Metaverse w świecie piłki nożnej w 2022 r.

Metaverse wciąż rośnie i rozwijają się w nim nowe sektory, zwłaszcza piłka nożna. W ostatnim czasie pojawiły się różne inicjatywy i projekty, zdradzamy więcej!

Piłka nożna w metawersji

metasoccer

Stworzony przez Marca Cercós, Patxi Barrios i Alex Fiestas, MetaSoccer to pierwsze piłkarskie metawersum. Połączony z internet 3.0 w tym metawersum można stworzyć własny klub (drużyna, logo, nazwa, itd.), stworzyć drużynę z wybranych przez siebie zawodników i grać przeciwko innym drużynom, aby rozwijać swoich zawodników. Metaverse jest więc jak najbardziej zbliżone do prawdziwego rynku piłkarskiego. Platforma integruje również NFT w swoim modelu. W istocie, każdy “prawdziwy” piłkarz, który bierze udział w rozgrywkach, staje się NFT, czyli unikalnym zasobem cyfrowym, który będzie należał tylko do jednego klubu.

Kontakt

Stojący za projektem przedsiębiorcy opisują swoje metaverse jako “nowy kamień milowy dla światowej piłki nożnej i dla sieci3. Rzeczywiście, rodzi się nowa wersja piłki nożnej, która jest porównywalna z poziomem klubów zawodowych. Aby grać, należy kupić Żetony MSU. Rzeczywiście, konieczne jest ich posiadanie, aby kupować zawodników i uczestniczyć w konkursach. W zależności od uzyskanych wyników, uczestnicy otrzymają nagrody.

Inne podobne projekty piłkarskie

MetaSoccer nie jest jedynym, który zainwestował w metaverse i zaproponować NFT z ofertą opartą na piłce nożnej. 

Francuski start-up Sorare oferuje internetową grę piłkarską fantasy, w której gracze mogą kupować, sprzedawać i handlować kartami NFT. Z ponad 200 partnerskimi klubami piłkarskimi, można nabyć karty Sorare najlepszych zawodników na świecie. Ostatecznym celem jest zbudowanie najlepszej możliwej drużyny. Jako NFT, te unikalne zasoby cyfrowe są również przeznaczone do kolekcjonowania. Tak więc, poza aspektem wydajności, gracze chcą również posiadać najrzadsze karty, takie jak C. Ronaldo.

Podczas EA sport FIFA 22 Champions Cup, który odbył się w dniach 24-28 maja 2022 roku w Katarze, rywalizowali ze sobą profesjonalni i amatorscy gracze. Aby uczynić to wydarzenie wielokanałowym i dostępnym na całym świecie, organizatorzy Ooredoo Nation – Gracze Land zdecydował, że również znajdzie się w metaverse. Widzowie będą mogli wchodzić w interakcje ze sobą i z graczami. Ponadto rozdano ponad 10 000 NFT, które można wymienić na zestawy słuchawkowe AR, smartfony, a nawet konsole do gier. Niektórzy mieli nawet okazję spotkać znanych influencerów i graczy. Niektóre z rozdanych NFT są rzadkimi aktywami cyfrowymi i zostaną zebrane. 

Branża esportowa wciąż wprowadza innowacje i oferuje nowe propozycje dla swoich graczy, szczególnie w świecie piłki nożnej. NFT, metaverse i web 3.0, oferty i usługi rozwijają się i dostosowują do nowych technologii.