Snapchat przychodzi do komputerów z jego wersja internetowa

snapchat-version-web-sur-ordinateur

18 lipca 2022 roku usługa komunikatorów Snapchat będzie dostępna na komputerach. Ta internetowa wersja będzie dostępna dla subskrybentów Snapchat+, usługi premium aplikacji dostępnej od końca czerwca. Wersja webowa będzie oferowała prawie taką samą funkcjonalność jak aplikacja mobilna Snapchat.

Kontakt

Opis funkcjonalności Snapchat wersja dla komputera

Snapchat był jednym z niewielu serwisów społecznościowych, które nie oferowały wersji komputerowej. Na przykład Instagram, Facebook, Pinterest czy Twitter istnieją w sieci od wielu, wielu lat. Snapchat zrobił teraz krok w kierunku udostępnienia swoich komunikatorów poprzez zalogowanie się na web.snapchat.com. Subskrybenci Snapchata+ będą mogli wysyłać zdjęcia, wiadomości i prowadzić wideorozmowy tak samo jak w aplikacji.

W informacji prasowej Snapchat podkreśla przede wszystkim funkcję połączeń wideo i głosowych. Rzeczywiście, firma uważa, że ta funkcja jest “nowy sposób na kontynuowanie rozmów na swoich komputerach, gdzie już pracują, uczą się i surfują“. Wersja webowa będzie dostępna tylko na Chrome, który jest jedyną kompatybilną przeglądarką. W przypadku wiadomości, podobnie jak w aplikacji mobilnej, użytkownicy będą mogli korzystać z funkcji “odpowiedz”, a także reakcji na wiadomości.

Filtry Snapchat nie są jeszcze obecne w wersji mobilnej, ale grupa Snapchat zapewnia, że pojawią się bardzo szybko. To samo tyczy się Opowieści, Odkryć i mini-gier, na razie żadne informacje nie zostały przekazane powyżej.

snapchat-sur-ordinateur-version-web

A odpowiedzialny i opracował wersję internetową trochę

W swojej informacji prasowej Snapchat zapewnia, że prywatność i ochrona danych osobowych są priorytetem. Rzeczywiście, strona internetowa Snapchata zostanie automatycznie ukryta po otwarciu nowego okna przeglądarki. Dodatkowo bitmojis będzie towarzyszył komputerowi, gdy ktoś będzie korzystał z wersji internetowej, aby ostrzec innych użytkowników.

Aby upewnić się, że jego wersja internetowa działa poprawnie, Snapchat udostępnił usługę subskrybentom Snapchat+ w USA, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Niemcy, Francja, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie będą kolejnymi, w których będzie można korzystać ze Snapchat na komputerach.