Le Parisien wystawił na sprzedaż kilka legendarnych NFT śledzących jego historię

nft-média-leparisien

Na rozpoczęcie roku szkolnego 2022 popularna gazeta Le Parisien wydobyła 100 historycznych i legendarnych pierwszych stron gazety, aby wystawić je na sprzedaż w formie NFT. Wspólnie przyglądamy się temu zaskakującemu projektowi!

Kontakt

NFT dla wszystkich sektorów

Les NFT to cyfrowe aktywa, które mogą przybierać różne formy.onych kształtów, filmów, obrazów, GIF-ów, muzyki… Wiele rzeczy jest możliwych. Wiele marek np. z branży kosmetycznej, dóbr luksusowych, gier wideo, streetwearu czy motoryzacji proponuje obecnie projekty tworzenia nowych produktów.ts, w tym NFT. Kluczowe zasoby cyfrowe sieć 3 jest to szansa dla świata mediów, aby nadać nowe życie branży, przekazowi informacji lub przywrócić wspomnienia w oryginalny sposób. 

A więc, Le Parisien wydała projekt na nowy rok szkolny, który skupia się na tych słynnych nagłówkach. Na podstawie 100 historycznych stron tytułowych gazety, stworzono na tę okazję 1000 unikalnych NFT. 

Projekt "Cypto-unes" dziennika Le Parisien

Celem tego projektu jest podkreślenie najbardziej znaczących momentów wiadomości, które gazeta przeżyła od czasu jej powstania w 1944 roku. Aby to zrobić, gazeta wykorzystała blockchain Poligon jest to sposób na zapewnienie identyfikowalności, przejrzystości i bezpieczeństwa w celu uruchomienia odsprzedaży tych tytułów własności. Wszystko, co kupujący muszą zrobić, to wyjąć swoją kartę bankową, aby kupić cyfrowe aktywa. Ten wybór blockchaina nie jest bez znaczenia. Rzeczywiście, Polygon promuje ekologiczną operację i wymiany respektujące neutralność węglową. Dlatego też gazeta chce wprowadzić tę nową technologię do swoich projektów przy jednoczesnym niskim wpływie na środowisko. 

Możliwe jest śledzenie rozwoju projektu poprzez sieć społecznościową Twitter lub grupDiscord jest to sposób na wymianę z innymi internautami oraz na zapoznanie się z nowościami i wydarzeniami związanymi z tymi słynnymi, unikalnymi NFT. Należy zauważyć, że pierwsze 500 nabywców ma korzyści z unikalnego aktywa w ramach innowacyjnego projektu, który jest częścią “świat mediów drukowanych dla ogółu społeczeństwa“.