Dowiedz się o najnowszych zapowiedziach Meta i przyszłej ewolucji grupy!

Meta jest obecnie uważana za jedną z najbardziej wpływowych grup na świecie. Grupa stale rozwija się, korzystając z najnowszych osiągnięć technologicznych i stale poszukując innowacji. Ze strategią zwróconą ostatnio w stronę metaverse Grupa chce zdobywać nowe rynki i być obecna w nowych uniwersach. Spojrzenie wstecz na ostatnie ogłoszenia Meta!

VivaTech, największe w Europie targi cyfryzacji i innowacji

Vivatech to jedno z najważniejszych globalnych wydarzeń technologicznych. Prawdziwe miejsce konwergencji, odbyło się w tym roku w dniach 15-18 czerwca. Z tej okazji w centrum uwagi znalazły się nowe technologie obracające się wokół blockchaina. Celem było skupienie się na kryptowalucie i wszystkich powiązanych z nią technologiach, takich jak metawersja, NFT lub sieć 3. 

Kontakt

viva-tech-meta

VivaTech jest ważnym miejscem spotkań, w którym można śledzić najnowsze wiadomości od gigantów takich jak Instagram, Facebook, Tik Tok, itp. jednocześnie odkrywając nowe innowacyjne projekty, które się pojawiły. Tak jest zwłaszcza w przypadku firmy La Grangette która oferuje kapsułki typu Nespresso, które można umieścić w swoim małym ogródku warzywnym. Wzrost aromatów, sałatek, pomidorów i wszystkich innych roślin można monitorować za pomocą podłączonej aplikacji. Francuska firma Cosmo Connected oferuje połączony kask rowerowy. Dostarcza on informacji takich jak prędkość czy trasa, które towarzyszą rowerzystom w ich codziennych podróżach. Ta wystawa jest więc okazją do odkrycia i pozostania w czołówce technologii.

A co z Metą?

Wśród wszystkich obecnych firm, na przykład LVMH i jego imponujące stoisko podkreślające wykorzystanie metaverse w świecie luksusu, Meta postawiła swoje metawersum Horizon w centrum uwagi. Z tej okazji zaproponowano więc zwiedzającym wyjątkowe przeżycia.

metavers-meta

Zgromadzenie profesjonalistów ze wszystkich dziedzin życia, VivaTech było dla Mety okazją do udowodnienia przydatności swoich innowacji w codziennym świecie pracy. Dzięki Horizon Workrooms zaproponowano wirtualne spotkanie w metaverse. Do jego zorganizowania udostępniono zestawy słuchawkowe Oculus Quest 2, będące bramą do wirtualnego świata przyszłości. Do udziału w wirtualnych spotkaniach wymagany jest więc zestaw słuchawkowy, co jest kosztem, z którym muszą liczyć się firmy, ale który bardzo szybko może się zwrócić.

Eksperyment ten pozwala grupie zademonstrować swoją wiedzę i jakość usług, jednocześnie udowadniając profesjonalistom przydatność oferowanej usługi. Podczas tego słynnego wirtualnego spotkania można dostosować różne elementy, takie jak wystrój, awatary, moc dźwięku czy wykorzystanie oprogramowania do robienia notatek bezpośrednio w metaverse podczas spotkania.

Ewolucja Facebooka jako wpływowej sieci społecznościowej

Oprócz obecności Meta na czerwcowych targach VivaTech, grupa ogłosiła również nowe i planowane przedsięwzięcia w zakresie Facebook. W sieci społecznościowej można się więc spodziewać nowych funkcji i innowacji. 

Po Instagram Facebook reaguje i dostosowuje swoją platformę, aby poradzić sobie z powstaniem TikTok. Według. The Verge Według wewnętrznej informacji prasowej, celem grupy jest zbliżenie się do feedu i kanału wiadomości oferowanego przez TikTok. Po co więc wprowadzać tę zmianę? 

Z bardzo szybkim i bezprecedensowym wzrostem popularności, tj. wzrostem o ponad 30 % w użytkowaniu wśród osób w wieku 16-25 lat, Tik Tok jest jedną z ulubionych sieci na świecie. Aby sprostać tej silnej ewolucji, Facebook musi więc dostosować doświadczenie użytkownika, aby nie pozostać w dynamice “starzejącej się sieci” i przyciągnąć młodszą publiczność. 

Nacisk położony jest więc na wideo. Po dodaniu dłuższych filmów na Instagramie, algorytmu opartego na Reelach i nowych funkcjach edycji filmów, teraz przyszła kolej na Facebooka, który stawia na wideo na swojej platformie. Nowy algorytm o nazwie “Discovery Engine” planuje Marck Zuckerberg. Celem jest proponowanie internautom treści od nieznanych użytkowników na podstawie ich preferencji. Poprzez to treści będą spersonalizowane pod kątem preferencji każdej osoby. Kolejną nową funkcją jest dodanie Posłaniec System komunikatów Facebooka, bezpośrednio do sieci, aby ułatwić wymianę i udostępnianie treści. 

Świat technologii i innowacji rozszerza się o ciągłe nowości. Między rzeczywistością rozszerzoną, wirtualną, NFT, metaverse, Web 3… Możliwości jest wiele! Dotyczy to w szczególności grupy Meta, która kontynuuje swój rozwój zarówno w metawersji, wirtualnym wszechświecie, w którym wiele rzeczy jest możliwych, jak i poprzez opracowanie nowej osi przyszłości dla swojej głównej sieci, Facebooka.