Snapchat chce zwiększyć wykorzystanie Snap Spotlight

Snap Spotlight to część Snapchata, która kopiuje sposób działania TikTok. Choć funkcja ta ma już trzy lata, nie udało jej się przyciągnąć dużej liczby użytkowników. Rzeczywiście, tylko 95 milionów użytkowników weszłoby na Spotlight, podczas gdy sieć społecznościowa ma ponad 350 milionów użytkowników.

Aby więc zwiększyć jego wykorzystanie, Snapchat opracował dwie nowe funkcje, które pomogą szybko tworzyć odpowiednie treści dla Spotlight, aby przyciągnąć twórców.

Strona rekomendacja muzyki popularnej dla filtrów Snapchat

Jak można się spodziewać, rekomendacja muzyki nie jest dodana przypadkowo. Aby jednak w pełni zrozumieć strategię Snapchat, trzeba najpierw zrozumieć, dlaczego targetowanie tylko Filtry Snapchat.

Filtry Snapchat pozwalają na tworzenie dynamicznych i oryginalnych filmów i są masowo wykorzystywane w aplikacji. Snapchat chce zachęcić twórców do publikowania treści na Snap Spotlight (kopia TikTok), a do tego bardzo przydatne są soczewki. Oferując listę popularnych utworów muzycznych używanych z filtrem, Snapchat chce tworzyć trendy (a więc treści wirusowe), które będą zachęcać twórców i generować treści.

Jak pewnie zauważyliście na TikTok, m.in. Filtry TikTok są regularnie wykorzystywane w teledyskach i sprawiają, że łatwo jest stworzyć wyzwanie i trend. To właśnie chce zrobić Snapchat, podkreślając najpopularniejszą muzykę, tworząc Spotlights. Dzięki temu twórcy mogą mieć pewność, że ich wideo pasuje do tego, co lubią użytkownicy, a tym samym zapewnia szybką widoczność filmiku. Dodatkowo możemy się domyślać, że Snapchat szybko wyróżni twórców, którzy korzystają z polecanej muzyki, aby zachęcić do tego sporą liczbę twórców.

Kontakt

Jak wykorzystać polecaną muzykę do filtrów Snapchat?

selectionnez un filtre Snapchat que vous voulez intégrer pour votre spotlight

Aby zobaczyć pojawienie się tej nowej funkcji, musisz najpierw użyć filtra Snapchat, który chcesz w funkcji tworzenia w Spotlight. Po zapisaniu wideo, które chcesz z obiektywem, kliknij kartę muzyki (nuta muzyczna).

screenshot musique populaire pour filtre Snapchat sur Spotlight

Następnie zobaczysz całą dostępną muzykę z różnymi zakładkami. Ale trendowa muzyka dla filtra Snapchat pojawia się bezpośrednio na pierwszej stronie i nosi nazwę “Popular with this Lens”. Z drugiej strony, ta funkcja nie pojawia się dla wszystkich filtrów Snapchat, ponieważ niektóre nigdy wcześniej nie były używane.

Wystarczy, że wybierzesz muzykę, która według Ciebie jest najlepsza i dokonasz niezbędnych regulacji.

Uproszczenie edycji wideo dla Snap Spotlight

Druga funkcja usprawnia edycję wideo i pozwala twórcom na szybkie i łatwe tworzenie treści. Opcja ta automatycznie synchronizuje zdjęcia i filmy w rytm muzyki, którą chce wykorzystać twórca. Dzięki temu można szybko stworzyć wideo, podążając za trendami na Spotlight bez kłopotów. Możesz zaimportować od 4 do 20 zdjęć i filmów, które aplikacja zsynchronizuje bezpośrednio z tempem muzyki.