Spotify wchodzi do metaverse Roblox ze swoim światem Spotify Island

Muzyczna platforma streamingowa robi krok w stronę metaverse aby połączyć się z pokoleniem Z. W tym celu Spotify wybrało Roblox, metaverse złożoną z kilku wysp, na których użytkownicy będą mogli odkrywać nowe treści i kupować wirtualne produkty w barwach swoich ulubionych artystów, które będzie można wykorzystać w grze Roblox.

Specyficzne środowisko z nowymi niespodziankami

spotify metaverse roblox

Aby uczcić tę okazję i zaoferować więcej niż jakościowe doświadczenie, Spotify poszło na wiele sposobów. Przede wszystkim otoczenie oparte jest na karcie graficznej Spotify, a dokładniej na dość zielonym wystroju.

Aby zachęcić użytkowników do eksploracji, organizowane są zadania polegające na zbieraniu przedmiotów i wypełnianiu misji z możliwością odblokowania wirtualnych dóbr, które można wykorzystać w dowolnym miejscu w Roblox.

Kontakt

Dodatkowo w świecie Spotify zostanie zintegrowany sklep internetowy, w którym gracze będą mogli kupować przedmioty i akcesoria, aby ubrać swoje awatary. Wszystkie przedmioty będą związane z danym artystą (np. gitara), a część wygenerowanego przychodu zostanie przekazana danemu artyście. Już dziś można kupić akcesoria związane z kpopowym artystą Sunmi, a w późniejszym czasie własną kolekcję przedmiotów będzie miała grupa Stray Kids.

Wreszcie Spotify oferuje również rozwijanie swojej muzycznej kreatywności na Robloxie, ponieważ muzyczny gigant wprowadził narzędzie do tworzenia muzyki o nazwie Soundtrap. Użytkownicy będą mogli tworzyć własną muzykę, poruszając się po mapie i wchodząc w interakcje ze scenerią, która wydaje różne dźwięki i nuty.

Zarówno Spotify jak i Roblox są zwycięzcami

Roblox chce być pionierem i bramą do metaverse, ale jest to trudne w obliczu Mety, która wyrobiła sobie markę. Integrując Spotify ze swoim metaverse, może przyciągnąć wszystkich fanów artystów na platformie Spotify. Ci fani mogą być celem, do którego wcześniej nigdy by nie dotarli. Ponadto całkiem możliwe, że Spotify będzie organizować wirtualne koncerty określonych artystów. Dzięki temu na Roblox pojawi się znacznie więcej osób i gości.

W przypadku Spotify cel jest zupełnie inny. Rzeczywiście, wejście do metaverse pozwala platformie muzycznej zdobyć oparcie w świecie gier wideo i metaverse, aby dotrzeć do młodszego targetu. Jest to jednak nowa szansa, ponieważ pozwoli Spotify wejść do świata gier wideo, na którym od kilku lat koncentruje się. Rzeczywiście, na Spotify można znaleźć już ponad 2,2 mln playlist zawierających soundtracki z gier wideo i gier. Muzyka w grach wideo i ścieżki dźwiękowe są bardzo ważne i każda nuta i dźwięk jest badany, aby gra wideo była bardziej wciągająca i wciągająca dla graczy.

Marki przejmują metaverse

Spotify nie jest jedyną marką, która wchodzi w metaverse. Rzeczywiście, jest to wielka szansa strategiczna i oferuje nowe środki komunikacji i przychodów dla firm. Użytkownicy metaverse wchodzą w ten nowy wszechświat, aby uciec od zbyt tradycyjnych i inwazyjnych treści w Web 2, takich jak sieci społecznościowe i platformy streamingowe. Znajdź przykłady marek, które są obecne w metaverse na nasza strona dedykowana !