Rzeczywistość rozszerzona chroni nasze środowisko

Dzisiejsze wyzwania klimatyczne i środowiskowe zmuszają nas do wprowadzania innowacji i znajdowania zrównoważonych rozwiązań. A czy jest lepszy sposób niż nowe technologie? Łącząc rzeczywistość rozszerzoną i ochronę środowiska, możemy tworzyć innowacyjne rozwiązania, które przetrwają próbę czasu.

Drobne dodatki dla środowiska

Unikanie błędów konstrukcyjnych

Błędy budowlane są powszechne i mają duży wpływ na środowisko. Aby ograniczyć ten negatywny wpływ, proponowane są rozwiązania mające na celu uczynienie placów budowy czystszymi. Jednym z takich rozwiązań jest rzeczywistość rozszerzona. Nakładając elementy 3D i 2D na rzeczywiste środowisko, umożliwia architektom, budowniczym i pracownikom budowlanym unikanie błędów budowlanych. Ułatwia to : 

  • przewidywanie problemów poprzez poprawę jakości projektu i wybranych materiałów
  • oferować bardziej precyzyjną wizję projektu, oferując rozszerzoną rzeczywistość budowniczym na placu budowy
  • przeprowadzać symulacje w terenie, aby zwizualizować możliwe do uniknięcia błędy 

Warto również zauważyć, że rzeczywistość rozszerzona umożliwia wizualizację lokalizacji przyszłego budynku, więc w przypadku wykrycia najmniejszego błędu można go naprawić przed rozpoczęciem budowy. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić czas na placu budowy, ale także poczynić znaczne oszczędności.

Ogranicza niepotrzebne podróże

Czy może być coś lepszego niż obejrzenie produktu w domu, bez konieczności udawania się do sklepu? Jest to możliwe dzięki wizualizacji 3D w rzeczywistości rozszerzonej. Wiele marek korzysta z tej technologii, współpracując ze specjalistycznymi agencjami, takimi jak Filter Maker.

Każdego roku Castorama kontaktuje się z naszą agencją w celu stworzenia filtrów rozszerzonej rzeczywistości, które umożliwiają użytkownikom podgląd produktu w domu. Praktyczne i łatwe w użyciu, klienci Castorama nie muszą już jeździć tam i z powrotem między sklepem a domem, aby dowiedzieć się, czy szafa będzie odpowiednia do sypialni.

Dzięki tej funkcji klienci unikają niepotrzebnych podróży i pomagają zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska i emisję gazów cieplarnianych. Podglądy są również wykorzystywane w innych sektorach, takich jak odzież, kosmetyki i okulary.

Kontakt

Podnoszenie świadomości zagrożeń dla środowiska

Ostrzeżenie przed zanieczyszczeniem środowiska, które nas otacza

Jeśli chodzi o zanieczyszczenia, gołym okiem nie da się dostrzec drobnych cząstek wokół nas, więc trudno jest docenić szkody, jakie wyrządzają one środowisku. Ale słynny New York Times opracowała sposób wizualizacji zanieczyszczeń w miastach przy użyciu rzeczywistości rozszerzonej. Funkcja ta, nazwana „Zobacz, jak najbardziej zanieczyszczone powietrze na świecie wypada w porównaniu z powietrzem w Twoim mieście”, jest dostępna w każdym mieście przy użyciu geolokalizacji.

Jest to dobry sposób na uwidocznienie szczególnie niepokojącego problemu, w celu informowania, podnoszenia świadomości i uczynienia ludzi bardziej odpowiedzialnymi.

Ochrona zagrożonych gatunków i podnoszenie świadomości ekologicznej

Technologia jest również wykorzystywana do ochrony zagrożonych gatunków. Stowarzyszenie Sea Shepherd wezwało studio Resn do uruchomienia aplikacji rzeczywistości rozszerzonej o nazwie „Sea Shepherd”.Poniżej powierzchni„. Po uruchomieniu aplikacji przed użytkownikiem pojawia się planeta. Powiększając ją, na ekranie wyświetlane jest 360-stopniowe środowisko, ujawniające makabryczną scenę delfina złapanego w oczka sieci, podczas gdy inne są myte przez łódź rybacką. Oprócz podnoszenia świadomości, technologia ta pomaga również chronić gatunki i środowisko.