Snapchat: teraz możesz gotować za pomocą skanera aplikacji

Wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości do rozwoju marki stało się ważną i ciekawą dźwignią działań. AR umożliwia bowiem stworzenie bezpośredniej więzi z internautami, wytworzenie zaangażowania i poczucia przynależności wśród swoich klientów. Snapchat, prawdziwy prekursor w dziedzinie rozszerzonej rzeczywistości, jest idealną siecią do oferowania najbardziej wciągających wrażeń. Oto kilka wskazówek, jak zintegrować AR ze swoją strategią cyfrową za pomocą skanera Snapchat.

Nowa kategoria w skanerze Snapchat

Początkowo skaner Snapchat miał rozpoznawać kody Snapchat użytkowników, aby umożliwić szybsze dodawanie osób, ale szybko rozszerzył swoją działalność na inne kategorie. Odkąd Snapchat uruchomił swój skaner, można zauważyć, że jego wydajność stale się poprawia. Można znaleźć muzykę, rasę psa, nazwę rośliny, rozwiązanie równania, markę samochodu i wiele innych informacji, które pozwalają analizować otoczenie. Od kilku dni można również wyszukiwać przepisy, po prostu skanując składniki. Jest to możliwe dzięki współpracy z Allrecipes – internetową platformą z przepisami.

scanner-snapchat-ingrédient

Sposób działania jest bardzo prosty. Użytkownik może zeskanować składniki w aplikacji Snapchat, która z kolei zasugeruje mu różne przepisy z serwisu Allrecipes. Po wybraniu przepisu użytkownik zostaje przekierowany na jego stronę internetową. Użytkownik musi jedynie postępować zgodnie z instrukcjami i przygotować danie.

Kontakt

Snapchat chce uczynić swoją sieć społecznościową uniwersalną

Jak można się domyślić, opracowując funkcję Skanuj, Snapchat chce stworzyć aplikację, w której użytkownicy będą mogli znaleźć wszystko, czego szukają. Zapewnia to codzienne korzystanie z sieci społecznościowej. 

Rzeczywistość rozszerzona pozwala Snapchatowi osiągnąć ten cel, ponieważ w tej technologii wszystko jest możliwe. Ponieważ żółty duch opierał się na przesyłaniu zdjęć i filmów, normalną rzeczą było podążanie w tym kierunku i rozwijanie funkcji odpowiadających tej zasadzie. W ten sposób można znaleźć skanowanie wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną i filtry AR. Ponadto od pewnego czasu Snapchat chciał rozwinąć funkcję przymierzania, aby podkreślić możliwość sprzedawania przez marki swoich produktów bezpośrednio w aplikacji. Przymierzanie polega po prostu na przymierzaniu produktów (ubrań, akcesoriów, makijażu) na sobie dzięki rzeczywistości rozszerzonej i różnym trackerom dostępnym na Snapchacie. 
Dzięki temu użytkownicy mogą kupować produkty z zaufaniem, ograniczyć zwroty produktów i zwiększyć konwersję na zakup. 

W ten sposób Snapchat zaproponował sklep z rzeczywistością rozszerzoną gdzie ubrania są wyświetlane w rzeczywistości rozszerzonej. Filtr ten nie jest jeszcze doskonały, ponieważ AR nie pozwala jeszcze na dokładne śledzenie ciała, ale wraz z rozwojem smartfonów wkrótce będzie można korzystać z rzeczywistości rozszerzonej w pełnym zakresie.