Strona metaverse i świat gry wideo dwa podmioty, które rozwijać się razem

Metaverse i technologie Web 3 wciąż ewoluują i wstrząsają światem technologii, a w szczególności gier wideo. Jak więc te dwa światy ewoluują razem i jakie są kluczowe zmiany?

Strona metaverse nowy przestrzeń wirtualna

nike-nft

Strona metaverse to wirtualna, fikcyjna przestrzeń, w której wszystko jest możliwe! Użytkownicy mogą podróżować do różnych światów, wymieniać się i dzielić z innymi według własnego uznania. Jako wektor nowości, użytkownicy Internetu mogą cieszyć się unikalnymi doświadczeniami, wędrować i odkrywać różne światy. Marki wykorzystują metaverse w szczególności do prezentowania swojego wszechświata i oferowania nowych doświadczeń użytkownikom Internetu. Metaverse to wirtualna przestrzeń podobna do świata gier wideo. Użytkownicy mogą wchodzić w interakcje, dyskutować, grać i rozwijać się razem w ramach metaverse. Wiele sektorów włącza metaverse do swoich strategii rozwoju, w tym sport, samochody, praca, e-commerce i gry wideo. 

Kontakt

Wiat gier wideo

Badanie przeprowadzone przez Globant firma specjalizująca się w nowych i rozwijających się technologiach, podkreśla oczekiwania internautów dotyczące metaverse. Spośród ankietowanych 52% uważa, że metaverse zmieni branżę gier wideo, tj. wszystko, co ma związek z projektowaniem, produkcją i marketingiem gier wideo. Grupy najbardziej znane ze swojego zaangażowania w metaverse to Meta, Epickie gryRoblox lub nawet Piaskownica wynika z ankiety. Metaverse wydaje się zatem interesującym obszarem dla gier wideo, szczególnie pod względem poszerzenia zakresu tego, co jest możliwe, oferując coraz bardziej wciągające i innowacyjne doświadczenia, które są kontynuacją istniejących gier. 

Metaverse wydaje się więc być przyszłością i obiecującą technologią w wielu dziedzinach. Dotyczy to w szczególności świata gier wideo, który ewoluuje wraz z rozwojem technologii sieć 3 i nowe technologie.