Świat sneakersów przechodzi na NFT

Nike Wielka amerykańska marka odzieży sportowej wypuściła niedawno CyptoKicks, swoje cyfrowe trenażery. W NFT i metaverse inwestują też inne marki sportowe. Ale jaka jest stawka i dlaczego marki inwestują coraz więcej w to uniwersum? Rozszyfrujmy razem!

Pytanie dotyczyło tego, czy markowa rzeczywistość rozszerzona wpływa na konsumentów do zakupu szybciej niż inna akcja marketingowa.

NFT i metaverse w Nike

adidas-métaverse

W tym nowym wspólnym wirtualnym ekosystemie obecna jest także inna gwiazdorska marka odzieży sportowej – Adidas. Marka zdecydowała się na zaprezentowanie lifestylowej gałęzi Adidas Originals. Kolekcja o nazwie “Into the Metaverse składa się z ograniczonej serii produktów cyfrowych oferowanych w metawersum Piaskownica. Zakup tych NFT daje właścicielom dostęp do wielu korzyści, takich jak unikalne wirtualne doświadczenia, produkty lub akcesoria. W ten sposób Adidas chce komunikować się ze swoimi członkami za pomocą nowych i innowacyjnych technologii, aby zapewnić nowe możliwości rozwoju.

Przybycie Décathlon

NFT i metaverse nadal uwodzą graczy sportowych, ponieważ Decathlon niedawno postawił na piłkę nożną z kolekcją trenerów na blockchainie Tezos (XTZ). Nazwany “Kipsta Barrio”, projekt ten skupia się na gamie trenerów dedykowanych do Street Football. Ta kolekcja NFT została wykonana we współpracy z francuskim piłkarzem Séan Garnier, wielkim nazwiskiem w freestyle football. Celem było powiązanie każdej pary z NFT przedstawionym w formie “złotego biletu”, który można zebrać na Tezos. Ponadto, tym NFT towarzyszą “spersonalizowane i ekskluzywne doświadczenia”: idealne dla fanów piłki nożnej, NFT i ludzi, którzy lubią nowe doświadczenia. Francuski detalista sportowy zaznacza w ten sposób swoje wejście w świat blockchain i NFTs, jednocześnie kontynuując swój rozmach poprzez połączenie doświadczeń cyfrowych i fizycznych. Ponadto grupa pozostaje wierna swoim zobowiązaniom, wybierając Tezos jako blockchain, zwłaszcza ze względu na swoje zaangażowanie w ochronę środowiska. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć kolejne projekty marki!

Kontakt

NFT i metaverse w Nike

nft-nike

Od czasu ich wybuchu w 2021 roku, NFT stały się bardzo popularne w wielu dziedzinach. W świecie sztuki, gier wideo i mody, NFT stają się coraz bardziej popularne. Nike właśnie kupiła RTFKT wymawia się “Artefakt”, młode studio tworzące liczne kolekcje NFT. To studio w szczególności nawiązało różne partnerstwa tworząc różne awatary 3D, każdy bardziej innowacyjny od poprzedniego. Przejęcie tej cyfrowej marki modowej pokazuje chęć Nike do zainwestowania w to nowe uniwersum i zrobienia swojego miejsca.

NFT pracują w parze z autentycznością i rzadkością, co doskonale pasuje do świata trenerów. Rzeczywiście, będąc kolekcjonerskimi aktywami wirtualnymi, powszechne jest kupowanie, handlowanie i sprzedawanie NFT w taki sam sposób, w jaki robią to kolekcjonerzy trampek. Rzeczywiście, będąc zamkniętymi na blockchainie, te tytuły własności są dostępne w małych ilościach, aby stworzyć emocje wokół pary i poczucie ekskluzywności podczas jej nabywania.

Wydany w kwietniu 2022 r. CryptoKicks to słynne cyfrowe trenażery stworzone przez markę. Te limitowane edycje są konfigurowalne i mogą być stylizowane według indywidualnego gustu. Sprzedane po ponad 10 000 $, te pary wirtualnych trampek znalazły swoich odbiorców. Marka stworzyła również własne metaverse w ramach Roblox, Nikeland Ta platforma to darmowa i całkowicie otwarta przestrzeń gier wideo, w której gracze mogą uczestniczyć w mini-grach i mają możliwość wypróbowania swoich CryptoKicks po ich zakończeniu. Ta platforma to darmowa i całkowicie otwarta przestrzeń gier wideo, w której gracze mogą uczestniczyć w mini-grach. Awatary mogą być ubrane tak, jak każdy użytkownik chce za pośrednictwem sklepu. Ubrania i buty mogą być następnie zakupione, w tym para butów Nike. Marka chciała zaoferować kompletny pakiet jakościowy. Dlatego przy zakupie NFT, pudełko o nazwie “Cryptokick” jest powiązane z awatarem stworzonym przez RTFKT, awatarami opracowanymi w programie “Clone-X”, które mają towarzyszyć pudełku. Nike kontynuuje więc rozwój swojej strategii cyfrowej, szczególnie za pośrednictwem NFT i metaverse, tworząc zabawne i atrakcyjne wirtualne rozrywki.