Oprogramowanie do obsługi rozszerzonej rzeczywistości nosi teraz nazwę "xrOS" i zastąpi "RealityOS".

Strona rzeczywistość rozszerzona to nowa technologia, która pozwala na integrację elementów 2D i 3D w świecie rzeczywistym dzięki kamerze urządzenia wspomagającego (smartfon, tablet i/lub okulary AR). AR może stać się codziennym narzędziem i Apple dobrze to zrozumiała, wprowadzając na rynek oprogramowanie xrOS w celu stworzenia oświadczenie rzeczywistości rozszerzonej.

RealityOS: stare oprogramowanie Apple dla rzeczywistości rozszerzonej

Wszystkie systemy operacyjne posiadają oprogramowanie do rozszerzonej rzeczywistości, które pozwala użytkownikom integrować aplikacji i linii kodu, aby dodać doświadczenie rozszerzonej rzeczywistości.

W Apple oprogramowanie to nosiło wcześniej nazwę RealityOS i był dostępny poprzez zestawy rozwojowe. RealityOS oferował tworzenie immersyjnych doświadczeń, jak np. przymierzalnia które pozwalały na rzutowanie przedmiotów lub mebli do domu na swoje otoczenie lub na siebie. Tym samym cieszył się on dużą popularnością wśród e-merchant które mogłyby zaoferować wirtualne dopasowanie, a tym samym zwiększać konwersje. Aby dowiedzieć się więcej o przymierzaniu, wyprodukowaliśmy artykuł wyjaśniający, jak działa i jakie są jego zalety.

Kontakt

xrOS: bardziej odpowiednie i globalne oprogramowanie

Wraz z rozwojem wirtualna rzeczywistość Apple chciało szybko odbić się od dna, aby nie być w tyle za czasami z nowymi innowacjami. Przede wszystkim zdefiniujmy główne słowa.

Wirtualna rzeczywistość

Wirtualna rzeczywistość (VR) to. technologia, która umożliwia w pełni cyfrowe środowisko przez zestaw słuchawkowy. W ten sposób użytkownicy zanurzają się w wirtualnym uniwersum i są odcięci od świata rzeczywistego. Ta technologia musi być zintegrowana z kaskiem.

Rozszerzona rzeczywistość

Rozszerzona rzeczywistość (XR) to technologia, która umożliwia rozumienie i łączenie rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej w tym samym czasie. Jego podporami muszą być więc kaski, które pozwalają na korzystanie z AR i VR.

Jak widać, nowe oprogramowanie od Apple ma na celu zrozumienie i zastosowanie zarówno rzeczywistości rozszerzonej, jak i wirtualnej. Pierwsze dwie litery w nazwie oprogramowania „xrOS” przypominają nam o rozszerzonej rzeczywistości i dają do zrozumienia, że. jego oprogramowanie będzie wszechstronne.

Tak więc dzięki nowemu oprogramowaniu, Apple będzie oferują zestawy programistyczne do tworzenia aplikacji innych firm z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej i/lub wirtualnej.

Apple podkreśla, że xrOS będzie bardzo wszechstronny i zawsze będzie nadążał za nowymi osiągnięciami obu technologii. W związku z tym nowe wersje swoich aplikacji Wiadomości i Mapy wkrótce zintegrują AR i VR z jego wkrótce wypuszczony hełm.

Rozszerzona rzeczywistość i zestaw słuchawkowy Apple

Pojawienie się xrOS ma przygotować grunt pod uruchomienie m.in. Zestaw słuchawkowy Apple do rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Rzeczywiście, na chwilę obecną nie podano dokładnej daty, ale według amerykańskiego giganta powinien on zostać wydany podczas pierwsza połowa 2023 r.

Ten zestaw słuchawkowy to narzędzie, którego ludzie mogą używać do pomoc w niektórych czynnościach życia codziennego. Apple nie podało jeszcze oficjalnego komunikatu na temat cech zestawu słuchawkowego XR, więc nie możemy szczegółowo opisać jego funkcjonalności.

Nie są jednak jedynymi, którzy próbują wejść na rynek tych technologii, gdyż wiele zestawów słuchawkowych jest już w trakcie opracowywania lub już w sprzedaży. Tak jest w przypadku Okulary połączone „Spectacles , które są oferowane przez Snapchat. Okulary te pozwalają na filmowanie i robienie zdjęć z Filtry ze Snapchata w rzeczywistości rozszerzonej ale na razie nie są w stanie pomóc użytkownikom. Mimo to, Spectacles są prawdziwym testem możliwości rozszerzonej rzeczywistości i pokazują przedsmak tego, co ma nadejść w akcesoriach do rozszerzonej rzeczywistości.