Nowy trend: NFT i rzeczywistość rozszerzona

Co to jest NFT?

nft-realite-augmentee

NFT (Nun-Fungible Token) reprezentuje unikalny plik cyfrowy, który jest niewymienny i do którego dołączony jest certyfikat autentyczności. Pliki te są następnie przechowywane na blockchainie (przestrzeni dyskowej zabezpieczonej przed wszelkimi modyfikacjami).

Kupując NFT nabywasz wyłączne prawo własności do oryginalnego utworu zawartego w NFT. Po dokonaniu zakupu można opublikować tę pracę w Internecie.

Różne formy NFT

Być może NFT: 

  • dzieło sztuki 
  • filtr na Instagramie
  • nazwę domeny 
  • zdjęcie 
  • a ten sam 
  • przedmiot kolekcjonerski 
  • film 
  • muzyka/dźwięk 
  • obiekt z gry wideo (awatar, skórki, akcesoria,…) 
  • nazwę domeny 

I wiele innych.

Kontakt

Jaki wpływ mają NFT na rzeczywistość rozszerzoną?

NFT oferują szeroki wachlarz możliwości, z których najciekawszą jest możliwość modelowania pliku cyfrowego w rzeczywistości rozszerzonej. Niektóre marki oferują możliwość zakupu akcesoriów modowych, które można modelować bezpośrednio w rzeczywistości rozszerzonej. 

Na przykład, marka RTFKT studiaMarka odzieży ulicznej i kolekcjonerskich obiektów wirtualnych oferuje na sprzedaż różne trampki oraz w pełni zwirtualizowane akcesoria modowe. Ubrania te mogą być akcesoriami dla stworzonych przez nich awatarów lub akcesoriami widocznymi w rzeczywistości rozszerzonej.

Gry wciągające i NFT

Sprzedaż NFT może być również prowadzona w zabawny i innowacyjny sposób, na przykład kilku twórców stworzyło wciągające poszukiwania skarbów w rzeczywistości rozszerzonej, aby zbierać NFT. Gracze otrzymują karty, które prowadzą ich do określonego miejsca. Podczas polowania gracze będą mogli zeskanować określone plakaty lub kody QR i w ten sposób odblokować dostęp do zakupu NFT.

NFT i filtry Instagram

Możliwa jest również sprzedaż filtrów Instagram w NFT. W rzeczywistości, gdy dana osoba kupuje filtr na Instagram, staje się jego jedynym właścicielem i otrzymuje łącze lub plik do zainstalowania go na swoim koncie. W ten sposób może on użyć efektu na Instagram i udostępnić go w historii bez możliwości użycia go przez innych. NFT są sprzedawane w Internecie w pojedynczych egzemplarzach lub w limitowanych seriach.

Filtry Instagram mogą być również sposobem na komunikowanie o swoich NFT, aby zyskać rozgłos. Rzeczywiście, przy ogromnej fali tworzenia NFT, bardzo trudno jest się wyróżnić i być znanym przez wszystkich. Marketing jest zatem ważny, a filtry Instagram mogą pomóc Ci w łatwym i inteligentnym komunikowaniu się na temat Twoich NFT. Tak jest w przypadku Shiba Social Club, który poprosił nas o wykonanie dwóch filtrów na Instagram, aby poinformować o ich nowej Shibie 3D.

NFT i metaverse

Jak już wcześniej wyjaśniono, w NFT można sprzedawać treści 3D. Tak więc, gdy metaverse się rozwiną, będzie można kupować akcesoria i ubrania, aby ubierać i personalizować swojego wirtualnego awatara. Dlatego ważne jest, aby marki oferowały treści 3D, aby być obecne w metaverse i rozwijać w nim swoją działalność.