Prada zaprasza właścicieli NFT na swój pokaz mody

Strona NFT uwodzą coraz więcej marek, a szczególnie dotyczy to świata luksusu. Prada zorganizowała więc latem 2022 roku wydarzenie łączące fizyczne produkty i świat wirtualny, zdradzamy więcej!

nft-prada-capsule

Le web 3 mis au centre

Lancé en 2019, Prada donne rendez-vous chaque mois aux internautes pour une Timecapsule. Le but est alors de proposer un produit unique conçu spécialement pour l’occasion en édition limitée et disponible pendant seulement 24h. La marque de luxe a décidé de rajouter l’été dernier la création de NFT reliés aux Timecapsules. L’objectif était donc de digitaliser davantage le concept grâce aux NFT. Alliant la rareté des produits mis en vente avec l’aspect unique de ces actifs numériques, la marque propose un concept innovant et audacieux.

Kontakt

Zrównoważony rozwój jako wspólny wątek

Prada postanowiła postawić na ekoodpowiedzialność, oferując wyjątkowe produkty, które promują zrównoważony rozwój. I tak w czerwcu, lipcu i sierpniu 2022 roku w Timecapsule znalazły się koszule podkreślające wartości ekologiczne, które są obecnie w centrum zainteresowania społeczeństwa. Na przykład sierpniowa koszula została wykonana z tkanin pochodzących z recyklingu oraz z domowych archiwów. W celu powiązania wartości ekologicznych niesionych i wysuwanych poprzez same produkty, są one zatem dekretowane w formie NFT z niebagatelnym bonusem. Rzeczywiście, właściciel posiadający produkty z tego lata Timecapsule mógł uczestniczyć w pokazie mody domu, który odbył się we wrześniu w Mediolanie. Dzięki tej inicjatywie Prada nadaje znaczenie swoim działaniom i projektom zarówno poprzez wartości, które promuje, jak i łącząc to, co fizyczne z tym, co cyfrowe dzięki temu specjalnemu zaproszeniu.

Prada, i w ogóle świat luksusu, wciąż ewoluuje i proponuje coraz bardziej zaskakujące i innowacyjne koncepcje. Ta Timecapsule, opracowana latem tego roku, jest wyraźną oznaką dążenia marki do połączenia świata fizycznego i wirtualnego przy zachowaniu swoich zobowiązań, w tym przypadku wobec środowiska naturalnego.