Rynek dla NFT już wkrótce na Instagram i Facebooku?

Chociaż o NFT mówi się bardzo dużo, firmy chcą jak najszybciej skorzystać z tej możliwości. To właśnie robią Instagram i Facebook w swoich serwisach społecznościowych, tworząc własne rynki.

NFT: gorący temat chwili

nft-instagram-facebook

Zanim porozmawiamy o rynku Facebooka i Instagrama, zacznijmy od wyjaśnienia kwestii NFT dla tych, którzy spóźnili się na imprezę. NFT (Non Fungible Token) to unikalna i wirtualna zawartość. Oznacza to, że na świecie istnieje tylko jeden lub kilka egzemplarzy. Posiadacz NFT ma certyfikat potwierdzający, że jest właścicielem tokena niezbywalnego. Należy również zauważyć, że tokeny te mogą mieć postać obrazu, filmu lub muzyki oraz że można je kupować i sprzedawać w walucie kryptograficznej.

Aby rozwijać metaverse, grupa Meta inwestuje w kilka projektów. Ponieważ NFT są tylko wirtualne, logiczne jest, że grupa Meta jest bardzo zainteresowana ich rozwojem i wkracza w ten świat. Tak więc, zgodnie z Financial TimesFacebook i Instagram podobno pracują nad stworzeniem rynku dla NFT.

Kontakt

Platforma do tworzenia, sprzedaży i kupna NFT

Aby umożliwić korzystanie z tego rynku, Meta pracuje nad nową funkcją dla użytkowników serwisów społecznościowych Instagram i Facebook. W tym celu grupa Meta będzie wykorzystywać Novi, cyfrowy portfel grupy dla kryptowalut, do tworzenia, sprzedaży i kupna NFT. 

Tokeny niezbywalne są obecnie częścią globalnej gospodarki, ale na razie mają charakter spekulacyjny, a niektóre kraje rozważają nawet rozwój branży NFT. Tak jest w przypadku Chin, które chcą włączyć je do chińskiego rynku, ale bez używania kryptowalut do ich zakupu. 

Grupa Meta jest więc logicznie zobowiązana do przyłączenia się do przygody z NFT, jeśli chce w przyszłości zdominować świat metaverse. Dlatego też kilka tygodni temu Adam Mosseri, szef Instagram, ogłosił, że serwis społecznościowy pracuje nad potencjalną wirtualną galerią dla NFT.

O krok bliżej do metaverse

Zmieniając nazwę, grupa Meta chce stworzyć pierwszą i największą na świecie metaverse. Metaverse to wirtualny i połączony wszechświat dostępny za pomocą zestawu słuchawkowego rzeczywistości wirtualnej. Jest on podobny do świata, w którym wszystkie elementy są dwu- lub trójwymiarowe, a każda osoba ma swojego awatara i inne wirtualne obiekty. Dlatego właśnie NFT są ważnym elementem dla metaverse, ponieważ pozwolą użytkownikom kupować przedmioty dla ich awatarów. 

Na razie grupa Meta nie ogłosiła oficjalnie żadnych szczegółów dotyczących tego projektu, ale nie pozostawia wątpliwości, że rynek NFT jest szansą dla Facebooka i Instagrama.

Chociaż ten wirtualny przemysł jest wciąż niestabilny i być może krótkotrwały (lub nie), może stać się ważną częścią metaverse. Biorąc pod uwagę, że rynek NFT wzrósł z 1 miliarda do 4 miliardów dolarów, grupa Meta nie może przegapić tego otwarcia i ryzykować spowolnienia rozwoju swojego metaverse. 

Chociaż rynek ten jeszcze nie istnieje, można informować o swoich NFT w sieciach społecznościowych. Skontaktuj się z Eksperci w dziedzinie produkcji filtrów aby dowiedzieć się więcej.