Snapchat oferuje nowe funkcje monetyzacji

Snapchat oferuje teraz twórcom więcej funkcji monetyzacji

Snapchat - social media - monetisation - filter

Popularna aplikacja Snapchat oferuje teraz nowe funkcje monetyzacji, z których mogą korzystać jej twórcy. W rzeczywistości, o ile do tej pory reklama w historiach była zarezerwowana dla marek i ich kampanii reklamowych, zgodnie z aplikacją twórcy będą teraz mogli umieszczać reklamy w mid-rollach w treści swoich historii. Sposób, w jaki influencerzy i twórcy mogą generować większe przychody i zyskać większą widoczność.

Generowanie przychodów w oparciu o reklamy dałoby twórcom możliwość uzyskania bardziej stabilnych dochodów dzięki takim statystykom, jak liczba wyświetleń. Główną zaletą tej funkcji jest to, że daje ona większą gwarancję uzyskania wynagrodzenia. Można wnioskować, że celem Snapchat jest wyróżnienie pracy twórców poprzez zaoferowanie im lepszej stabilności i oczywiście umożliwienie konkurowania z innymi platformami, takimi jak TikTok czy Instagram.

Kontakt

Jak działa ta nowa funkcja Snapchat?

Ta nowa opcja monetyzacji będzie działać na zasadzie “pay-as-you-go”. Dochody będą zatem dzielone między twórcę a platformę. Formuły te oferują kilka możliwości i uwzględniają kilka czynników.  

Pod uwagę brane są takie czynniki, jak częstotliwość publikacji ogłoszenia, liczba wyświetleń i zaangażowanie odbiorców. Cena wybranej formuły pozwoli Ci decydować o częstotliwości pojawiania się jej treści lub jej widoczności na platformie, ale także będzie można kierować reklamę do odbiorców. W szczególności biorąc pod uwagę wiek, sektor geograficzny,…

Choć nie wszystkie te informacje zostały potwierdzone przez 100%, istnieją wszelkie powody, by sądzić, że Snapchat rzeczywiście je wprowadzi. 

Monetyzacja polega na włączaniu do treści reklam w środkowych rolkach, ale aplikacja stosuje podobną formułę także w przypadku treści użytkowników Spotlight. Spotlight działa podobnie jak Tik Tok i daje twórcom możliwość zarabiania na podstawie liczby wyświetleń, biorąc pod uwagę widoczność treści w porównaniu z innymi. Konkurencja między użytkownikami jest zatem również kluczowym elementem monetyzacji. 

Te nowe możliwości są korzystne nie tylko dla twórców! Reklamodawcy również będą mogli skorzystać z widoczności, jaką zapewnią im twórcy. Sami będą mogli zdecydować o kierowaniu reklam do konkretnych użytkowników i personalizować je zgodnie z treściami zamieszczanymi przez twórców.

Rosnąca konkurencja

Celem dzisiejszych aplikacji do udostępniania treści jest utrzymanie zaangażowania twórców poprzez oferowanie im atrakcyjnych opcji wynagrodzenia. Zwiększa to konkurencję między aplikacjami.

Snapchat - Tik Tok - social media

Nawet jeśli polityka monetyzacji dużych marek, takich jak Facebook, Tik Tok i Youtube, jest nadal bardziej rozwinięta niż polityka Snapchat, platforma wdraża coraz więcej projektów, aby nadrobić tę lukę. Fundusz twórców AR to projekt, na który Snapchat mocno stawia. Istnieją również fundusze na Spotlight i wiele innych projektów. Snapchat nieustannie kwestionuje swój model monetyzacji i finansowania Spotlight. Nadrzędnym celem platformy jest dalsze rozwijanie pomysłów, aby oferować twórcom i użytkownikom coraz więcej możliwości. Konkurencja jest silna, dlatego należy przeanalizować różne możliwości, aby utrzymać swoją pozycję w tym wyścigu.

Podsumowując, główną motywacją Snapchat jest zapewnienie swoim użytkownikom, a zwłaszcza twórcom, większych możliwości, oferując im możliwość uzyskania większych dochodów w bardziej stabilny sposób, a tym samym motywując i zachęcając ich do dalszego publikowania treści.