Pinterest Francja uruchamia szpilki z pomysłami!

Pinterest sprawia, że szpilki z pomysłami są innowacyjnym formatem w sieci. Nowy, dający o wiele więcej możliwości twórczych. Ta funkcja jest obecna na kontach projektantów.

Pinsy były już dostępne w USA i przeszły fazę testową, zanim zostały zaoferowane wszystkim we Francji. Pinterest myśli jeszcze szerzej i planuje w przyszłości zintegrować z tymi pinami nowe funkcje.

Kreatywność przede wszystkim

pinterest-idea-pin

Na stronie Pinterest Kreatywność jest niezbędna, a ten format pozwoli na większą liczbę otwarć przy jednoczesnym zachowaniu czasu. Piny pozwalają na większe zaangażowanie i tworzenie społeczności wśród twórców.

Te piny będą znajdować się w górnej części profilu twórcy i będą widoczne przez nieokreślony czas, tzn. nie są efemeryczne.

Wbrew temu, co niektórzy mogą sądzić, nie jest to po prostu powielenie klasycznego formatu opowieści, który można znaleźć w każdym serwisie społecznościowym, ale raczej stanowi wartość dodaną, ponieważ nie ogranicza czasu wyświetlania treści do jednego dnia. Co więcej, treści udostępniane za pomocą tej techniki powinny dotyczyć dzielenia się doświadczeniami, a nie życia twórców.

Narzędzie to oferuje nowe funkcje, które jeszcze bardziej usprawniają tworzenie wizualne, takie jak nowe czcionki, filtry i znaczniki. W celu ułatwienia procesu i testowania wprowadza się również projekty.

Kontakt

Wideo w centrum trendów na Pintereście

Wideo to najlepiej odbierany i najbardziej jakościowy rodzaj przypinek. Z tego powodu narzędzie oferuje możliwość dodania muzyki, narzędzia do edycji, montażu, podkładania głosu i filtrów, aby zdynamizować nagrania wideo z kamery.

Obecnie filmy wideo są udostępniane na wszystkich platformach. Umożliwiają one publikowanie interaktywnych, interesujących i przyciągających uwagę treści. Ponadto w filmie łatwiej jest zintegrować wiele pomysłów niż w klasycznym obrazie.

Dlatego piny Pinterest mogą trwać do 60 sekund z 20 stronami na pin. Możliwe będzie eksportowanie treści do innych sieci, tak jak można to obecnie zobaczyć w przypadkfilmy z TikTok.