My AI : chatbot Snapchat

Platforma sieciowa Snapchat uruchomiła niedawno nową funkcję łączącą sztuczną inteligencję i rzeczywistość rozszerzoną. Otwarty dla wszystkich użytkowników chatbot został nazwany My AI przez sieć społecznościową Snapchat.

Jak działa My AI?

snapchat my ai

My AI to chatbot konwersacyjny opracowany przez Snapchat w 2023 roku. Dzięki modelowi językowemu GPT-3.5, który Snapchat Wydzierżawiony od OpenIA (twórców ChatGPT), My AI jest wysoce funkcjonalnym wirtualnym asystentem dla wszystkich użytkowników. 

Może odpowiedzieć na proste pytanie z zakresu wiedzy ogólnej, udzielić porady na temat następnych wakacji lub zasugerować danie na dzisiejszą kolację. Im więcej użytkowników wchodzi w interakcję z My AI, tym lepiej ją poznaje i udziela bardziej trafnych odpowiedzi.

Kontakt

Kto może korzystać z My AI?

Do tej pory My AI była zarezerwowana wyłącznie dla amerykańskich subskrybentów płatnej usługi Snapchat+, która kosztuje 3,99 euro miesięcznie. Zmuszony do uznania popularności tej nowej funkcji, z ponad 2 milionami wiadomości wysyłanych dziennie od czasu jej uruchomienia w lutym, Snapchat ogłosił w środę 19 kwietnia, że zapewnia bezpłatny dostęp do swojej sztucznej inteligencji.

Wszystko, co możesz zrobić z My AI

1. Uczyń go wyjątkowym

Wszyscy użytkownicy mogą uczynić swoją My AI bardziej osobistą, wcielając ją w postać 3D (bitmoji) i nadając jej unikalną nazwę.

2. Włączenie go do rozmów grupowych

Chatbot można również dodawać do rozmów grupowych jak prawdziwego znajomego. Aby włączyć go do dyskusji, wystarczy wspomnieć o nim za pomocą znaku @ i zadać mu pytanie. 

3. Wysyłanie zdjęć do My AI

Jedną z funkcji Snapchata jest możliwość wysyłania zdjęć (snapów). Następnie możliwe jest wysyłanie snapów do My AI, która odpowiada w ciągu sekundy za pośrednictwem wiadomości. Wkrótce sztuczna inteligencja będzie mogła odpowiedzieć zdjęciem, więc jeśli użytkownik wyśle zdjęcie pomidorów, My AI odpowie zdjęciem przepisu na gazpacho.

4. Rozszerzenia dla użytkowników

Użytkownicy będą mogli dodać My AI do rozszerzeń Snap Map i Snap Lenses, aby uzyskać spersonalizowane rekomendacje. Na przykład, jeśli użytkownik korzysta ze Snap Map, My AI może dostarczyć listę najlepszych kawiarni w okolicy.

Jak korzystać z My AI?

snapchat my ai

Krok 1

Przejdź do aplikacji snapchat

snapchat my ai

Krok 2

Przesuń palcem w prawo, aby uzyskać dostęp do kontaktów

Krok 3

Kliknij ikonę Dodaj znajomych

Krok 4

Enter Moja sztuczna inteligencja w pasku wyszukiwania i dodać ją do znajomych

Zasady, których należy przestrzegać w My AI

Należy jednak przestrzegać pewnych zasad, gdy użytkownicy angażują się w rozmowę ze sztuczną inteligencją”.generowania treści o charakterze politycznym, seksualnym, napastliwym lub wprowadzającym w błąd, spamu, złośliwego oprogramowania lub treści promujących przemoc, samookaleczanie lub handel ludźmi“Jest to surowo zabronione i nielegalne. Krótko mówiąc, każde zachowanie, które utrudnia Przepisy UE Snapchat są surowo zabronione pod karą sankcji lub wykluczenia z aplikacji w zależności od wagi czynu. Zaleca się również, aby nie udostępniać danych osobowych i poufnych informacji aplikacji My AI, ponieważ są one przechowywane w bazach danych aplikacji. Możliwe jest jednak usunięcie tych informacji poprzez :

  • Krok 1: kliknij ikonę Profil i naciśnij koło zębate, aby uzyskać dostęp do ustawień 
  • Krok 2: przewiń parametry w dół do Kontrola poufności
  • Krok 3: naciśnij przycisk Usuń dane następnie  Usuwanie danych z My AI.
  • Krok 4: Pozostaje tylko potwierdzić żądanie, a dane konwersacji zostaną usunięte.