Prototypy Okulary Google AR wychodzą na ulice

Okulary AR firmy Google, które tłumaczą, transkrybują i nawigują na ulicach, zostały przetestowane na początku sierpnia w prawdziwym życiu.

Okulary będzie można zobaczyć na ulicach w Stany Zjednoczone

Okulary AR firmy Google zostały zapowiedziane po raz pierwszy zaledwie kilka miesięcy temu. Były one jeszcze w fazie projektowania, ale wiedzieliśmy, że pozwolą nam tłumaczyć i transkrybować dialogi między ludźmi za pomocą rozszerzonej rzeczywistości.

We wtorek 19 lipca amerykańska grupa ogłosiła wreszcie, że projekt o nazwie Iris będzie testowany na ulicach Stanów Zjednoczonych. Google chce zidentyfikować postępy i problemy, które użytkownicy napotkają w swoim codziennym życiu. “A w miarę jak będziemy rozwijać doświadczenia takie jak nawigacja AR, pomoże nam to uwzględnić takie czynniki jak pogoda i ruchliwe skrzyżowania – co może być trudne, a czasem niemożliwe do odtworzenia całkowicie w pomieszczeniach” – wyjaśnia Juston Payne we wpisie na blogu.

Kontakt

Test naturalnej wielkości regulowane okulary AR

Aby uspokoić, Google wyjaśnił, że okulary wyglądają jak zwykłe okulary, ale będą miały wewnętrzny ekran, a także czujniki wizualne i dźwiękowe, ale w momencie nagrywania obrazów zapali się lampka. Ponadto wszystkie dane o obrazach są rejestrowane tylko w celach analitycznych i mogą być usunięte na żądanie.

Strona wsparcia Google wyjaśnia również, że obszary testowe są wstępnie wybrane i ściśle wyznaczone, a czynności, które mogą wykonywać testerzy, są w pełni regulowane. Wreszcie, testerzy będą musieli przejść szkolenie dotyczące korzystania z okularów AR, protokołów, których należy przestrzegać, a także poufności i bezpieczeństwa.

3 funkcje w sercu testowanie prototypów

Amerykański gigant chce przeanalizować funkcjonowanie i wydajność 3 głównych funkcjonalności. 

Pierwsze dwa to. tłumaczenie oraz transkrypcja dialogu między dwiema osobami o różnych językach. Rzeczywiście, były to dwa podstawowe cele tych okularów AR. Dzięki wewnętrznemu ekranowi, okulary będą mogły rzutować przetłumaczony lub nieprzetłumaczony tekst w rozszerzonej rzeczywistości w otoczeniu użytkownika okularów. W ten sposób będzie on mógł śledzić i wymieniać się z osobą, która nie mówi w jego języku. 

Ostatnią cechą jest. GPS w rzeczywistości rozszerzonej. Rzeczywiście, okulary będą mogły wyświetlać wskazówki nawigacyjne do miejsca przeznaczenia. Użytkownicy nie będą już musieli patrzeć na swój telefon, aby się poruszać i będą musieli po prostu podążać za dokładnymi wskazówkami. Okulary będą w stanie rozpoznać zmiany ulic i skrzyżowania.

Testy uliczne ułatwią Google ulepszenie poszczególnych funkcji, ponieważ dzięki rejestracji danych obrazowych będą mogli dostrzec błędy i problemy pojawiające się w trakcie użytkowania.