Monster Hunter Now: nowa gra mobilna w rzeczywistości rozszerzonej od Niantic i CAPCOM

CAPCOM, słynny producent gier konsolowych, oraz Niantic, lider w generowaniu narzędzi rozszerzonej rzeczywistości (twórca Pokémon Go), nawiązali współpracę w celu wydania gry AR na urządzenia mobilne: Monster Hunter Now.

Fabuła gry Monster Hunter Now AR

monster hunter affiche jeu mobile niantic et capcom

Monster Hunter to istniejąca gra o polowaniu na gigantyczne potwory. Gracze mogą współpracować, aby łatwiej schwytać potwory. Monster Hunter stał się najpopularniejszą grą CAPCOM, ze sprzedażą liczoną w dziesiątkach miliardów na całym świecie.

W nadchodzącej grze AR Monster Hunter Now historia się nie zmieni: nadal będziesz musiał łapać potwory, ale tym razem w prawdziwym życiu. Firma Niantic opracowała grę w taki sposób, aby potwory można było zintegrować z rzeczywistością rozszerzoną za pomocą aparatu w telefonie komórkowym. Podobnie jak w Pokémon Go, będziesz mógł zobaczyć, jak stwór, na którego polujesz, pojawia się przed tobą, ale możesz także zaprosić znajomych, aby polowali na potwora razem z tobą.

Gra nie jest jeszcze dostępna, ale Niantic ogłosił jej oficjalną premierę we wrześniu 2023 roku. Dla niecierpliwych, wersja beta zostanie wydana wkrótce, a ci, którzy chcą mieć do niej dostęp, mogą już teraz rejestr należy wybrać, aby uzyskać dostęp do tej wersji.

Kontakt

Rzeczywistość rozszerzona: potężne narzędzie dla gier mobilnych

Po ogromnym sukcesie Pokémon Go, firma Niantic wydała szereg aplikacji mobilnych, które pozwalają grać w rzeczywistości rozszerzonej, w tym Pikmin Bloom. Wszystkie te gry AR oferowały jedynie projekcję kilku elementów AR i dopiero wraz z wydaniem Monster Hunter Now możemy zobaczyć prawdziwą wartość dodaną rzeczywistości rozszerzonej.

monster hunter now jeu mobile réalité augmentée

Monster Hunter to istniejąca gra o polowaniu na gigantyczne potwory. Gracze mogą współpracować, aby łatwiej schwytać potwory. Monster Hunter stał się najpopularniejszą grą CAPCOM, ze sprzedażą liczoną w dziesiątkach miliardów na całym świecie.

Gra oferuje całkowitą immersję i wysoce interaktywne doświadczenie, które zanurza graczy w ich własnym świecie. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości Niantic oferuje kolejną formę rozgrywki, która rewolucjonizuje świat gier. 

Po pierwsze, w tę grę można grać w dowolnym miejscu, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, to smartfon. Możesz więc grać w dowolnym momencie, ponieważ rzeczywistość rozszerzona zmieni twoje otoczenie w każdym przypadku, bez konieczności noszenia hełmu lub włączania konsoli.

Co więcej, Monster Hunter Now ma możliwość dodawania innych graczy do gry w rzeczywistości rozszerzonej. Bardzo niewiele gier AR może osiągnąć ten wyczyn, ponieważ wymaga to wielu badań i programowania. Tak więc, oprócz oferowania wciągającej gry, Niantic i CAPCOM stworzyły grę społecznościową, w której przyjaciele mogą pomagać sobie nawzajem w wygrywaniu podczas gry w świecie rzeczywistości rozszerzonej.

Coraz więcej gier jest oferowanych w AR, a wraz z postępem technologicznym (okulary rozszerzonej rzeczywistości), świat gier wideo ma się zmienić i przybrać bardziej wciągający obrót. Na razie rzeczywistość rozszerzona musi jeszcze pokazać wszystkie swoje oblicza, ale jest już szeroko stosowana w sieciach społecznościowych, takich jak Instagram, Snapchat i filtry TikTok.