Ze strony Okulary AR będzie sprzedawany w Wielkiej Brytanii przez chiński start-up

Chiński start-uNreal wprowadzi na rynek w Wielkiej Brytanii swoje okulary AR, które są specjalnie zaprojektowane do wyświetlania wysokiej jakości.

Okulary Nreal Light AR szybko się rozwijają

lunettes-ar-nreal-light

Nie tylko duże grupy inwestują rzeczywistość rozszerzona i okulary AR. Tak jest w przypadku firmy Nreal, która podjęła wyzwanie zaoferowania bardzo dobrej jakości okularów, jeszcze przed wieloma konkurentami. W tym celu wybrała dostawcę usług internetowych EE jako dystrybutora, aby dotrzeć do maksymalnej liczby osób, a przede wszystkim skorzystać z dobrodziejstw 5G, które znacznie poprawia wydajność okularów AR. Wprowadzone już na rynek koreański okulary Nreal Light odniosły duży sukces na rynku koreańskim, dlatego planowana jest ich ekspansja na rynku europejskim. Młody start-up tłumaczy, że dziś użytkownicy okularów Nreal Light AR spędzają z nimi 49 minut dziennie.

Kontakt

Podstawową cechą okularów jest to, że pozwalają one użytkownikom oglądać filmy i seriale, a także grać w gry wideo poza domem. Dodatkowo smartfon może być podłączony do okularów w celu bezpośredniego udostępniania ekranu bez konieczności połączenia z 5G.

Bardzo obiecujący arkusz danych

Obraz będzie wyświetlany na 130-calowym wirtualnym ekranie w odległości 3 metrów od użytkownika. Wyświetlanie może odbywać się również w IMAX, czyli w 201 calach i w odległości 6 metrów od osoby dla maksymalnego komfortu.

Wreszcie, aby zapewnić dobrą jakość obrazu, NReal wyposażył obiektywy w 2 ekrany OLED.

Dostępny jest również drugi tryb – MR Space. Tryb ten umożliwia projekcję ekranów w otoczeniu użytkownika. W MR Space będzie można wyświetlać aplikacje, które pozwolą użytkownikowi okularów AR nawigować po różnych ekranach w tym samym czasie.

Współzałożyciel Nreal nie ogłosił jeszcze daty premiery okularów AR, ale powiedział, że rozszerzona rzeczywistość “wkrótce przejdzie rewolucyjną transformację, tak jak internet z powrotem w dzień” i dodał, że “ AR będzie wykraczać poza obecne doświadczenia mobilne, w tym oglądanie filmów, ćwiczenia i granie w gry na PC lub poprzez cloud-gaming. “

nreal lunettes ar

Kolejna edycja okularów Nreal dostępna dla firm

Oprócz tego start-up postanowił zaoferować edycję dla firm, które rozpoznają gesty i posiadają technologię kontroli oczu. Jej format będzie inny, ale pozwoli na integrację konkretnego oprogramowania, aby zaspokoić zapotrzebowanie firm. Na razie planowane oprogramowanie jest nieliczne, ale Nreal wyjaśnił, że pracuje z partnerami nad stworzeniem niezależnego oprogramowania, aby rozwinąć ofertę i tym samym przekonać firmy do zakupu okularów Nreal AR.

Rynek okularów AR rośnie

Marki inwestują w ten rynek już od kilku lat, ale na razie żadne okulary AR nie są wystarczająco dobre lub są wciąż w fazie rozwoju.

Jedynie Snapchat wprowadził na rynek Spectacles, ale pozwalają one jedynie na projekcję filtrów Snapchata i filmowanie przez kilka minut. Rzeczywiście, ze względu na niewielki rozmiar miejsca do przechowywania mikroprocesora, bardzo trudno jest na razie wyprodukować lekkie i wydajne okulary AR.

W tej chwili na rynek wprowadzane są okulary, ale są one skierowane do firm, aby poprzez rozszerzoną rzeczywistość poprawić efektywność pracowników. Najbliższe lata będą decydujące dla firm, które zainwestowały w ten rynek i czekają je duże niespodzianki.