Sojusz Nvidii i Siemens, metaverse przemysłowa w fazie rozwoju

Obie grupy Nvidia oraz Siemens specjalizująca się w inteligentnych technologiach i projektowaniu procesów graficznych, ogłosiła współpracę w zakresie rozwoju metaverse przemysłowego. Celem jest łatwe i szybkie tworzenie cyfrowych bliźniaków. Połączenie ich dwóch technologii ma na celu rozwój metaverse z przemysłowego punktu widzenia. Zróbmy razem podsumowanie!

Tworzenie cyfrowych bliźniaków

Nvidia to amerykańska grupa specjalizująca się w projektowaniu chipów i tworzeniu układów graficznych. Ze swojej strony Siemens, grupa o niemieckim rodowodzie, tworzy inteligentne przedmioty, które pomagają jej klientom w codziennym życiu. Od gotowania i prania po zmywarki, lodówki i ekspresy do kawy – jej pole działania jest szerokie. Dzięki uzupełniającej się wiedzy i umiejętnościom, ta współpraca wydaje się idealna. Celem jest stworzenie “metaverse Partnerstwo to ma na celu pomóc firmom w tworzeniu cyfrowych bliźniaków o wysokiej wierności i jakości dla produktów i procesów produkcyjnych. Partnerstwo ma na celu pomóc firmom w tworzeniu cyfrowych bliźniaków o wysokiej wierności i jakości dla produktów i procesów produkcyjnych.

Kontakt

Siemens NVIDIA metaverse industriel

Cyfrowy bliźniak to doskonała replika obiektu fizycznego w sposób wirtualny. Można go wykorzystać do modelowania i wizualizacji ostatecznego renderingu produktu lub nawet procesu produkcyjnego przed jego wytworzeniem. Cyfrowe bliźniaki są więc dużym atutem w rozwoju projektów, szczególnie w sektorze przemysłowym.

Przyjęte podejście

Aby zrealizować ten przełom, połączono technologie obu grup, NVIDIA Omniverse oraz Siemens Xcelerator, jest głównym atutem tego partnerstwa. Łącząc te dwie komplementarne platformy, obie grupy łączą wirtualny świat przemysłowy ze światem automatyki przemysłowej, “możemy teraz połączyć dane od punktu projektowania, przez całą drogę przez zarządzanie cyklem życia produktu, do automatyzacji fabryk do użytkowania po wdrożeniu, cały ten cykl może teraz odbywać się w jednym świecie” powiedział założyciel i prezes Nvidii Jensen Huang. Dzięki tej fuzji powstaną cyfrowe bliźniaki w czasie rzeczywistym, a tym samym zmieni się świat branży.  

Dzięki udostępnieniu symulacji opracowanego rozwiązania, klienci przemysłowi mogą zobaczyć, co nie działa, a co działa, a następnie wprowadzić zmiany. Ta nowa funkcja będzie prawdziwą pomocą w projektowaniu i zwiększaniu wydajności dla procesów produkcyjnych.

Drzwi do przemysłowej metaverse

Ale w takim razie dlaczego mówimy o metawersja przemysłowa? Cyfrowe bliźniaki, ich modelowanie i symulacja, wywołują fakt przeniesienia do wirtualnego świata. Możliwe jest wtedy wizualizowanie potencjalnych problemów i wzajemna interakcja w tym nowym świecie. Dzięki tej fuzji firmy każdej wielkości będą miały dostęp do najnowocześniejszych technologii i realną pomoc w procesie produkcji.

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać informacje na temat rozszerzonej rzeczywistości lub innych tematów, prosimy o kontakt. à skontaktuj się z naszymi ekspertami !