Realizacja wzmocniona, dźwignia dla marketingu.

Obecnie rzeczywistość rozszerzona stała się prawdziwą dźwignią marketingową i tendencja ta będzie się nadal znacznie nasilać. Narzędzie to stało się nieodzownym elementem kampanii reklamowych i nadaje dynamikę działaniom marketingowym. Rzeczywistość rozszerzona umożliwia konsumentom przeżycie pełnego, interaktywnego doświadczenia, co czyni go wyjątkowym i przyspiesza cykl sprzedaży.

5 firm, które wykorzystały rzeczywistość rozszerzoną w oryginalnych kampaniach

Pepsi Cola i jej interaktywny przystanek autobusowy

Już w 2013 roku Pepsi cola zrozumiała wartość dodaną rozszerzonej rzeczywistości i uruchomiła innowacyjną kampanię reklamową. Firma Pepsi Cola stworzyła imponujący przystanek autobusowy. Przystanek ten był wyposażony w kamerę, która filmowała ulicę na żywo. Wcześniej zespół Pepsi Coli przygotował trójwymiarowe animacje, które ożyły w londyńskiej scenerii. Po zainstalowaniu przystanek autobusowy zrobił ogromne wrażenie, a przechodnie filmowali ekran, na którym ożyły inwazje kosmitów, tygrysów i innych zwierząt.

Kampania "Stranger Things" Netflixa

Aby uczcić zapowiedź drugiego sezonu serialu Stranger Things, Netflix uruchomił kampanię Filtr Snapchat. The W rzeczywistości rozszerzonej można zobaczyć drzwi prowadzące bezpośrednio do pokoju wymodelowanego w całości w trzech wymiarach. Możesz wejść do tego pokoju, aby odkryć wciągającą scenerię na cześć serialu. Oryginalna kampania, która nawiązuje do różnych wymiarów obecnych w hitowym serialu.

Pizza Hut i Pacman

Pizza Hut uruchomiła interaktywne pudełko na pizzę z nadrukowanym kodem QR. Po zeskanowaniu kod QR przenosi nas bezpośrednio na stronę zręcznościową. Gra Pacman jest następnie modelowana bezpośrednio na pudełku pizzy, oferując konsumentom zabawne i wyjątkowe doświadczenie.

Reklamy Burger Kinga w ogniu

Burger King, widząc mnożące się konkurencyjne reklamy, postanowił przeprowadzić bardziej oryginalną kampanię. Król fast foodów ustawił całkowicie rozpikselowane i nieczytelne panele reklamowe. Jeśli na pierwszy rzut oka ta decyzja budzi wątpliwości, to w rzeczywistości kryje się za nią genialna kampania. Posiadając aplikację Burger King, można było zeskanować te panele i zobaczyć, jak teatralnie się zapalają, aby ujawnić zniżkę lub nawet darmowego hamburgera dla użytkowników aplikacji.

Wytwórca filtrów

Réalité augmentée - Filtre - Instagram - 2022 - Filter Maker

W tym samym duchu i pragnieniu innowacji, nasza firma Wytwórca filtrów przygotowała w tym roku wyjątkową kartkę z życzeniami. Aby podziękować naszym klientom, Filter Maker wysłał w tym roku kartkę z życzeniami z wizerunkiem firmy. Oprócz odręcznych podziękowań na karcie, wydrukowaliśmy również kod QR dający dostęp do ekskluzywnej animacji rzeczywistości rozszerzonej. Po zeskanowaniu kodu QR nasz telefon przekierowuje nas bezpośrednio na Instagram, gdzie pojawia się unikalny filtr. Filtr ten przenosi nas do fikcyjnego świata. Futurystycznego pokoju, w którym możliwa jest interakcja z określonymi obiektami.

Kontakt