TikTok kontynuuje swój rozwój z potencjalną aplikacją do streamingu muzyki

TikTok to niewątpliwie sieć chwili, bardzo popularna wśród młodego pokolenia. Znana z formatu wideo, popularnych wyzwań i trendów, sieć miałaby za projekt rozwój aplikacji do streamingu muzyki.

 

tiktok-news-music

Nowa koncepcja, TikTok Music

ByteDance to firma, która jest właścicielem słynnego TikTok. Z wieloma nowymi funkcjamiWraz z dodawaniem nowych cech i funkcji aplikacja jest stale wzbogacana, aby pozostać ulubioną przez wielu internautów. W maju 2022 roku firma ByteDance zarejestrowała w amerykańskim urzędzie patentowym znak towarowy TikTok Music. Ta nowa nazwa miałaby odnosić się do aplikacji, która pozwala użytkownikom pobierać, kupować i dzielić się ze znajomymi wybranymi przez nich dźwiękami. Łącząc aspekt społecznościowy sieci TikTok i tej zorientowanej na muzykę aplikacji, można by sobie wyobrazić tworzenie playlist, odkrywanie nowej muzyki i dzielenie się nią ze znajomymi w celu np. rekomendacji. TikTok Music byłby więc typową aplikacją i mógłby konkurować z już znanymi aplikacjami, takimi jak na przykład Spotify czy Deezer.

Świat muzyki

To miałoby sens w przypadku TikTok aby rozwinąć muzyczny aspekt swojej koncepcji. Rzeczywiście, aplikacja wykorzystuje wiele próbek muzycznych i to nawet ona stanowi o jej istocie. TikTok to szansa dla nieznanych osób na umieszczenie swojego projektu w sieci i zaistnienie dzięki trendom, które obejmują ich dźwięki. 

Powiązany już z muzycznym serwisem streamingowym należącym do firmy ByteDance, Resso TikTok planuje więc stworzenie własnej aplikacji muzycznej. Możliwe byłoby wówczas odkrywanie długiej wersji muzyki odkrytej na TikTok, tak jak jest to obecnie możliwe w przypadku Resso, ale poprzez powiązanie jej ze swoją przestrzenią, w ramach której znajdują się ulubione utwory i playlisty. Biorąc pod uwagę sukces Resso, uruchomienie aplikacji TikTok Music powinno się udać i spełnić oczekiwania internautów. Celem jest tutaj stworzenie płynnego ekosystemu muzycznego, który pozwoli użytkownikom na optymalne doświadczenie użytkownika.

Kontakt