Podsumowanie wiadomości z serwisów społecznościowych

W tym miesiącu łapanka – Sieci społecznościowe szybko ewoluują i ogłaszane są nowe funkcje, programy i produkty. Ale jakie są najnowsze funkcje sieci społecznościowych? Do czego one służą? I jakie są ich cele? Przekonajmy się o tym wspólnie! 

Twitter

Twitter na początku maja uruchomiła nową funkcję o nazwie “Koło. Porównywalny do bliskich znajomych oferowanych na Instagramie, pozwala internautom na dzielenie się swoimi tweetami z ograniczonym kręgiem znajomych liczącym do 150 osób. Celem jest wydobycie intymnej i bliskiej strony przyjaciół. Opcję tę, która jest jeszcze testowana, można porównać do swego rodzaju prywatnej dyskusji bez konieczności przeglądania wiadomości. Skorzystanie z tej opcji będzie sygnalizowane wzmianką pozwalającą internautom zobaczyć, że należą do ograniczonego kręgu swoich znajomych.

twitter-cercle

Nowe funkcje o tym samym charakterze były już wcześniej testowane. Na przykład użytkownicy mogli wybrać, którzy użytkownicy mogą polubić i skomentować ich tweety, lub wybrać, z którym kontem chcą wchodzić w interakcję przez cały czas z tym samym profilem za pomocą opcji. Popularna sieć wideo Tik Tok również rozwinęła ten aspekt o możliwość publikowania filmów, które są widoczne tylko dla jej subskrybentów. W związku z tym w sieciach społecznościowych coraz częściej opracowuje się nowe funkcje ochrony prywatności, aby stworzyć bardziej bezpieczne i wygodne środowisko dla użytkowników.

Kontakt

Instagram

Instagram wciąż się rozwija i oferuje nowe funkcje. W szczególności sieć postanowiła przetestować wyświetlanie postów na pełnym ekranie. Celem jest wyświetlanie zdjęć i filmów w dużym formacie, tak jak to robi obecnie Tik Tok. Taki sposób wyświetlania jest coraz bardziej doceniany przez internautów, zgodnie z nowymi trendami użytkowania. Ta nowa funkcja nie jest bez znaczenia. Rzeczywiście, Instagram chce umieścić Reels w centrum sieci, atrakcyjną treść wideo, która jest bardzo ceniona przez internautów. Format ten oferuje wiele kreatywnych możliwości, idealnych do puszczenia wodzy fantazji! Adam Mosseri, szef Instagrama, zapowiedział chęć nagradzania twórców oryginalnych treści. W związku z tym oferowane są bonusy dla twórców, którzy stworzyli najlepsze Reels lub zostanie wdrożony algorytm, który będzie kładł większy nacisk na oryginalne treści.

digital-collectibles
filtres-nft-sur-instagram

Najnowszym dodatkiem do sieci jest pojawienie się NFT! Eksperyment zostanie założony w maju 2022 roku, a następnie zostanie rozszerzony na większą liczbę osób. Ta funkcja pozwala twórcom i kolekcjonerom udostępniać swoje cyfrowe zasoby w swoim News Feedzie, Stories i postach bez żadnych kosztów. Celem jest pomoc i wsparcie twórców treści na Instagramie, aby mogli puścić wodze fantazji bez dodawania dodatkowych kosztów. Sieć obsługuje 4 blockchainy: Flow, Solana, Ethereum i Polygon. To nowe ogłoszenie jest prawdziwym punktem zwrotnym dla grupy i prawdziwym przełomem w świecie NFT. Pojawienie się NFT na Instagramie potwierdza dążenie grupy meta do stania się firmą w metaverse. Co więcej, Mark Zuckerberg ogłosił, że trwają prace nad “NFT z rozszerzoną rzeczywistością, w zasadzie NFT 3D”. Możliwe będzie zatem wyświetlanie NFT w rozszerzonej rzeczywistości w stories na Instagramie przy użyciu platformy Spark AR. Te cyfrowe obiekty mogą być następnie wyświetlane w przestrzeniach 3D, ale także w obrębie przestrzeni fizycznych.

