Wersja beta sztuczna inteligencja DALL-E 2 jest dostępny

Open AI opracowała zupełnie nową sztuczną inteligencję zdolną do „tworzyć realistyczne obrazy i sztukę z opisu w języku naturalnym”. Ta wysoce wydajna AI jest teraz dostępny w wersji beta dla 1 miliona osób na liście oczekujących.

ie-news

Sztuczna inteligencja, rozwijająca się technologia

Sztuczna inteligencja, AI, odnosi się do wszystkich procesów, które umożliwiają maszynom rozumu w taki sam sposób jak ludzka inteligencja. Wykorzystując sztuczną inteligencję, firmy opracowują bardzo wysokiej jakości technologie i procesy zdolny do wykonywania złożonych zadań. To właśnie proponuje Open AI z jego AI zdolną do dokonywania realistycznych zmian w istniejących obrazach po prostu poprzez użycie podpisu tekstowego. Cienie, odbicia czy nawet tekstury, różne elementy można dodawać lub usuwać. Po DALL-E, amerykańska grupa wypuściła w kwietniu 2022 roku drugą wersję swojej SI, DALL-E 2, czyli nową wersję, dzięki której można m.in.mieć wysokiej jakości zdjęcia.

Kontakt

Wydanie wersji beta

Wcześniej dostępne tylko dla około 100 000 osób, Open AI naprawdę chciało rozszerzyć i rozwinąć swoją koncepcję, zapewniając dostęp do swojej AI większej liczbie osób. Aby zrealizować ten użytek, grupa stworzyła system kredytów. Osoby w kolejce otrzymują 50 darmowych kredytów na 1 miesiąc użytkowania i co miesiąc otrzymują 15 nowych kredytów za darmo. Od strony praktycznej, 1 kredyt pozwala na wygenerowanie 4 prostych obrazów i 3 obrazów, jeśli konieczne są modyfikacje lub kreacje. W zależności od potrzeb i przeznaczenia każdej osoby, zawsze istnieje możliwość dokupienia dodatkowych kredytów, aby móc wykorzystać wygenerowane obrazy według własnego uznania. Na przykład, dodatkowy pakiet 115 kredytów można kupić za 15 dolarów. Po wygenerowaniu swoich zdjęć użytkownicy mają pełne prawa i mogą je wykorzystywać jak tylko chcą, również w projektach komercyjnych, „od dzisiaj obrazy, które tworzą z DALL-E, w tym prawo do przedruku, sprzedaży i marketingu”. Oprócz dużej swobody, jaką daje AI, dochodzi jeszcze generowanie treści, aby nie dopuścić do obiegu treści autodestrukcyjnych, nienawistnych symboli czy nielegalnych działań. Głównym celem otwarcia DALL-E 2 dla szerszej publiczności jest sprawdzenie, jak ta technologia jest wykorzystywana na co dzień w prawdziwym świecie i wprowadzenie ewentualnych zmian.

imae-ia

Nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja, wciąż się więc rozwijają, aby zapewnić nowe możliwości tworzenia i rozwoju. Rzeczywiście, przechodząc z rzeczywistość rozszerzonaprzez NFTna stronie metaverse do sztucznej inteligencji, internauci mają wiele technologii do zbadania i dostosowania do swojego projektu.