Mojo Vision: opracowywane są soczewki do rzeczywistości rozszerzonej

Ogłoszony podczas styczniowych targów CES 2020, poświęconych nowym technologiom, start-up Mojo Vision kontynuuje prace nad projektem soczewek kontaktowych wyposażonych w funkcję rzeczywistości rozszerzonej. Prototyp Mojo Lens jest obecnie udoskonalany i niedawno ogłoszono wprowadzenie nowych funkcji.

Soczewki do rzeczywistości rozszerzonej

lentille-visuel

Dwa lata temu kalifornijski start-up Mojo Vison postawił sobie za cel zaoferowanie unikalnego doświadczenia w zakresirzeczywistość rozszerzona przez proste soczewki: soczewkę Mojo. Jego celem jest powołanie do życia wyjątkowego świata “niewidzialnej informatyki”: unikalnego i futurystycznego doświadczenia. Dzięki tym soczewkom firma chce na nowo odkryć rzeczywistość rozszerzoną, oferując unikalne zastosowania, np. precyzyjne informacje (kierunek GPS, gwiazdozbiory itp.), które pojawią się w polu widzenia użytkownika. Futurystyczna innowacja łącząca rzeczywistość rozszerzoną, korzystanie ze smartfonów i ogólnie inteligentnych urządzeń. 

Kontakt

Różni użytkownicy

Okulary te zostały zaprojektowane głównie z myślą o osobach niedowidzących. Firma ta współpracuje z Federalną Agencją ds. Leków (FDA) nad opracowaniem programu rewolucyjnego urządzenia. Nawiązała współpracę z Vista Center for the Bling and Visually Impaired, organizacją świadczącą usługi rehabilitacyjne dla osób niedowidzących. Marka pragnie również poszerzyć swój zasięg oraz zdobyć i zaadresować nowe rynki. Niedawno nawiązała współpracę z firmą Adidas Running i planuje nawiązać kolejne partnerstwa z markami z branży fitness. Soczewka Mojo Lens umożliwia sportowcom dostęp do bieżących informacji na temat wydajności przy jednoczesnym skupieniu się na biegu.

Nowe funkcje

mojo-lens-visuel

Soczewki te wykraczają poza stosunkowo nieporęczne zestawy słuchawkowe do rzeczywistości rozszerzonej. W istocie, 0,5-milimetrowy wyświetlacz microLED o gęstości 14 000 pikseli na cal, zasilany procesem ARM Core M0, jest bezpośrednio zintegrowany z soczewką kontaktową. Soczewki Mojo Lens mają różne funkcje, takie jak śledzenie ruchów gałek ocznych zapewniające precyzyjne i optymalne śledzenie wzroku. Ta nowa innowacja, nad którą wciąż trwają prace, byłaby małym klejnotem, biorąc pod uwagę miniaturyzację materiałów i zintegrowany system operacyjny.

Firma Mojo Vision kontynuuje prace nad swoim prototypem, a także nawiązała współpracę z firmą Menicon, wiodącym japońskim producentem soczewek. Dzięki tej współpracy Mojo Vision będzie mogło wyjść poza prototyp i przejść do gotowego produktu. Firma ogłosiła również, że pozyskała dodatkowe 45 milionów dolarów finansowania od różnych firm. 

Celem tej pary soczewek jest zapewnienie użytkownikom najwyższego komfortu poprzez proste i szybkie uzyskanie pożądanych informacji. Wystarczy, że spojrzą w górę, aby zobaczyć interesujące ich informacje, bez konieczności wyjmowania smartfona, przeglądania ekranu i tracenia z oczu tego, na co patrzyli wcześniej. Celem opracowanych funkcji jest maksymalna optymalizacja korzystania z obiektywów, tak aby było ono płynne, przyjemne i wyjątkowe.

W stronę świata futurystycznego?

Mojo Vision, wciąż na etapie prototypu, naprawdę chce mieć wpływ na nasze codzienne życie poprzez stworzenie innowacyjnego i unikalnego produktu. Technologia ta przyniosłaby wiele efektów w różnych dziedzinach, w tym w medycynie. Nie możemy się doczekać, aby śledzić postępy w realizacji tego projektu i nowe ogłoszenia.