koncepcję swojej aplikacji na nadawaniu krótkich, zabawnych filmów na różne tematy. To właśnie na tej aplikacji internauci spędzili najwięcej czasu, do 95 minut dziennie, w skali globalnej w drugim kwartale 2022 roku, według badania przeprowadzonego przeze Wieża czujników. Plub porównania, użytkownicy spędzają 21 minut dziennie na Snapchacie, 29 minut na Twitterze i około 50 minut na Facebooku i Instagramie. Tuż za chińskim gigantem plasuje się jedynie YouTube z 74 minutami czasu ekranowego dziennie. Widać więc wyraźnie, że to właśnie platformy oparte na wideo przyciągają najwięcej użytkowników i na których spędzają oni najwięcej czasu. 

Kontakt

Coraz częstsze stosowanie ekranów

Poza znaczeniem treści, wyraźnie widać, że ekrany są coraz częściej wykorzystywane przez użytkowników Internetu w skali globalnej. Widać to po tempie, w jakim aplikacje są otwierane każdego dnia. Ponownie według badania Sensor Tower wydanego w drugim kwartale 2022 roku, aplikacja Instagram jest otwierana codziennie przez 39 % użytkowników, następnie TikTok z 29 %, Facebook z 27% i wreszcie Snapchat ze wskaźnikiem 26 %. Możemy tutaj zauważyć wszechobecność m.in.e Meta pod względem zaangażowania użytkowników. Co więcej, wskaźnik otwarć wyraźnie pokazuje chęć internautów do kilkukrotnego powrotu do sieci w celu skonsultowania treści zamieszczonych online, odpisania na wiadomości, opublikowania lub w inny sposób. Pod względem pobrań TikTok również zdominował ranking w pierwszej połowie 2022 roku.

Sukces TikTok nie jest już tajemnicą, aplikacja uwodzi internautów swoją zawartością, formatem, funkcjonalnością i ewolucjami. Jedynym minusem dla chińskiej grupy jest groźba ze strony Stanów Zjednoczonych dotycząca potencjalnego usunięcia aplikacji z App Store i Google Play. Sieć społecznościowa jest bowiem podejrzewana o zbieranie danych osobowych użytkowników bez ich wiedzy. Brak obecności w Stanach Zjednoczonych byłby dla aplikacji dużą utratą użytkowników. Pomimo tego, Tik Tok bez wątpienia będzie się nadal rozwijać dzięki swoim innowacyjnym i wciągającym treściom.