Tako: nowy chatbot oparty na konwersacyjnej sztucznej inteligencji dostępny w aplikacji TikTok

TikTok właśnie ogłosił uruchomienie chatbota wsparcia, Tako, w swojej aplikacji mobilnej, aby konkurować ze Snapchatem, który również wydał chatbota, Moja sztuczna inteligencja od kilku miesięcy. TikTok jest jedną z najszybciej rozwijających się sieci społecznościowych i zawsze szuka nowych funkcji, aby przyciągnąć i zatrzymać użytkowników. Tak więc, po otwarciu się na oprogramowanie do tworzenia Filtry TikTok teraz przyszła kolej na inteligencję, która zajmie jej miejsce w aplikacji.

Tako: chatbot napędzany sztuczną inteligencją

TikTok chciał zaoferować skutecznego chatbota, który umożliwiłby mu prowadzenie odpowiednich rozmów z użytkownikami. Chiński gigant powierzył więc tę misję zewnętrznemu partnerowi, który nie korzysta z technologii Open AI.

Celem Tako jest oferowanie treści i wyjaśnień użytkownikom, którzy o to proszą, aby ułatwić im odkrywanie treści na platformie. Co więcej, TikTok chciał pójść inną drogą niż Snapchat. My AI to sztuczna inteligencja, która może prowadzić rozmowę na dowolny temat i “tworzyć linki” z użytkownikami. Ten rodzaj chatbota może okazać się niebezpieczny, ponieważ użytkownicy Snapa są dość młodzi i mogą bardzo szybko ulec wpływowi. Były już kontrowersje wokół sztucznej inteligencji Snapchata, która miała niepokojące rzeczy do powiedzenia młodym ludziom w aplikacji. Dlatego Tako nie pozwoli na tego typu rozmowy i będzie trzymał się z daleka od użytkowników, którzy poproszą go o pomoc.

Kontakt

Tako: narzędzie pomocy w aplikacji TikTok

interface du chatbot avec l'intelligence artificielle Tako de TikTok

Tako pojawia się tuż nad ikoną profilu w kanale wideo i jest aktywowane tylko wtedy, gdy użytkownik je kliknie. Jak wyjaśniono powyżej, użytkownicy będą mogli zadać Tako dwa rodzaje pytań: wyjaśnienie kontekstu filmu i listę filmów na żądany temat. Celem Tako jest zmiana sposobu, w jaki ludzie konsumują filmy i chce, aby Tako stało się skutecznym i trafnym paskiem wyszukiwania.

Co więcej, uruchomienie Tako jest również sposobem dla TikTok na zatrzymanie użytkowników na TikTok na dłużej. Oprócz czatowania z użytkownikami, oferowanie list różnych filmów na żądany temat zachęci ludzi do oglądania jeszcze większej liczby filmów. Dodajmy do tego potężny algorytm aplikacji, który będzie w stanie karmić się żądaniami zgłoszonymi do Tako, a TikTok może być pewny wzrostu czasu użytkowania.

Na razie TikTok jest ostrożny z Tako i ostrzegł, że chatbot jest nadal w fazie testów i może udzielać fałszywych lub nieistotnych odpowiedzi. TikTok ostrzegł nawet użytkowników przed proszeniem o porady medyczne, prawne lub finansowe i poleganiem na jego odpowiedziach.

Wyścig o chatboty oparte na sztucznej inteligencji trwa i jest pewne, że wiele innych sieci społecznościowych będzie chciało dostosować sztuczną inteligencję do korzystania z ich aplikacji.