TikTok

Tik Tok właśnie uruchomił Tik Tok Pulse specjalny program przychodów z reklam dla twórców treści. Ten program dzielenia się przychodami dotyczy początkowo influencerów z ponad 100 tys. subskrybentów, czyli twórców o dużej oglądalności. Dzięki Tik Tok Pulse sieć chce nagrodzić twórców treści, aby ich docenić, nagrodzić i zmotywować. Tworzenie oryginalnych treści jest bowiem bardzo ważne w sieci, aby przyciągnąć uwagę internautów, wzbudzić zainteresowanie, a tym samym spędzić więcej czasu w aplikacji. Nowe narzędzie skierowane jest również do reklamodawców. Będą oni bowiem mieli pewność, że ich wideo pojawi się przynajmniej wśród 4% najpopularniejszych na platformie, co jest prawdziwym plusem, który pozwoli im zyskać widoczność, rozgłos i zaangażowanie. Dodatkowo weryfikowana będzie spójność między wizerunkiem marki a przekazywanym komunikatem, co pozwoli na zwiększenie skuteczności kampanii.

Snapchat

Startuj z Snapchat i jego nowy mini dron Pixy ! Uznana od początku w rozszerzonej rzeczywistości dzięki swoim filtrom, okularom rozszerzonej rzeczywistości i szkoleniom specjalnie poświęconym tej dziedzinie, sieć kontynuuje swój rozwój oferując nowy produkt: swoją latającą kamerę. Wyposażony w przednią kamerę, dron ten automatycznie rejestruje wysokiej jakości filmy. Dzięki zgrabnej konstrukcji, niewielkim rozmiarom i optymalnej wadze 101g (z baterią), ten mały dron staje się ulubionym przyjacielem internautów.

drone-snap

Jak go używać? Jest to bardzo proste! Wystarczy nacisnąć przycisk, a 4 śmigła zaczną latać. Możliwe są wtedy 4 trajektorie lotu: orbita dla widoku 360°, śledzenie, aby dron podążał za Tobą, rewelacja, aby Pixy nabrał wysokości i uchwycił wspaniałe ujęcia krajobrazu oraz stacjonarna, aby zrobić selfies i zdjęcia grupowe. À Po zakończeniu użytkowania mini dron automatycznie wraca do użytkownika, aby wylądować w jego dłoni. Wykonane zdjęcia i filmy zostaną następnie zapisane w pamięci użytkownika, idealne! Efekty, dźwięki, obiektywy i wszelkie inne modyfikacje mogą być następnie wprowadzone przed udostępnieniem ich na portalach społecznościowych. Grupa gra więc kartą prostoty z wysokiej jakości dronem, który może być używany w dowolnym miejscu i czasie.

LinkedIn

LinkedIn jest profesjonalną siecią społecznościową par excellence. Jest to popularny sposób na odkrywanie nowych specjalistów, rozwijanie swojej sieci kontaktów i bycie na bieżąco z konkretnymi wiadomościami przy jednoczesnym rozwijaniu swojej wiedzy. Sieć niedawno ogłosiła zmianę w swoim algorytmie, aby zoptymalizować news feed i doświadczenie użytkownika. Rzeczywiście, często zdarza się, że w news feedzie pojawiają się posty polubione i/lub skomentowane przez osoby ze swojej sieci. Te sugestie niekoniecznie są najważniejszymi treściami dla internautów. Sieć pragnie zatem poprawić wyświetlanie ” bardziej ukierunkowana aktywność Twojej sieci i gdzie będziesz też chętniej włączał się do rozmowy. Na podstawie informacji zwrotnych od użytkowników, sieć postanowiła również położyć większy nacisk na treści udostępniane przez influencerów i profesjonalistów w swojej dziedzinie. Rzeczywiście, dzielenie się wskazówkami i informacjami o poszczególnych dziedzinach jest doceniane przez większość osób. LinkedIn będzie więc wyróżniał te treści od ekspertów odpowiadające profilom internautów, tak by pojawiały się w ich news feedzie. Dzięki temu algorytmowi LinkedIn chce podkreślić wiarygodne, autentyczne i jakościowe treści.